الکتروموتور گاماک

شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در سال 1961 بنیان نهاده شد تا آغازگر تولید داخلی موتور الکتریکی در صنعت کشور ترکیه باشد. این شرکت با گذشت زمان نچندان زیادی دست به تولید و ساخت اولین الکتروموتور ( دینام ) زد. وجود شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در کشور ترکیه سبب شد تا در این زمینه به خودکفایی رسیده و جلوی هزینه های جانبی دیگری مثل هزینه تهیه قطعات یدکی گرفته شود و همچنین دیگر با مشکلات ناشی از الکتروموتور وارداتی از کشور های دیگر دست و پنجه نرم نکنند. شهرت جهانی شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK به دلیل کیفیت بالای محصولات آن است که باعث شده به موقعیت فعلی بسنده نکرده و با گذشت زمان تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت های بهتر در ساخت انواع الکتروموتور به کار گیرند.

با ادامه کار و تلاش، شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK با گذشت تنها نیم قرن نه تنها در ترکیه بلکه در تمام کشورهای جهان تبدیل به یک قطب تولید الکتروموتور شد. با توجه به اینکه توان دینام های ساخته شده توسط شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK بین 06/0 تا 1000 کیلو وات است توانسته پاسخگوی نیاز تمامی صنعت ها باشد. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK تمامی قطعات لازم برای ساخت یک الکتروموتور را خود در کارخانه تولید می کند پس همه مراحل تولید موتور الکتریکی بدون نیاز به منبع دیگری در شرکت گاماک ترکیه طی می شود. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK یکی از معدود شرکت های تولید الکتروموتور در جهان است که سیم های لازم برای سیم پیچی را خود می سازد. همچنین این شرکت توانسته یکی از آزمایشگاه های پیشگام برای تست الکتروموتور در جهان را بنیان نهد.

 

الکتروموتور گاماک

 

 

دانلود کاتالوگ گاماک

لیست قیمت جدید گاماک GAMAK را از طریق ارتباط با کارشناسان فروش در بخش تماس با ما دریافت نمایید.

 

 

الکتروموتور سه فاز پایه دار گاماک     الکتروموتور سه فاز فلنچ دار گاماک

کارخانه الکتروموتور گاماک

شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK توانست در اوایل دهه 60 میلادی یک موتور الکتریکی با توان 1.5 کیلووات به اندازه نهایی 90 دستگاه را در کارخانه ای به وسعت 38000 متر مربع در Topkap? ترکیه تولید کند؛ این الکتروموتور به عنوان اولین الکتروموتور محلی ترکیه شناخته شد. تولید انبوه الکتروموتور در شرکت گاماک GAMAK در سال 1965 با گنجایش محدود 1000 واحد در سال آغاز شد. برای تولید الکتروموتور قطعاتی لازم است که شرکت گاماک GAMAK در اواسط دهه 80 میلادی، تولید این قطعات را در کارخانه جدیدی در Dudullu با وسعت 50000 متر مربع در فضای محصور 330000 مترمربع آغاز نمود. زمانی که شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK امکاناتی را در اختیار نداشت که تمامی فعالیت هایش را به صورت ماشینی انجام دهد، نیاز به اتوماسیون احساس شد اما امروزه با وجود اینکه بسیاری از فرآیندهای تولید زیر نظر متخصصان امر انجام می شود اکثر کارهای مربوط به تولید الکتروموتور به وسیله ماشین آلات انجام می شود. در کارخانه امروزی الکتروموتور گاماک GAMAK بخش هایی مانند تست فشار، ماشینکاری، سیم پیچ، مونتاژ، و تعمیرگاه الکتروموتور وجود دارد به علاوه شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK برای اینکه بتواند نیازهای مربوط به طرح ها و فعالیت های خود را برطرف کند دارای بخشی وسیع با ماهیت تزریق آلومینیوم است که کار آن تولید انواع پوسته الکترو موتور می باشد. در ادامه فعالیت های این شرکت با افزایش نیروی انسانی به اندازه 900 نفر ، ظرفیت تولید افزایش یافت و محصولات از لحاظ کیفیت دارای استاندارد بالا شدند ؛ در نتیجه ظرفیت کارخانه گاماک GAMAK با افزایش 1000 برابری مواجه شد.

 

گاماک ترکیه

 

ظرفیت تولید الکتروموتور گاماک

فقط چند کارخانه در جهان وجود دارند که برای هر بخش از تولید یک واحد را در نظر گرفته اند، یکی از این کارخانه ها الکتروموتور گاماک GAMAK است که توانسته ظرفیت ساخت یک میلیون الکتروموتور با توان 6/0 تا 1000 کیلووات و با اندازه 56 تا 450 را برای خود ایجاد کند. این شرکت با بهره گیری از نیروی کار، قطعات مناسب و ماشین آلات همچنان کیفیت محصولات خود را در سطح بالایی نگه داشته است. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK دارای آزمایشگاه مجهزی است که با برخورداری از آن و تست قطعات و محصولات خود می توانند از کیفیت بالا و بهره وری الکتروموتور ساخته اطمینان حاصل نمایند. الکتروموتور گاماک GAMAK در ایران نیز نمایندگی دارد و یکی از بازارهای پر طرفدار الکتروموتور گاماک GAMAK ایران است.

در شرکت الکتروموتور گاماک با تلاش های روز افزون بخش تحقیق و توسعه امکان طراحی و تولید موتورهای دارای کارکرد و بازدهی بالا (IE2-IE3) و همچنین گسترش زیرساخت موتورهایی با بازدهی زیاد (IE4) پدید آمده است که این عملکرد باعث شده روند تولید در شرکت الکتروموتور گاماک بسیار سریع، منعطف و دینامیک پیش برود. یکی دیگر از عوامل سهیم در شهرت جهانی شرکت الکتروموتور گاماک می تواند طراحی و ساخت سفارشی الکتروموتور هایی  باشد که سایر تولید کنندگان به دلیل عدم توانایی یا عدم تمایل دست به انجام آن نمی زنند. این مسئله سبب شده گاماک GAMAK در پروژه های مختلف مخصوصا پروژه های عمرانی در کشور ترکیه و همچنین سایر کشورهای جهان بیش از پیش شناخته تر شود.

 

نمایندگی گاماک

 

مرحله اول ساخت یک الکتروموتور برش مواد خام است که این کار در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK بسیار با کیفیت انجام می شود. تولید استاتور و روتور در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK از طریق انجام عمل ماشین کاری بر روی رول فولاد و با کیفیت بالا صورت می پذیرد. این ورقه های فولادی که هر کدام دارای ضخامتی به اندازه نیم متر یا 50 سانتی متر هستند، بر روی هم جمع می شوند و سپس در ادامه به قسمت سیم پیچ کارخانه ارسال می شود.

تزریق آلومینیم و ریخته گری

در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در هنگام انجام عمل ریخته گری و تزریق آلومینیم مواد درون کوره ی ذوب قرار گرفته و در آنجا تحت تاثیر دمای بالا ذوب می شوند. در طی فرآیند ساخت الکتروموتور در شرکت گاماک GAMAK برای تزریق فشار به شکاف های روتور فشار بالایی نیاز نیست اما عمل فشردگی برای پوسته آلومنیومی نیازمند وجود فشار بالایی می باشد. افزایش تدریجی آلومینیوم موجود در شکاف ها باعث می شود از تشکیل حفره ، نفوذ پذیری و شکستگی در پوسته جلوگیری شود. تولید قالب های آلومینیوم در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK از طریق تزریق آلومینیوم به صورت عمودی و افقی و در فشار بالا انجام می شود که البته این امر به سبب حساسیت آن نیازمند توجه و دقت بیشتری است.

 

موتور گاماک

 

ماشین کاری الکتروموتور

در قسمت ماشین کاری در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK ساخت شفت از طریق شش مرحله از فرآیند های مختلف انجام می شود که در پایان فرآیند ماشین کاری ، روتورها و شفت آماده روی هم سوار می شوند؛ ماشین کاری پوسته چدنی نیز در همین مرحله انجام می شود. در نتیجه انجام این اعمال مشاهده می شود که وقتی قطعات در کنار یکدیگر قرار می گیرند هیچگونه عدم تقارنی در میان آنها وجود ندارد.

سیم مفتول

یکی از معدود شرکت هایی که در جهان می تواند سیم پیچ خود را بسازد، شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK است. در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK تولید و ساخت رول سیم مسی در بخش Enameling Wire صورت می گیرد. سیم اولیه ای که برای کمپانی الکتروموتور گاماک GAMAK خریداری می شود ابتدا دارای قطری به ضخامت 6 میلی متر است که در ادامه با کشش سیم به اندازه ? میلی متر و کمتر کاهش پیدا می کند. در کارخانه الکتروموتور گاماک GAMAK سیم های مسی موجود طی فرآیندی به صورت همزمان به وسیله دستگاه های پیشرفته ای به ابعاد مورد نیاز تغییر پیدا می کنند که آنالیز و ارزیابی این سیم ها در الکتروموتور گاماک GAMAK به صورت همزمان انجام می شود. پوشش دادن به این سیم های مسی در دو روش و در کلاس C که در دمای ??? درجه سانتی گراد است، صورت می گیرد. الکتروموتور ساخته شده در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در مقایسه با سایر کمپانی ها و شرکت ها کیفیت بالایی دارد که یکی از مهم ترین علل این موضوع می تواند ساخت و تولید سیم مفتولی مس ( که به عنوان قلب یک الکتروموتور شناخته می شود ) توسط خود شرکت باشد. در طی عملیات تولید الکتروموتور در گاماک 6 نوع سیم مفتول به کار گرفته می شوند که همگی توسط شرکت الکتروموتور گاماک ساخته و عرضه می شوند.

 

موتور ترک گاماک

 

سیم پیچی

سیم پیچی در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK شامل مراحل متعددی است که در مرحله اول مواد عایق مورد نیاز که قبلا توسط شرکت خریداری شده اند به صورت رول و با توجه به سایز استاتور برش داده می شود. در مرحله دوم سیم پیچی ، عمل آماده نمودن هسته های استاتور برای سیم پیچی انجام می گیرد. در مرحله بعدی این فرآیند ( سیم پیچی موتور )، تنظیم ماشین های سیم پیچی اتوماتیک و همچنین برنامه ریزی برای نحوه عمل آنها براساس موتورهایی که قرار است عمل سیم پیچی روی آنها پیاده شود، انجام می گردد. در شرکت الکتروموتور گاماک بدون در نظر گرفتن اندازه همه موتورها برای کلیه آنها عایق فازی نصب می شود. سیم پیچی الکتروموتور هایی که دارای ابعاد بیشتری هستند و همچنین موتورهایی که لازم است دارای سیم پیچی بخصوصی باشند، به صورت دستی و غیر ماشینی انجام می شود.


مشخصات الکتروموتور تک فاز گاماک ترکیه به شکل زیر است.

برای دانلود کاتالوگ جامع گاماک GAMAK به بخش بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

 

الکتروموتور گاماک

 

 

کاتالوگ گاماک

 

مشخصات الکتروموتور سه فاز گاماک ترکیه به شکل زیر است.

برای دانلود کاتالوگ گاماک به صورت PDF به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

 

 

 

کاتالوگ گاماکگاماک فلنچ دارگاماک پایه دار

 

 

برای آگاهی از لیست قیمت الکتروموتور گاماک GAMAK با کارشناسان فروش در تماس باشید.

برای دریافت کاتالوگ الکتروموتور گاماک به صورت PDF به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

سوالات متداول

آیا گاماک در ایران نمایندگی دارد؟

پاسخ: نمایندگی گاماک ترکیه در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و لازم به ذکر است که نمایندگی گاماک در ایران یکی از بهترین نمایندگی های شرکت گاماک ترکیه به شمار می رود.

در سایت کالا صنعتی چه سایز هایی از الکتروموتور گاماک موجود است؟

پاسخ: در سایت کالا صنعتی تمامی سایز های الکتروموتور گاماک قابل دسترسی بوده و میتوانید در صفحه مربوط به هر کالا، قیمت الکتروموتور گاماک را مشاهده بفرمایید.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان