تخفیف شگفت انگیز

پمپ خاص

 • پمپ کولر آبی
 • دوزینگ پمپ
 • مونو پمپ
 • پمپ آب و صابون
 • پمپ پریستالتیک
 • پمپ خورشیدی
 • پمپ اسید • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

کالا صنعتی با شناخت ویژه از انواع پمپ خاص و کاربرد پمپ در صنایع مختلف آماده تامین و تعمیر انواع پمپ خاص صنعتی کشاورزی و خانگی است. برای شناخت بیشتر پمپ خاص و کاربرد آن در صنعت با کارشناسان فروش در تماس باشید. به عنوان مثال پمپ آبنما از جمله انواع پمپ خاص خانگی و باغی به شمار می رود. پمپ یکی از تجهیزات هیدرولیکی-مکانیکی پر استفاده در صنعت است که با دادن انرژی مکانیکی به سیال موجب افزایش انرژی نهفته در آن می شود. یکی از انواع مدل پمپ ها، پمپ خاص است که برای کاربری های ویژه و در صنایع خاص استفاده می شود. پمپ خاص می تواند به شکل جابه جایی مثبت یا گریز از مرکز باشد. پمپ خاص صنعتی معمولا برای سیالات لزج و یا استخراج سیالات با فشار بالا طراحی می شوند. پمپ خاص معمولا باید به صورت سفارشی طراحی و تولید شود زیرا بسیاری از فروشگاه های صنعتی این مدل از پمپ ها را دارا نمی باشند. سایت کالاصنعتی امکان ارائه انواع پمپ خاص و پمپ سفارشی را متناسب با نیاز مشتری دارد. جهت اطلاع از قیمت پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشید.

پمپ خاص

انواع پمپ خاص

در بسیاری از مواقع صحبت کردن راجع پمپ ذهن بسیاری از افراد را به سمت پمپ های گریز از مرکز (سانتریفیوژ) یا جابه جایی مثبت (رفت و برگشتی) می کشاند در حالی پمپ های خیلی خاص صنعتی وجود دارند که دارای عملکردی متفاوت نسبت به این دو دسته هستند. پمپ خاص غالبا به دلیل نیازهای خاص یک صنعت ساخته می شود و به هیچ عنوان به صورت عمده ارائه نمی شود. پمپ خاص که گاها با نام پمپ سفارشی نیز در کارخانجات مطرح می شود معمولا برای رفع نیازهای یکسری از صنایع خاص تولید می شوند. باید توجه داشت که معمولا پمپ خاص دارای کارآیی و پارامترهای خروجی کمتری نسبت به دیگر پمپ ها است اما با توجه به رفع نیاز صنعت معمولا مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به تعدادی از مدل های پمپ خاص اشاره ی شود.

پمپ جت

این مدل از پمپ خاص می تواند سیال را با فشار و سرعت بسیار بالا از قسمت خروجی به بیرون پرتاب کند. افشانه ای که در قسمت خروجی این پمپ ها قرار داده شده است امکان افزایش هر چه بیشتر سرعت و فشار را در این پمپ ها فراهم می کند. سرعت خروجی سیال در این پمپ خاص به قدری بالاست که در اطراف افشانه ایجاد حالت خلا می کند. به طور معمول بازدهی این پمپ ها در حالت تئوری 50% و در حالت عملی حدود 40% است.

پمپ ضربه ای

پمپ خاص ضربه ای معمولا براساس ضربه قوچ کار می کند. ضربه قوچ در واقع یک افزایش فشار ناگهانی در سیال ایجاد می کند که در هنگام توقف ناگهانی یا تغییر ناگهانی مسیر جریان اتفاق می افتد. نحوه کارکرد پمپ ضربه ای به اینصورت است که جریان سیال بر اثر بسته شدن ناگهانی شیر دچار پدیده ضربه قوچ شده که این موضوع موجب افزایش فشار ناگهانی سیال می شود. از این مدل پمپ ها می توان برای ارسال سیال به ارتفاعات بالا استفاده کرد. این مدل از پمپ خاص دارا بازدهی در حدود 90% است. به پدیده ضربه قوچ، چکش آبی (Water Hammering) نیز گفته می شود.

پمپ تزریقی

این مدل از پمپ خاص همانند پمپ های جت عمل می کند با این تفاوت که در پمپ جت از مایع به عنوان سیال استفاده می شد در این مدل از پمپ ها از بخارات و گازها به عنوان سیال استفاده می شود. این مدل از پمپ ها قادر به انتقال سیال با سرعت بسیار بالایی می باشد و برای استفاده در دیگ های بخار مناسب می باشد.

پمپ هوایی

این مدل از پمپ ها دارای عملکردی بسیار عجیب می باشند به طوری در این پمپ خاص از یک کمپرسور برای انتقال سیال استفاده می شود. معمولا از پمپ هوایی در صنایعی که دبی بالای سیال مورد نیاز است استفاده نمی شود. این پمپ ها برای کاربری خاص و در صنایع خاصی کاربرد دارند.

پمپ مگنتی

یکی دیگر از مدل های پمپ خاص، پمپ مگنتی هستند. این مدل از پمپ ها بر خلاف پمپ های قبلی زیر مجموعه پمپ گریز از مرکز هستند و دارای عملکردی مشابه پمپ های گریز از مرکز می باشند. تنها تفاوت این پمپ ها استفاده از دو حلقه آهنربا در دو سمت محفظه پمپ است که به کمک میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این دو آهنربا پروانه پمپ شروع به چرخش می کند. در این پمپ ها به جای شفت از حلقه های مغناطیسی استفاده می شود.

شمایل پمپ خاص

در کنار این پمپ ها، مدل های دیگری مانند پمپ آبنما و پمپ DC وجود دارد که دارای تفاوت هایی به مراتب کمتر نسبت به سایر پمپ ها می باشد.

پمپ خاص صنعتی

پمپ خاص صنعتی

از دیگر مدل های پمپ خاص که جزو زیر مجموعه های پمپ های گریز از مرکز و جابه جایی مثبت هستند، پمپ دیافراگمی است. پمپ دیافراگمی در واقع جزو پمپ های جابه جایی مثبت است و معمولا در صنایع خاصی از جمله صنایع معدنی کاربرد دارد. از پمپ دیافراگمی برای انتقال مواد شیمیایی، انتقال زغال سنگ، تولید مواد غذایی و دیگر صنایعی که دسترسی به برق ندارند، مناسب است. برای خرید پمپ دیافراگمی با کارشناسان ما در تماس باشید. پمپ دنده ای یکی دیگر از مدل های پمپ خاص است. این مدل از پمپ ها برای انتقال سیالات با لزجت بالا مناسب می باشند. پمپ های دنده ای دارای دو مدل پمپ دنده ای داخلی و خارجی هستند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. این پمپ ها براساس چرخش دو چرخ دنده که دندانه های آن با یکدیگر در تماس هستند کار می کنند. از این چرخ دنده ها برای انتقال سیالاتی مانندی گریس و روغن مناسب هستند. باید توجه داشت که دندانه های چرخ دنده های پمپ های دنده ای بسیار حساس می باشد و سیالات نباید دارای ناخالصی و مواد جامد باشند.

پمپ لوب از جمله دیگر پمپ خاص است که راندمان بالایی دارد و برای انتقال سیالات با غلظت بالا مناسب هستند. تفاوت پمپ های لوب با پمپ های دنده ای در آن است که در پمپ های لوب دندانه ها با یکدیگر تماس ندارند و احتمال سایش و خوردگی بسیار پایین می آید درحالی که در پمپ های دنده ای تمامی دندانه ها با یکدیگر در تماس هستند و در مواردی ممکن است موجب سایش و خوردگی شوند. پمپ های لوب معمولا از جنس فولاد ضد زنگ می باشند و قابلیت استفاده در صنایع بهداشتی و غذایی را دارند. سایت کالاصنعتی یکی از نمایندگی پمپ خاص می باشد که امکان اخذ سفارش و ارسال آن به سراسر کشور را داراست. توصیه می شود قبل از خرید پمپ با یکی از مشاورین متخصص سایت کالاصنعتی در این زمینه مشورت کنید. 

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...