مونو پمپ

پمپ حفره پیش رونده ( مونو پمپ )(PC)  در بیشتر طراحی های رایج خود دارای یک مارپیچ یا روتور Single Threaded می باشد که درون یک استاتور Double Threaded می چرخداستاتور از یک ماده ی الاستومری ساخنه شده و روتور دارای انطباقی از نوع Fit درون استاتور ، حفره ها در سمت مکش استاتور شکل میگیرند، به طوری که بسته شدن یکی با باز شدن دیگری همراه می شود. با چرخش روتوراز یک سمت به سمت دیگر آن، حفره های مذکور به صورت محوری پیش رفته و مایع را از میان پمپ حرکت می دهند . مزایای این پمپ ها شامل توانایی آن ها در پمپاژ مایعات با لزجت بالا (و همچنین، مایعات با ویسکوزیته ی پایین)، مایعات حساس به برش و مایعات همرات با ذرات جامد ترد و ساینده می باشد.

مونوپمپ

همچنین، این نوع پمپ نوسانات کمی تولید نموده و حتی زمانی که خشک باشد نیز ، قابلیت خودراه اندازی دارد. میزان ماکزیمم فشار به حدود psi 75 محدود می شود، اما P.C می تواند با همان محرک به صورت چند مرحله ای(در حالت سری) نیز تنظیم شود تا دستیابی به محدود ه های بالاتر فشاری بیش از psi1000میسر شود. مزیت دیگر پمپ P.C آن است که پکینگ یا آب بند میکانیکی، به جای فشار خروجی با فشار مکش مواجه است از معایب پمپ P.Cنیز می توان هزینه ی نسبتا بالای قطعات یدکی، نیاز به وجود فضای بزرگ، عدم توانایی پمپ در عملکرد طولانی مدت به صورت خشک و محدودیت بیشینه دمای در حدود F300 را برشمرد (جنس مواد الاستومری استاتور، معمولا تعیین کننده ی محدودیت دمایی مذکور می باشند).

مونوپمپ جديد

در مونوپمپ ها، گشتاور راه اندازی بسیار زیاد است، و به طور کلی، مونوپمپ ممکن است بزرگتر از سایر انواع پمپ جابجایی مثبت باشد. با چرخیدن روتور ، خط مرکزی آن نیز حول خط مرکزی استاتور می چرخد. چندین روش برای اتصال محور محرک پمپ P.C به روتور و در نظر گرفتن حرکت بیضوی شفت روتور وجود دارد. از بین این دو روش پیکر بندی Pin Drive رایج ترین و کم هزینه ترین شیوه است، ولی پیکر بندی Croened Gear Drive چندان رایج نبوده و نسبت به Pin Drive نیز گران تر است ، با این حال به طور قابل توجهی در کاربردهای Heavy Duty (کاربری های سنگین) عملکرد مناسب تری دارد .

تصوير واقعي مونوپمپ

تاج چرخ دنده، امکان پذیرش این حرکت بیضوی روتور را کوپلینگ می دهد . همچنین تاج دنده ها سطح بزرگی را برای انتقال بارگشتاور مورد نیاز برای چرخش روتور فراهم می کنند. در طراحی های متنوع این نوع پنپ از انجام رزوه کاری بیشتر بر روی روتور و استاتور گرفته تا استفاده از مواد ویژه در ساخت استاتور به چشم می خورد.

در ایران شرکت های زیادی به تولید مونوپمپ فعالیت دارند. یکی از بهترین تولید کنندگان مونو پمپ در ایران ، مونوپمپ بهلول است. شرکت مونوپمپ بهلول يکي از بهترين توليد کنندگان مونوپمپ استيل و در زمينه جزء با سابقه ترين آنهاست. براي دريافت مشخصات بيشتر در ارتباط با خريد مونوپمپ و مشاوره رايگان براي خريد مونوپمپ با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان