تخفیف شگفت انگیز

الکتروموتور گاماک
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین

الکتروموتور گاماک GAMAK در سال 1961 بنیان نهاده شد تا آغازگر تولید داخلی موتور الکتریکی در صنعت کشور ترکیه باشد. این شرکت باگذشت زمان نه‌ چندان زیادی دست به تولید و ساخت اولین الکتروموتور (دینام) زد. وجود شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در کشور ترکیه سبب شد تا در این زمینه به خودکفایی رسیده و جلوی هزینه‌های جانبی دیگری مثل هزینه تهیه قطعات یدکی گرفته شود و همچنین دیگر با مشکلات ناشی از الکتروموتور خارجی وارداتی از کشورهای دیگر دست‌وپنجه نرم نکنند. شهرت جهانی شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK به دلیل کیفیت بالای محصولات آن است که باعث شده به موقعیت فعلی بسنده نکرده و با گذشت زمان تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت‌های بهتر در ساخت انواع دینام به‌کارگیرند.

با ادامه کار و تلاش، شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK باگذشت تنها نیم‌قرن نه‌تنها در ترکیه بلکه در تمام کشورهای جهان تبدیل به یک‌ قطب تولید الکتروموتور شد. با توجه به اینکه توان دینام‌های ساخته‌شده توسط شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK بین 0.06 تا 1000 کیلووات است توانسته پاسخگوی نیاز تمامی صنعت‌ها باشد. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK تمامی قطعات لازم برای ساخت یک الکتروموتور را خود در کارخانه تولید می‌کند پس همه مراحل تولید موتور الکتریکی بدون نیاز به منبع دیگری در شرکت گاماک ترکیه طی می‌شود. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK یکی از معدود شرکت‌های تولید الکتروموتور در جهان است که سیم‌های لازم برای سیم‌ پیچی را خود می‌سازد. همچنین این شرکت توانسته یکی از آزمایشگاه‌های پیشگام برای تست الکتروموتور در جهان را بنیان نهد. لیست قیمت جدید گاماک GAMAK را از طریق ارتباط با کارشناسان فروش در بخش تماس با ما دریافت نمایید.

الکتروموتور گاماک

الکتروموتور سه فاز پایه دار گاماک     الکتروموتور سه فاز فلنچ دار گاماک

کارخانه الکتروموتور گاماک GAMAK

الکتروموتور گاماک GAMAK توانست در اوایل دهه 60 میلادی یک موتور الکتریکی با توان 1.5 کیلووات به اندازه نهایی 90 دستگاه را در کارخانه‌ ای به وسعت 38000 مترمربع در Topkap ترکیه تولید کند، این الکتروموتور به‌ عنوان اولین دینام محلی ترکیه شناخته شد. تولید انبوه موتور در شرکت گاماک GAMAK در سال 1965 با گنجایش محدود 1000 واحد در سال آغاز شد. برای تولید الکتروموتور قطعاتی لازم است که شرکت گاماک GAMAK در اواسط دهه 80 میلادی، تولید این قطعات را در کارخانه جدیدی در Dudullu با وسعت 50000 مترمربع در فضای محصور 330000 مترمربع آغاز نمود.

زمانی که شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK امکاناتی را در اختیار نداشت که تمامی فعالیت‌هایش را به‌صورت ماشینی انجام دهد، نیاز به اتوماسیون احساس شد اما امروزه باوجوداینکه بسیاری از فرآیندهای تولید زیر نظر متخصصان امر انجام می‌شود اکثر کارهای مربوط به تولید الکتروموتور به‌ وسیله ماشین‌ آلات انجام می‌شود. در کارخانه امروزی الکتروموتور گاماک GAMAK بخش‌هایی مانند تست فشار، ماشین‌کاری، سیم‌پیچ، مونتاژ، و تعمیرگاه وجود دارد به‌علاوه شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK برای اینکه بتواند نیازهای مربوط به طرح‌ ها و فعالیت‌های خود را برطرف کند دارای بخشی وسیع با ماهیت تزریق آلومینیوم است که کار آن تولید انواع پوسته الکتروموتور است. در ادامه فعالیت‌های این شرکت با افزایش نیروی انسانی به‌اندازه 900 نفر ، ظرفیت تولید افزایش یافت و محصولات از لحاظ کیفیت دارای استاندارد بالا شدند ؛ درنتیجه ظرفیت کارخانه گاماک GAMAK با افزایش 1000 برابری مواجه شد.

گاماک ترکیه

ظرفیت تولید الکتروموتور گاماک

فقط چند کارخانه در جهان وجود دارند که برای هر بخش از تولید یک واحد را در نظر گرفته‌اند، یکی از این کارخانه‌ها الکتروموتور گاماک GAMAK است که توانسته ظرفیت ساخت یک‌ میلیون الکتروموتور با توان 6/0 تا 1000 کیلووات و با اندازه 56 تا 450 را برای خود ایجاد کند. این شرکت با بهره‌گیری از نیروی کار، قطعات مناسب و ماشین‌آلات همچنان کیفیت محصولات خود را در سطح بالایی نگه‌ داشته است. شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK دارای آزمایشگاه مجهزی است که با برخورداری از آن و تست قطعات و محصولات خود می‌توانند از کیفیت بالا و بهره‌وری الکتروموتور ساخته اطمینان حاصل نمایند. الکتروموتور گاماک GAMAK در ایران نیز نمایندگی دارد و یکی از بازارهای پرطرفدار الکتروموتور گاماک GAMAK ایران است.

در شرکت الکتروموتور گاماک با تلاش‌های روزافزون بخش تحقیق و توسعه امکان طراحی و تولید موتورهای دارای کارکرد و بازدهی بالا (IE2-IE3) و همچنین گسترش زیرساخت موتورهایی با بازدهی زیاد (IE4) پدید آمده است که این عملکرد باعث شده روند تولید در شرکت الکتروموتور گاماک بسیار سریع، منعطف و دینامیک پیش برود. یکی دیگر از عوامل سهیم در شهرت جهانی شرکت الکتروموتور گاماک می‌تواند طراحی و ساخت سفارشی الکتروموتور هایی  باشد که سایر تولیدکنندگان به دلیل عدم توانایی یا عدم تمایل دست به انجام آن نمی‌زنند. این مسئله سبب شده گاماک GAMAK در پروژه های مختلف مخصوصاً پروژه‌های عمرانی در کشور ترکیه و همچنین سایر کشورهای جهان بیش‌ از پیش شناخته‌تر شود.

نمایندگی گاماک

مرحله اول ساخت یک الکتروموتور برش مواد خام است که این کار در شرکت گاماک GAMAK بسیار باکیفیت انجام می‌شود. تولید استاتور و روتور در الکتروموتور گاماک GAMAK از طریق انجام عمل ماشین‌کاری بر روی رول فولاد و با کیفیت بالا صورت می‌پذیرد. این ورقه‌ های فولادی که هرکدام دارای ضخامتی به‌ اندازه نیم متر یا 50 سانتی‌متر هستند، بر روی‌ هم جمع می‌شوند و سپس در ادامه به قسمت سیم‌ پیچ کارخانه ارسال می‌شود.

تزریق آلومینیم و ریخته گری

در گاماک GAMAK ، هنگام انجام عمل ریخته‌گری و تزریق آلومینیم، مواد درون کوره‌ی ذوب قرارگرفته و در آنجا تحت تأثیر دمای بالا ذوب می‌شوند. در طی فرآیند ساخت الکتروموتور در شرکت گاماک GAMAK برای تزریق فشار به شکاف‌های روتور فشار بالایی نیاز نیست اما عمل فشردگی برای پوسته آلومینیومی نیازمند وجود فشار بالایی است. افزایش تدریجی آلومینیوم موجود در شکاف‌ها باعث می‌شود از تشکیل حفره، نفوذپذیری و شکستگی در پوسته جلوگیری شود. تولید قالب‌های آلومینیوم در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK از طریق تزریق آلومینیوم به‌ صورت عمودی و افقی و در فشار بالا انجام می‌شود که البته این امر به سبب حساسیت آن نیازمند توجه و دقت بیشتری است.

موتور گاماک

ماشین کاری الکتروموتور

در قسمت ماشین‌ کاری در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK ساخت شفت از طریق شش مرحله از فرآیندهای مختلف انجام می‌شود که در پایان فرآیند ماشین‌ کاری ، روتورها و شفت آماده روی‌هم سوار می‌شوند. ماشین‌ کاری پوسته چدنی نیز در همین مرحله انجام می‌شود. درنتیجه انجام این اعمال مشاهده می‌شود که وقتی قطعات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند هیچ‌ گونه عدم تقارنی در میان آن‌ها وجود ندارد.

سیم مفتول

یکی از معدود شرکت‌هایی که در جهان می‌تواند سیم‌پیچ خود را بسازد، شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK است. در شرکت GAMAK تولید و ساخت رول سیم مسی در بخش Enameling Wire صورت می‌گیرد. سیم اولیه‌ای که برای کمپانی الکتروموتور گاماک GAMAK خریداری می‌شود ابتدا دارای قطری به ضخامت 6 میلی‌متر است که در ادامه با کشش سیم به‌اندازه 1 میلی‌متر و کمتر کاهش پیدا می‌کند. در کارخانه الکتروموتور گاماک GAMAK سیم‌های مسی موجود طی فرآیندی به‌ صورت هم‌ زمان به‌ وسیله دستگاه‌های پیشرفته‌ای به ابعاد موردنیاز تغییر پیدا می‌کنند که آنالیز و ارزیابی این سیم‌ها در الکتروموتور گاماک GAMAK به‌ صورت هم‌ زمان انجام می‌شود. پوشش دادن به این سیم‌های مسی در دو روش و در کلاس C که در دمای بالا است، صورت می‌گیرد.

الکتروموتور ساخته‌ شده در شرکت الکتروموتور گاماک GAMAK در مقایسه با سایر کمپانی‌ها و شرکت‌ها کیفیت بالایی دارد که یکی از مهم‌ترین علل این موضوع می‌تواند ساخت و تولید سیم مفتولی مس (که به‌ عنوان قلب یک الکتروموتور شناخته می‌شود) توسط خود شرکت باشد. در طی عملیات تولید الکتروموتور در گاماک 6 نوع سیم مفتول به کار گرفته می‌شوند که همگی توسط شرکت الکتروموتور گاماک ساخته و عرضه می‌شوند.

موتور ترک گاماک

سیم پیچی الکتروموتور GAMAK

سیم‌ پیچی الکتروموتور گاماک GAMAK شامل مراحل متعددی است که در مرحله اول مواد عایق مورد نیاز که قبلاً توسط شرکت خریداری‌ شده‌اند به‌ صورت رول و با توجه به سایز استاتور برش داده می‌شود. در مرحله دوم سیم‌ پیچی، عمل آماده نمودن هسته‌های استاتور برای سیم‌ پیچی انجام می‌گیرد. در مرحله بعدی این فرآیند (سیم‌ پیچی موتور)، تنظیم ماشین‌های سیم‌ پیچی اتوماتیک و همچنین برنامه‌ ریزی برای نحوه عمل آن‌ها بر اساس موتورهایی که قرار است عمل سیم‌ پیچی روی آن‌ها پیاده شود، انجام می‌گردد. در شرکت الکتروموتور گاماک بدون در نظر گرفتن اندازه همه موتورها برای کلیه آن‌ها عایق فازی نصب می‌شود. سیم‌ پیچی الکتروموتورهایی که دارای ابعاد بیشتری هستند و همچنین موتورهایی که لازم است دارای سیم‌ پیچی بخصوصی باشند، به‌ صورت دستی و غیر ماشینی انجام می‌شود. مشخصات الکتروموتور تک فاز گاماک ترکیه به شکل زیر است. برای دانلود کاتالوگ جامع گاماک GAMAK به بخش بانک کاتالوگ مراجعه نمایید. علاوه بر این کالا صنعتی سعی دارد با تهیه دیتاشیت با کیفیت از الکتروموتور GAMAK راهنمای خوبی برای مراجعین باشد.

الکتروموتور گاماک
کاتالوگ گاماک

مشخصات الکتروموتور سه فاز گاماک ترکیه به شکل زیر است. برای دانلود کاتالوگ گاماک به صورت PDF به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

کاتالوگ گاماکگاماک فلنچ دارگاماک پایه دار

برای دریافت کاتالوگ الکتروموتور GAMAK به صورت PDF به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

آیا موتور گاماک در ایران نمایندگی دارد؟

نمایندگی گاماک ترکیه در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و لازم به ذکر است که نمایندگی گاماک در ایران یکی از بهترین نمایندگی های شرکت گاماک ترکیه به شمار می رود. با این که نمایندگی الکتروموتور GAMAK در تهران وجود دارد اما شما با ثبت سفارش در سایت کالا صنعتی، میتوانید این الکتروموتور را در سراسر ایران نظیر تهران ، شیراز ، تبریز ، اصفهان و مشهد به راحتی دریافت کرده و خدمات پس از فروش پیگیرانه و مسئولانه دریافت نمایید. کالا صنعتی این افتخار را دارد که به عنوان یک الکتروموتور با کیفیت، گاماک را در سبد کالایی خود داشته باشد.

در سایت کالا صنعتی چه سایز هایی از الکتروموتور گاماک موجود است؟

در سایت کالا صنعتی تمامی سایز های الکتروموتور گاماک قابل دسترسی بوده و میتوانید در صفحه مربوط به هر کالا، قیمت الکتروموتور گاماک را مشاهده بفرمایید. باید توجه داشت که برای اطمینان از موجودی الکتروموتور گاماک و خرید اینترنتی الکتروموتور باید با کارشناسان فروش در تماس باشید. ممکن است تمامی توان ها یا دور ها در تهران موجود نباشد.

  • سوالات متداول