تخفیف شگفت انگیز

پمپ کوپار
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ دنده ای کوپار (KUPAR PUMP)

شرکت تولید پمپ دنده ای کوپار (Kupar Pump Company) در سال ۱۹۴۸ تاسیس و فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این شرکت در کشور ترکیه بنا نهاده شده است که می‌توان بیان کرد ترکیه پیشگام در زمینه تولید پمپ‌های دنده ای و غلیظ کش است. علاوه بر پمپ دنده ای کوپار، پمپ دنده ای ییلدیز نیز در کشور ترکیه فعالیت می‌کند. اگر چه تا دهه نود، شرکت کوپار قطعات مختلفی برای بخش های مختلف صنعتی و نیمه صنعتی تولید می‌کرد، پس از آن با تمرکز بر تولید انواع پمپ‌ دنده ای، افق جدیدی را پیش روی خود دید. 

سرعت و دقت در تولید، بررسی کیفیت در همه مراحل تولید، رضایت مشتری و همچنین سرعت در زمان تحویل از اصول و شعارهای شرکت تولید پمپ دنده ای کوپار است. این شرکت با نام تجاری کوپار KUPAR تولیدات خود را روانه بازار کرده است و رضایت مشتری را مهمترین اولویت خود قرار داده است. در حال حاضر تقریباً بیشترین درخواست برای پمپ‌های دنده ای در بازار مربوط به شرکت کوپار است. به لطف تحقیق و توسعه بدون توقف، شرکت کوپار تعداد، نوع و کیفیت محصولات خود را افزایش داده است. در نتیجه این تحقیق و توسعه و افزایش انواع تولیدات پمپ، کوپار مشکلات جدی مربوط به انتقال و پمپاژ مایعات با ویسکوزته بالا (مواد غلیظ) را حل کرده است.

تولیدات شرکت کوپار ترکیه و استانداردها

با تولید بیش از 35 نوع پمپ دنده ای در دو گروه مانند INTERNAL GEAR PUMPS (پمپ دنده داخلی) و HELICAL GEAR PUMPS  (پمپ دنده ای هلیکال)، این شرکت نام خود را همواره در قله های تولید پمپ دنده ای قرار داده است. علاوه بر موارد ذکر شده، کوپار لوب پمپ یا همان پمپ گوشواره ای نیز تولید و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. شرکت تولید پمپ دنده ای کوپار دارای گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 است و کلیه پمپ های دنده ای KUPAR با الزامات اولیه ایمنی و بهداشتی مربوط به دستورالعمل ماشین آلات EC 98/37/EC مطابقت دارد. لازم به ذکر است کوپار دارای علامت CE بر روی محصولاتش است. در تصاویر بعد قسمت‌های از کارخانه کوپار نشان داده شده است.

کارخانه پمپ کوپار

کاربرد پمپ دنده ای کوپار

پمپ‌های دنده ای کوپار KUPAR برای پمپاژ و انتقال مایعاتی که از آب غلیظ تر هستند استفاده می‌شود. پمپ‌های دنده ای کوپار و الکتروموتور متصل به آن براساس پارامترهای مختلفی از جمله هد، دبی، غلظت، قطر خروجی و ... انتخاب می‌شوند. این مایعات غلیظ که توسط پمپ دنده ای کوپار پمپاژ می‌شوند باید از نظر شیمیایی روان باشند. در کاربردهای متعددی نقش پمپ‌های دنده ای کوپار مشاهده می‌شود. انتقال و پمپاژ: (1) شکلات، (2) مربا، (3) صابون مایع، (4) آسفالت، (5) چسب، (6) روغن گیاهی، (7) پلاستیک، (8) روغن‌های صنعتی، (9) روغن اتومبیل و ... . اگر تا به اینجا قصد خرید پمپ دنده ای کوپار دارید می‌توانید با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید. مجموعه کالا صنعتی علاوه بر تامین پمپ کوپار می‌تواند الکتروموتور و شاسی و کوپلینگ این نوع پمپ‌ها را نیز فراهم کرده و الکتروپمپ کاملی را در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

کاربرد پمپ دنده ای کوپار

انتخاب پمپ دنده ای کوپار

هنگام انتخاب نوع و اندازه پمپ دنده ای KUPAR معیارهایی وجود دارد که به طور کلی در زیر به آنها اشاره می شود. لطفا برای اطلاعات دقیق و معیارهای انتخاب با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید.

 • نوع پمپ: پمپ‌های چرخ دنده مارپیچ کوپار برای سیالات با ویسکوزیته کم و پمپ های دنده داخلی کوپار برای سیالات با ویسکوزیته بالا کاربرد دارد.
 • اندازه دهانه ورودی و خروجی: اندازه دهانه ورودی و خروجی براساس نرخ سیال کاری، ویسکوزیته سیال و سرعت سیال مرتبط می‌شود. هنگام انتخاب اندازه پمپ و طراحی سیستم لوله، قطر باید به طور دقیق محاسبه شود که حداکثر دبی برای آن ویسکوزیته را ارضا کند.
 • سرعت الکتروموتور متصل به پمپ دنده ای: حداکثر سرعت برای پمپ های دنده ای 1500 دور در دقیقه است که باید با توجه به افزایش ویسکوزیته سرعت الکترموتور کاهش یابد. سرعت بالا باید برای ویسکوزیته کم انتخاب می‌شود. سرعت پایین باید برای ویسکوزیته‌های بالا انتخاب شود. کوپلینگ مستقیم به الکتروموتور برای دورهای 1000 و 1500 دور در دقیقه استفاده می شود. از دور 500 و پایین تر اتصال پمپ دنده ای کوپار به موتور الکتریکی با تسمه V شکل انجام می‌شود. اگر تا به اینجا قصد خرید پمپ دنده ای کوپار برای سیالات غلیظ خود در صنایع مختلف مثل دارویی، غذایی، پتروشیمی را دارد می‌توانید با کارشناسان بخش پمپ فروشگاه کالا صنعتی تماس بگیرید. مجموعه کالا صنعتی علاوه بر تامین پمپ کوپار می‌تواند الکتروموتور و شاسی و کوپلینگ این نوع پمپ‌ها را نیز فراهم کرده و الکتروپمپ کاملی را در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

انواع مختلف پمپ دنده ای کوپار

 1. پمپ ماه و ستاره کوپار (سری KIP) INTERNAL GEAR PUMP 
 2. پمپ دنده ای هلیکال کوپار (سری KHP) HELICAL GEAR PUMP 
 3. پمپ دنده ای لوب شکل (پمپ گوشواره ای) (سری KLP) LOBE PUMP 

پمپ ماه و ستاره کوپار (سری KIP) INTERNAL GEAR PUMP

پمپ ماه و ستاره کوپار

پمپ دنده ای ماه و ستاره کوپار ترکیه یکی از انواع پر فروش پمپ دنده داخلی و به لحاظ قیمت بسیار مناسب است. پمپ ماه و ستاره کوپار به نام های پمپ ماه و ستاره کوپار ، پمپ ماه و ستاره کوپار و پمپ دنده داخلی کوپار ترکیه مشهور است. این نوع از پمپ‌های کوپار در دسته پمپ‌های دنده داخلی به شمار میاید و به پمپ‌های ماه و ستاره ای معروف است. این نوع پمپ‌های دنده ای جابجایی مثبت از سه قسمت اصلی تشکیل می‌شود:

 1. پوسته یا محفظه با دندانه داخلی
 2. یک عدد چرخ دنده با دنده‌های خارجی که به الکتروموتور متصل می‌شود.
 3. یک قطعه که بین این دو قرار می‌گیرد و شکل ماه است.

سیال غلیظ از یک طرف پمپ مکش و با توجه به مکانیزم انبساط و انقباض سیال در داخل پمپ بر اثر وجود قطعه هلالی شکل از طرف دیگر پمپ پمپاژ می‌شود.

مزایای پمپ ماه و ستاره کوپار بازه کارکرد پمپ کوپار مواد و توضیحات بیشتر

بدنه کوچکتر نسبت به پمپ‌های دنده خارجی

داشتن مکش و پمپاژ بدون جریان پالسی (دارای ضربان)

کارکرد در سرعت پایین-دور پایین (مناسب برای سیالات غلیظ)

عمر طولانی، هزینه تعمیر و نگه داری کم

بازه دمایی کارکرد= 20 تا 180 درجه سانتی‌گراد

بازه ویسکوزیته= 28 تا 50000 سانتی پوز

بازه فشار= 2 تا 14 بار

قطر ورودی و خروجی= 1، 2، 3، 4، 6، 8/3، 2/1، 1 و 2/1 اینچ

جنس بدنه: چدن

جنس دنده: استیل-چدن

شافت: استیل

بوش: برنز-کربن-بلبرینگ

آب بندی: سیل مکانیکی

   پمپ ماه وستاره کوپار سری کیپ

مشخصات فنی پمپ دنده ای ماه و ستاره کوپار

در شکل‌ های بعد مشخصات فنی پمپ‌های دنده ای ماه و ستاره کوپار نشان داده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه انتخاب پمپ و الکتروموتور با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید یا به بانک کاتالوگ کالا صنعتی مراجعه کنید.

مشخصات فنی پمپ ماه و ستاره کوپار

پمپ دنده ای هلیکال کوپار (سری KHP) HELICAL GEAR PUMP 

پمپ هلیکال کوپار

این نوع از پمپ‌های کوپار در دسته پمپ‌های دنده خارجی به شمار میاید و به پمپ‌های دنده هلیکال معروف است. این نوع پمپ‌های دنده ای جابجایی مثبت نیز مانند پمپ ماه و ستاره از سه قسمت اصلی تشکیل می‌شود:

 1. پوسته یا محفظه که بدون دندانه است.
 2. یک عدد چرخ دنده محرک که به موتور وصل می‌شود.
 3. یک چرخدنده متحرک که تحت تاثیر چرخدنده محرک حرکت دارد.

سیال غلیظ از یک طرف پمپ مکش و با توجه به مکانیزم انبساط و انقباض سیال در اثر حرکت دندانه ها از طرف دیگر پمپ پمپاژ می‌شود.

مزایای پمپ دنده هلیکال کوپار بازه کارکرد پمپ کوپار مواد و توضیحات بیشتر

سرعت زیاد (دور بالا)

مناسب برای سیالات با ویسکوزیته کم

نسبتا کم صدا

حرکت در جهت مخالف

هزینه تعمیر و نگه داری کم

بازه دمایی کارکرد = 20 تا 180 درجه سانتی‌گراد

بازه ویسکوزیته = 100 تا 25000 سانتی پوز

بازه فشار = 2 تا 14 بار

قطر ورودی و خروجی = 2 و 2/1، 1، 2، 3، 4، 6، 8/3، 2/1، 1 و 2/1 اینچ

جنس بدنه: چدن

جنس دنده: استیل-چدن-پلاستیک صنعتی-استیل ضد زنگ

شافت: استیل

بوش: برنز-کربن -مواد خاص-بلبرینگ

آب بندی: سیل مکانیکی

پمپ هلیکال کوپار سری کی اچ پی

مشخصات فنی پمپ دنده هلیکال کوپار

در شکل‌های بعد مشخصات فنی پمپ‌های سری KHP کوپار نشان داده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه انتخاب پمپ و الکتروموتور با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید یا به بانک کاتالوگ کالا صنعتی مراجعه کنید.

مشخصات فنی پمپ هلیکال کوپار

پمپ دنده ای لوب شکل (پمپ گوشواره ای) (سری KLP) LOBE PUMP 

پمپ دنده ای لوب

این نوع از پمپ‌های کوپار (پمپ گوشواره ای) در دسته پمپ‌های دنده خارجی به شمار میاید و به پمپ‌های لوب شکل یا گوشواره ای معروف است. این نوع پمپ‌های دنده ای جابجایی مثبت از سه قسمت اصلی تشکیل می‌شود: پوسته یا محفظه که بدون دندانه است، یک عدد چرخ دنده محرک که به موتور وصل می‌شود و یک چرخدنده متحرک که تحت تاثیر چرخدنده محرک حرکت دارد. در شکل قبل شکل چرخ دنده ها نشان داده شده است. سیال غلیظ از یک طرف پمپ مکش و با توجه به مکانیزم انبساط و انقباض سیال در اثر حرکت دندانه ها از طرف دیگر پمپ پمپاژ می‌شود.

مزایای پمپ گوشواره ای کوپار بازه کارکرد لوب پمپ کوپار مواد و توضیحات بیشتر

بازده بالا و عمر طولانی

امکان ارسال و پمپاژ سیالات حاوی ذرات ریز

صدا و لرزش کم

عمر طولانی و هزینه تعمیر و نگه داری کم

بازه دمایی کارکرد = 0 تا 150 درجه سانتی‌گراد

بازه ویسکوزیته = 100 تا 50000 سانتی پوز

بازه فشار = 1 تا 5 بار

قطر ورودی و خروجی = 2 و 2/1، 2، 1 و 2/1 اینچ فلنچی

جنس بدنه: استیل 304 – 316 

گیربکس: چدن

بوش: بلبرینگ

آب بندی: سیل مکانیکی 

پمپ گوشواره ای

مشخصات فنی پمپ گوشواره ای کوپار

در شکل‌های بعد مشخصات فنی پمپ‌های دنده ای لوب کوپار نشان داده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه انتخاب پمپ و الکتروموتور با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید یا به بانک کاتالوگ کالا صنعتی مراجعه کنید.

مشخصات فنی پمپ گوشواره ای

انتخاب پمپ استیل و برنز کوپار

همانطور که پیشتر بیان شد یکی از راه‌های انتقال و پمپاژ مواد غلیظ استفاده از پمپ دنده ای است. اگر مواد غلیظ مورد نظر برای پمپاژ به چدن حساس باشند لازم است از پمپ‌های برنز یا پمپ‌های استیل 316 استفاده شود. به عنوان مثال پمپاژ مواد غلیظ اسیدی، مواد غذایی، مواد دارویی و ... نیاز به پمپ دنده ای استیل یا برنزی دارند. در شکل بعد پمپ‌های استیل و برنز کوپار نشان داده شده است. از حرف C در انتهای کد پمپ برای جنس استیل 316 و از حرف B در انتهای کد پمپ برای برنز استفاده می‌شود. برای انتخاب و خرید پمپ استیل کوپار و پمپ برنزی کوپار با کارشناسان کالا صنعتی تماس بگیرید.

انتخاب پمپ استیل و برنز کوپار

مقایسه پمپ‌های دنده ای ایران تولید و کوپار

در این بخش بین پمپ‌ دنده ای ایران تولید (ایران) و کوپار (ترکیه) مقایسه انجام می‌شود. این مقایسه کمک می‌کند مشتریان محترم کالا صنعتی انتخاب و خرید بهتری داشته باشند. بدین منظور سری HF و GF ایران تولید با پمپ KHP کوپار مقایسه می‌شوند.

مقایسه از دیدگاه قطر خروجی

پمپ‌های دنده ای سری HF ایران تولید تنها دربازه 1 تا 2 اینچ تولید می‌شوند. در حالیکه سری GF ایران تولید در بازه 1 تا 6 اینچ و KHP کوپار در بازه 2/1 تا 6 اینچ پمپ دارند. در این بخش تنوع بیشتری در برند کوپار دیده می‌شود.

مقایسه از دیدگاه حداقل، حداکثر دور و توان الکتروموتور

پمپ‌های سری KHP کوپار در بیشترین حالت ممکن می‌توانند با موتور 400 دور 37 کیلووات کوپل شوند (KHP6 6 اینچ). در حالیکه پمپ GF15 ایران تولید (6 اینچ) پذیرای الکتروموتور 45 کیلووات 700 دور است.

مقایسه از دیدگاه حداکثر دبی و هد

همانطور که در مقایسه قبل بیان شد پمپ‌های سری KHP کوپار در بیشترین حالت ممکن می‌توانند با موتور 400 دور 37 کیلووات کوپل شوند (KHP6 6 اینچ). در حالیکه پمپ GF15 ایران تولید (6 اینچ) پذیرای الکتروموتور 45 کیلووات 700 دور است. با این حال هر دو این پمپ در خروجی حدود 100 متر مکعب بر ساعت خروجی دارند. با صرف توان و دور کم، پمپ‌های بیان شده دبی یکسانی دارند. پس کوپار سری KHP بازده بهتری دارد. از دیدگاه هد سری GF ایران تولید با موتور 37 کیلووات 4 بار و سری KHP کوپار با همین موتور حداکثر 5 بار فشار دارد. از این مقایسه نیز می‌توان بیان کرد سری KHP کوپار عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

مقایسه از دیدگاه قیمت و کیفیت ساخت

براساس نظر کارشناسان و همچنین متریال، سیل مکانیکی و ... که در دیتاشیت محصولات این دو برند بیان شده سری KHP برند کوپار کیفیت بهتری دارد. در حالت حاضر اگر بخواهیم در یک قطر خروجی ثابت (2 اینچ) مقایسه کنیم پمپ KHP.2 که خروجی دو اینچ دارد قیمتی معادل حدود 7 و 3 برابر GF.6 و HF.6 (2 اینچ) دارد.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور