تخفیف شگفت انگیز

براکت الکتروموتور

الکتروموتور دارای بخش‌های متفاوتی است که براکت بخشی از آن به شمار می‌رود. براکت الکتروموتور بسته به این‌که موتور شما آلومینیومی باشد یا چدنی جنس براکت موتور متفاوت است. براکت الکتروموتور در حقیقت همان دری جلو یا عقب دینام است که با حداقل سه پیچ یا بیشتر به الکتروموتور متصل شده است. الکتروموتور از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر یک کاربری ویژه ای دارد. براکت الکتروموتور یکی از لوازم جانبی اصلی موتور است که برای حفاظت از پوشش موتور طراحی شده است. براکت موتور در واقع در پشت دینام قرار می گیرد و وظیفه حفاظت از این تجهیز را بر عهده دارد. البته براکت الکتروموتور می تواند در قسمت جلویی دینام نیز قرار بگیرد. بستگی به نوع دینام، براکت دینام نیز می تواند در جایگاه های مختلف نصب شود. فروشگاه های صنعتی زیادی در سراسر ایران اقدام به فروش براکت الکتروموتور می کنند که فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی از جمله این فروشگاه ها می باشد. انواع براکت الکتروموتور به همراه مشاوره تخصصی در سایت کالاصنعتی قابل ارائه می باشد.

براکت موتور

اجزای الکتروموتور

موتورهای الکتریکی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر یک کاربرد مهمی در عملکرد مناسب موتور دارند. یک الکتروموتور معمولا شامل شفت، رتور، بلبرینگ ، خار، براکت، استاتور، پوسته یا محفظه الکتروموتور ، خازن استارت، ترمینال برد، درب جعبه ترمینال، خازن دائم، قطعات جانبی، واشر فنری، سوییچ، گاورنر، محافظ سوییچ، پروانه خنک کاری و کاور پروانه می باشند.

هر کدام از این قطعات دارای کاربری خاصی می باشند و باید در موتور مخصوص خود استفاده شوند. به طور کلی استفاده از موتورهای الکتریکی مزایای زیادی دارد. از جمله مزیت های استفاده از موتورهای الکتریکی تغییر سرعت مورد نظر می باشد. بسیاری از صنایع برای تغییر سرعت چرخش دستگاه متصل نیاز به یک الکتروموتور دارند تا شفت متصل به دستگاه را با سرعت مورد نظر بچرخاند. از دیگر مزایای موتورهای الکتریکی عملکرد آسان آن ها است. بیشتر موتورهای احتراقی و تنفسی دارای عملکردی به مراتب پیچیده تر هستند و نحوه کار با آن ها ساده نیست.

موتورهای الکتریکی دارای ساختاری بسیار آسان هستند و به همین هزینه تعمیر و نگهداری آن ها نیز به صرفه است. موتورهای الکتریکی نسبت به سایر موتورها دارای عمر طولانی تری هستند. یکی از دلایل عمر طولانی تر موتورهای الکتریکی استهلاک و سایش بسیار پایین آن ها است. الکتروموتورها به نسبت سایر موتورهای ساخته شده دارای بازدهی بالاتر هستند. در کنار این مزایا موتورهای الکتریکی دارای معایبی نیز هستند. این موتورها معمولا دارای وزن زیادی هستند و باید در هنگام نصب از پایه های محکمی استفاده کرد. نوع جریان ورودی به الکتروموتور باید با نوع موتور هماهنگ باشد. برای تغییرات گسترده در خروجی الکتروموتور باید از تجهیزی به نام درایو فرکانس متغیر استفاده کرد.

کیفیت لوازم الکتروموتور تاثیر مستقیمی بر روی بازدهی موتور الکتریکی دارند. به عنوان مثال براکت موتوژن یکی از با کیفیت ترین براکت های موجود در بازار است. همچنین براکت جدید موتوژن دارای طراحی بهینه و جنسی مستحکم تر می باشد که برای کاربری های سنگین صنعتی مناسب است. براکت الکتروموتور را باید از یک نمایندگی براکت الکتروموتور معتبر تهیه کنید زیرا این تجهیزات دارای نمونه های تقلبی متعددی هستند. براکت الکتروموتور می تواند در دو سمت جلویی و عقب یک دینام نصب شود. متناسب با مدل الکتروموتور، براکت الکتروموتور می تواند شامل شیارهایی برای کمک به خنک کاری بهتر موتور باشند. در هنگام نصب الکتروموتور بهتر است براکت الکتروموتور در سمت فضای بیرونی قرار داده شود تا انتقال حرارت مناسبی در محفظه موتور صورت بگیرد. به همین دلیل بهتر است براکت الکتروموتور در فضای تنگ و بدون تهویه قرار نداشته باشد. ترجیحا پشت براکت الکتروموتور را کاملا باز گذاشته یا در فضایی قرار دهید که یک کانال به محیط بیرون داشته باشد.

براکت الکتروموتور

مزایای استفاده از براکت الکتروموتور

براکت الکتروموتور یک وسیله حفاظتی برای موتورهای الکتریکی است. براکت الکتروموتور می تواند از جنس آلومینیوم یا چدن باشد که متناسب با نیاز کاربر می تواند تغییر کند. براکت الکتروموتور علاوه بر حفاظت از موتور و جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل محفظه موتور دارای مزایای دیگری است. براکت الکتروموتور دارای شیارهایی است که از میان این شیارها هوا عبور می کند. این هوا در داخل محفظه موتور موجب انتقال حرارت از محیط سرد به محیط گرم می شوند. این عملکرد می تواند به پروانه الکتروموتور کمک کرده تا عمل خنک کاری را با شرایط بهتری انجام دهد. براکت الکتروموتور معمولا با پیچ یا پرچ به محفظه موتور نصب می شود. برخی از موتورهای الکتریکی که قابلیت استفاده ندارند می توانند توسط یک متخصص باز شده و قطعات در موتورهای الکتریکی دیگر استفاده شود. براکت الکتروموتور یکی از قطعاتی است که می تواند از موتورهای دسته دوم باز شده و بر روی موتورهای نو نصب شوند.

در هنگام خرابی براکت موتور الکتریکی دو روش برای جایگزینی وجود دارد. در روش اول می توان خود براکت را تعمیر کرده و دوباره نصب کرد. در روش دوم می توان ابعاد براکت الکتروموتور را در آورده و نسبت به ساخت آن اقدام کرد. البته در روش دوم معمولا بسیار طولانی تر و پر هزینه تر است. همچنین استفاده از براکت های مدل های مشابه نیز راه حل دیگری است که باید با توجه به نظر متخصص اعمال شود. قبل از انجام هر تعمیری در الکتروموتور ها بهتر است جزییات آن با یک متخصص در میان گذاشته شود و مشورت های لازم گرفته شود.

مزایای استفاده از براکت الکتروموتور

راهنمای انتخاب براکت الکتروموتور

مهمترین عوامل در انتخاب براکت الکتروموتور مناسب سایز و جنس فلز استفاده شده در ساخت براکت است. براکت ها معمولا از طریق پیچ به محفظه متصل می شوند و باید اطمینان حاصل کرد که این پیچ ها موجب استهلاک قطعات موتور نمی شود. همچنین سایز محفظه موتور باید دقیقا متناسب با براکت باشند. بزرگتر یا کوچکتر بودن محفظه می تواند موجب عدم تطابق براکت الکتروموتور با پوسته موتور شود.

شیارهای براکت الکتروموتور باید به گونه ای باشند که هوا را به بیرون انتقال دهند و از ورود گرد و خاگ و غبارهای آلوده به داخل موتور جلوگیری کنند. براکت الکتروموتور هر برند دارای خصویت های منحصر به فردی است. بهتر است برای جایگزینی براکت الکتروموتور از مدل های مخصوص همان برند استفاده کنید. با توجه به اینکه برخی از مدل ها بسیار سخت پیدا می شوند، می توان از روش ساخت و مهندسی معکوس قطعه استفاده کرد. براکت الکتروموتور باید دارای عایق مناسبی باشد تا جریان موجود در موتور را به فضای بیرون انتقال ندهد. این عایق کمک می کند تا جریان تنها در داخل محفظه موتور حضور داشته باشد. سایت کالاصنعتی قادر به ارائه مشاوره در زمینه تعویض و یا ساخت براکت الکتروموتور است.

براکت الکتروموتور استوک

گروه کالا صنعتی با توجه به شناختی که از بازار دارد می‌تواند براکت الکتروموتور درخواستی شمارا از بازار تهیه و در اولین فرصت به دست شما برساند. بعضی از انواع موتور در ایران یا نمایندگی ندارند و یا قطعات آن موجود نیست. اما شرکت‌هایی هستند که قطعاتی را می‌سازند یا به‌ عنوان براکت استوک دارند. براکت الکتروموتورها دامنه وسیع و رنج زیادی دارند اما براکت موتوژن، الکتروژن و زیمنس ازجمله کالاهای پرمصرف در بازار الکتروموتور ایران است. براکت الکتروموتور چینی نیز درخواست زیادی دارد. اما همه این‌ها با توجه به اینکه نمانام‌های مختلفی دارند هر دفعه باید چک شوند تا موجودی دارند یا خیر؟

براکت عقب موتوژن

ساخت براکت الکتروموتور

برخی از مشتریان کالا صنعتی به دنبال براکت الکتروموتور با برند خاصی هستند درحالی‌که براکت درخواستی آن‌ها در بازار موجود نیست. برای این موارد دو راهکار وجود دارد. راهکار اول این است که نمونه براکت درخواستی را برای گروه کالا صنعتی ارسال نمایند و کالا صنعتی دقیقاً مشابه با نمونه ارسال‌ شده ریختگری نماید. بدیهی است این پروسه زمانبر خواهد بود و حداقل بین 15 تا 20 روز کاری زمان نیاز است. راهکار دوم این است که براکت ارسال‌ شده توسط مشتری برای ترمیم و تعمیر به سازندگان تخصصی ارسال‌شده و پس از نهایتاً 5 روز کاری، براکت تعمیر شده به مشتری بازگردانده شود. بدیهی است که تعمیر براکت الکتروموتور هزینه کمتری خواهد داشت و سرعت عمل را افزایش می‌دهد. برای آگاهی از قيمت براکت الکتروموتور با کارشناسان فروش در تماس باشيد.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
  • سوالات متداول