کلید مینیاتوری هیوندا

کلیدهای مینیاتوری که معروف به MCB هستند ، مسئولیت محافظت از تمامی دستگاه ها و وسایل الکتریکی خانگی و نیز ماشین آلات صنعتی را بر دوش خود دارند. خطراتی که دستگاه‌های برقی را تهدید می‌کند عبارتند از اتصال کوتاه و جریان اضافه بار. به تعبیر دیگر، کلید مینیاتوری نسبت به افزایش جریان اضافه بار و اتصال کوتاه در وسیله برقی حساس بوده و بلافاصله از آن جلوگیری می کند.

کلید مینیاتوری هیوندا

کلید های مینیاتوری در مدل ها و تیپ های مختلف تولید و ارائه می شوند. تیپ این کلیدها نسبت به میزان سرعت و عملکرد آنها در لحظه قطع مدار متفاوت خواهد بود. از همین‌رو ،کلیدهای مینیاتوری به دو دسته کلی تندکار و کندکار تقسیم بندی میشوند. تیپ کلیدهای مینیاتوری عبارتند از : Z-K-D-C-B

مینیاتوری تیپ Z

از تیپ Z در مصارفی که نیاز به قطع خیلی سریع باشد استفاده می گردد، سرعت قطع و عملکرد این کلید فوق العاده بالاست. در این نوع فیوزها هنگامی که جریان عبوری از جریان نامی بیشتر شود در یک مدت زمان خاص که از تمامی تیپ ها کمتر است، خیلی سریع فرمان قطع صادر میشود. حساسیت این نوع فیوزها، در موقع اضافه بار و همچنین بروز اتصال کوتاه از تمامی فیوز ها بیشتر است و در صورت بروز خطا مدار را سریعا قطع می‌کند، بنابراین کاربرد کلیدهای مینیاتوری تیپ Z در مدارات با حساسیت بالا از جمله مدارات الکترونیکی بسیار مناسب است.

کلید مینیاتوری

مینیاتوری تیپ K

از کلیدهای مینیاتوری تیپ K به طور معمول جهت محافظت از مدارهای قدرت و نیز ترانسفورماتورها استفاده میشود، حساسیت در برابر اضافه بار در این نوع فیوز نسبت به سایر فیوز ها بیشتر است، یعنی اگر موتور بار اضافه را تحمل کند این کلید بلافاصله موتور را خاموش میکند، این فیوزها برای موتورهایی که زیر بار هستند توصیه می شود.

کلید هیوندا

مینیاتوری تیپ D

از تیپ D برای استفاده در مصارف خاص صنعتی مانند دستگاه های تولید اشعه ایکس استفاده می شود. از این فیوزها برای موتورهای با جریان هجومی بالا که جریان راه اندازی بالایی دارند استفاده می‌شود، این فیوزها تحمل جریان لحظه‌ای ۱۰ تا ۱۴ برابر جریان نامی خود را دارند، این فیوزها کندکار هستند.

کلید مینیاتوری هیوندای

مینیاتوری تیپ C

بیشترین استفاده در صنعت از کلیدهای مینیاتوری تیپ C است. استفاده از تیپ C در صنعت و مصارف خانگی فوق العاده مرسوم است. این فیوزها برای راه اندازی موتور هایی که توان کم داشته و جریان راه اندازی بالایی ندارند مورد استفاده قرار می گیرند، مانند موتور کولر های گازی یا پمپ های آب خانگی و غیره.

مینیاتوری تیپ B

آخرین تیپ که تحت عنوان تیپ B شناخته می‌شود، مختص مصارف خانگی بوده که جهت کاربردهای مربوط به روشنایی نیز استفاده می‌شود. این فیوز ها مخصوص روشنایی می باشد که به سرعت در مقابل جریان اضافه عکس العمل نشان می دهد این فیوزها به فیوز های تند کار نیز معروف هستند.

ویژگی کلید های مینیاتوری

محدوده وسیع جریانی - جلوگیری از جریانات نشتی و توقف آن با کلید حفاظت انسانی – آشکارسازی اضافه بار و اتصال کوتاه در سریع‌ترین زمان ممکن - بهره‌برداری در تمامی مدارات برقی - بهره برداری در تمامی کاربردهای صنعتی.

ساختار کلید مینیاتوری هیوندا

روش کاری کلیدهای مینیاتوری

عملکرد حرارتی

آشکارسازی اضافه جریان در بار توسط دو پلیت فلزی انجام می گردد به این ترتیب که هر جریان در بار بیشتر باشد پلیتهای فلزی در اثر حرارت منبسط شده و ارتباط بین آن دو قطع میگردد.

عملکرد مغناطیسی

تشخیص جریان اتصال کوتاه توسط یک سیم‌پیچ مستقر در ساختار داخلی کلیدهای مینیاتوری انجام می‌شود.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان