بستن
دسته بندی کالا

دیتا مانیتورینگ دما

دارو ، گوشت، گل و همه کالاهایی که نیاز به کنترل دما دارند یک ویژگی مشترک دارند. همه آنها در حین حمل و نقل کنترل می شوند تا از تازه بودن و وضعیت قابل استفاده آنها اطمینان حاصل شود. این اولین نگاه اجمالی به مفهومی است که سعی کردیم در این مقاله درباره آن صحبت می کنیم.

 • سیستم های مانیتورینگ نظارت بر دما چیست؟
 • آنچه سیستم های نظارت بر دما یا مانیتورینگ دما ارائه می دهند، کدامند؟
 • در انتخاب سیستم به دنبال چه چیزی باشید و چگونه می توان مشکلات لجستیکی را حل کرد؟

آشنایی با سیستم های نظارت بر دما‍

مفهوم مانیتورینگ دما یا سیستم نظارت بر دما حول استفاده از فناوری برای حفظ طراوت محصول و کاهش ضایعات با نظارت بر دمای یک فضا می چرخد. بیایید برای شروع با پاسخ به اساسی ترین سوال یعنی "سیستم نظارت بر دما چیست؟" شروع کنیم تا در مورد آن بیشتر بدانیم.

سیستم نظارت بر دما یا مانیتورینگ دما چیست؟

یک سیستم مانیتورینگ دما ، دمای یک محیط خاص را کنترل و تنظیم می کند. سیستم نظارت بر دما در سال های اخیر به بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی ، بیمارستان ها ، کلینیک ها ، صنایع غذایی و سایر صنایع تبدیل شده است. با سیستم نظارت بر دما یا مانیتورینگ دما ، می توانید به راحتی دمای محصولات را در یک محیط خاص ردیابی ، کنترل و تنظیم کنید. یک مانیتورینگ دما اطمینان حاصل می کند که محصولات وابسته به دما هنگام حمل و نقل ایمن می مانند.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

آنچه سیستم های نظارت بر دما ارائه می دهند، کدامند؟

هشدارهای خودکار

در مورد فعالیتهایی مانند درجه حرارت بالا و پایین هشدارهای خودکار دریافت خواهید کرد. به این ترتیب ، می توانید بیاموزید که چه زمانی یا تا چه اندازه کیفیت محصولات شما به خطر می افتد.

اطلاع از تغییرات دما

تغییر جزئی دما به مانیتورینگ دما هشدار می دهد و در مورد افزایش یا کاهش دما اعلانی دریافت خواهید کرد. این به شما کمک می کند تا با تیم تدارکات تماس بگیرید و آنها را سریعاً در جریان وضعیت قرار دهید.

گزارش ها

مانیتورینگ دما به طور خودکار گزارش هایی ایجاد می کند که می توانید روندها را تجزیه و تحلیل کرده و بر این اساس اقدامات جدیدی را انجام دهید.

ردیابی دما

اکنون نیازی نیست که به صورت دستی تماس بگیرید یا بررسی کنید تا دما را به روز نگه دارید یا به روزرسانی محصولات را دریافت کنید. با مانیتورینگ دما، می توانید نوسانات دما را به راحتی ردیابی کنید.

شاخص های سفارشی

با استفاده از مانیتورینگ دما ، به راحتی می توانید شاخص ها را برای حداقل و حداکثر آستانه ها بر اساس نوع محصول یا ظرف سفارشی کنید. همچنین می توانید شاخص ها را در حال حرکت تنظیم کنید تا نیازهای متغیر را منعکس کند. حداقل 20 درصد از محموله های دارویی در حمل و نقل آسیب می بینند ، به این معنی که سیستم های نظارت بر دما یکی از راه های جلوگیری از تلفات است.

نکات مهم در انتخاب مانیتورینگ دما

در انتخاب سیستم های نظارت بر دما چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ (به بخش مقالات ابزار دقیق مراجعه نمایید.) در مانیتورینگ دما به دنبال چه چیزی باشید. موارد متعددی وجود دارد که باید در سیستم های نظارت بر دما به دلیل بالا بودن خطرات در نظر گرفته شود. در زیر شش ویژگی وجود دارد که یک مانیتورینگ دما قابل اعتماد و مفید را تشکیل می دهد.

 1. داده های دما در گذر زمان
 2. نظارت بر سطح بسته
 3. تجزیه و تحلیل قابل اعتماد
 4. کاربر پسند بودن
 5. بخش های مهم سیستم نظارت بر دما

اجزای مانیتورینگ دما

به طور معمول ، یک سیستم نظارت بر دما از پنج قسمت تشکیل شده است.

سنسور دما یا پروب

دما یکی از رایج ترین اندازه گیری ها در همه صنایع است. از دارو تا نظارت بر محیط زیست ، تقریباً در همه صنایع دما کنترل می شود. سه سنسور رایج دما که در مانیتورینگ دما پیدا می کنید ترموکوپل، سنسور RTD و ترمیستور هستند.

بافر حرارتی

بافرهای حرارتی مواد و مایعاتی هستند که با سنسور دما متصل می شوند تا زمان واکنش آنها کاهش یابد. زمان پاسخ کمتر به این معنی است که سنسور صنعتی قادر است تغییرات جزئی دما را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کند. بافرهای حرارتی به سیستم نظارت بر دما کمک می کند تا دمای دقیق محصولات یا محیط را بدست آورد. برخی از بافرهای حرارتی رایج مجهز به مانیتورینگ دما ، ویال های پر از مهره های شیشه ای ، بلوک های نایلونی و بطری های گلیکول هستند.

TMD یا دستگاه اندازه گیری دما

دستگاه اندازه گیری دما (TMD) ، برای دیجیتالی کردن مقدار دما به سنسورها متصل می شود و علاوه بر ثبت داده های دمایی ، داده ها را قبل از ارسال به مقصد ذخیره سازی ، موقتا ذخیره می کند.

ذخیره سازی داده ها

بسته به کسب و کار شما ، ممکن است لازم باشد داده های دما را پس از هر ساعت یا هر ثانیه ذخیره کنید. این بدان معناست که شما باید یک گزینه ذخیره مناسب داده را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

ذخیره سازی داده ها

چهار نوع ذخیره سازی داده وجود دارد:

 1. در مرحله اول ، حافظه محلی مانند یک USB یا کارت حافظه می تواند برای ذخیره داده استفاده شود ، اما تنها در صورتی مناسب است که عملکرد تجاری شما نسبتاً کوچک باشد.
 2. در مورد لاگمور ، کد QR در صفحه ثبت کننده اطلاعات به عنوان حافظه محلی دو برابر می شود.
 3. در مرحله بعد ، یک دروازه محلی برای جمع آوری و ذخیره داده هایی که بعداً می توانند به یک دستگاه ذخیره سازی منتقل شوند ، به شبکه تلفن همراه متصل می شود. رایانه محلی همچنان رایج در مانیتورینگ دما t است.
 4. در نهایت ، راه حل های ابری مانند Logmore Cloud در مانیتورینگ دما در حال گسترش است. سیستم های مبتنی بر ابر به طور خودکار داده ها را به سرورها منتقل می کنند و ویژگی هایی مانند ایجاد گزارش را ارائه می دهند.

ثبات / دیتا لاگر دما

دمای ثبت کننده دما به شما امکان می دهد مقادیر دما را در یک دوره زمانی نظارت و ثبت کنید. داده ها معمولاً با استفاده از نرم افزاری مشاهده می شوند که در بیشتر موارد به صورت بارگیری رایگان در دسترس است. نرم افزار Data Logger برای هر نقطه داده یک مهر زمان به شما می دهد که به صورت نمودار ، فایل داده خام یا گزارش PDF قابل مشاهده است.

خصوصیات دیتالاگر

ثبت کننده داده ها از ضبط کننده های سنتی برتری دارند زیرا معمولاً از نظر اندازه بسیار کوچکتر هستند ، از مواد مصرفی (نمودارهای کاغذی) استفاده نمی کنند و چون داده ها به عنوان یک فایل داده ثبت می شوند ، هیچ نمودار کاغذی که باید ذخیره شود وجود ندارد. جایی که دستگاه های ضبط نمودار معمولی فقط تا 30 روز می توانند ضبط کنند ، اکثر ثبت کننده های دیجیتال می توانند از 6 ماه تا بیش از یک سال در هر نقطه ضبط کنند. همچنین داشتن یک فایل الکترونیکی به اشتراک گذاری داده های خود با دیگران بسیار آسان می کند.

انواع دیتالاگر

دیتا لاگرها در انواع مختلفی از سبک های مختلف ، از ساده اتصال مستقیم دستگاه های چوب گیر یو اس بی تا چوب های بی سیم که می توانند اعلانات دور از رویدادهای زنگ هشدار را ارسال کرده و داده ها را به طور خودکار به یک سرویس ابری ارسال کنند ، در دسترس هستند.

کاربرد دیتالاگر

دیتا لاگرها برای استفاده در فضای باز یا حتی زیر آب وجود دارد. ما در واحد ابزار دقیق شرکت کالا صنعتی انتخاب زیادی از مانیتورینگ ها و دیتالاگر و رکوردر های دما را تضمین می کند که احتمالاً تقریباً برای هر برنامه ای گزینه های متعددی داریم. نمایندگان فروش فنی ما از طریق چت ، ایمیل یا تلفن در دسترس هستند و همیشه خوشحال می شوند به شما کمک کنند بهترین راه حل را برای برنامه خاص خود پیدا کنید. اندازه گیری و کنترل دما صنعتی دو زیر مجموعه ای پویا از زیر مجموعه های صنعت کنترل فرآیند هستند. سنسورها در هر اندازه ، شکل ، طول و دقتی قابل تصور تولید می شوند تا کاربرد دمای خاصی را برآورده کنند. در بسیاری از موارد، کاوشگرها و مجموعه های کاوشگر نه بر اساس موفقیت برنامه ، بلکه بر اساس عوامل دیگری مانند قیمت ، مصلحت یا در دسترس بودن انتخاب می شوند. انجام زودهنگام این کار ، تطبیق بهتر سنسور با برنامه را تضمین می کند ، که به معنی دقت کلی بهتر و کاهش عدم قطعیت ذاتی است.

کنترل و کالیبراسیون دما

برای این منظور ، چهار عامل مهم وجود دارد که باید مستقیماً بر توانایی سیستم اندازه گیری تأثیر بگذارند. این موارد عبارتند از:

 1. درک پویایی کل فرایند در حال اندازه گیری
 2. انتخاب حسگر متناسب با برنامه
 3. کالیبراسیون سنسور به نحوی که بهترین فرایند را شبیه سازی کند.
 4. مدیریت کالیبراسیون سنسور به تضمین کیفیت

مانیتورینگ

برنامه های کاربردی، به کاهش خطاهای اندازه گیری به سطح قابل قبول کمک می کند و به شما کمک می کند تا سهم بهتری در نتیجه نهایی شرکت خود داشته باشید. اکثر سالن ها و اماکن صنعتی دارای محیطی خشن هستند که با مقررات سختگیرانه خطر آتش سوزی و انفجار را کاهش می دهد. هنگامی که نظارت بر دما مورد نیاز است ، دلایل بیشتری برای استقرار سنسورهای مبتنی بر RS-485 وجود دارد. این راه حل نحوه نظارت از راه دور بر محیط یا پردازش شرایط با استفاده از اترنت برای پردازش داده و هشدار را توضیح می دهد. سایت های صنعتی معمولاً دارای ساختار بسیار پیچیده و سطح بالایی از گیربکس الکتریکی / رادیویی هستند. استفاده از حسگرهای بی سیم اینترنت اشیا قابلیت اطمینان عملکرد را تضمین نمی کند، استفاده از کابل کشی کامل اترنت و اجزای فعال مقرون به صرفه نیست. استفاده از گذرگاه استاندارد RS485 صنعتی برای شبکه حسگر بیشتر موارد را پوشش می دهد.

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...