بستن
دسته بندی کالا

وینچ گیربکس
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • ادامه مطلب
 • سوالات متداول
 • کاربرد های وینچ

  وینچ برقی کاربردهای مختلفی دارد که یکی از این کاربردها نصب این وسیله روی خودروهای کوهستان است به این صورت که اگر خودروی کوهستان در جاده های صعب العبور گیر کرد یا اینکه دچار مشکلی در ادامه حرکت شد به کمک وینچ برقی میتوان خودرو را از وضعیت پیش آمده خارج نمود. استفاده از وینچ فقط در زمینه خودروهای کوهستان نیست بلکه می تواند در زمینه های مختلفی چون صنعت و ساختمان سازی به کار برده شود. وینچ صنعتی وسیله ای است که ساز و کار ساده ای دارد و دارای کاربردهای وسیعی نیز در کارخانه ها و صنایع مختلف است.

  نحوه انتخاب وینچ

  در انتخاب نوع یک وینچ برای استفاده مهم ترین عاملی که باید به آن توجه کرد حداکثر وزن قابل تحمل توسط وینچ یا میزان کشش آن و همینطور طول کابل وینچ است. وینچ مناسب برای کار را با توجه به وزن وسیله یا باری که باید کشیده یا بلند شود ، انتخاب می کنند. وینچ یکی از تجهیزاتی است که سابقه زیادی در صنعت دارد. در نسل های جدیدتر وینچ های صنعتی دارای طراحی بهینه ای هستند که موجب کاهش حجم وسیله ، بهبود عملکرد و همچنین افزایش ایمنی آن شده است. وینچ ها دو ویژگی مهم ترمز و موتور ضد انفجار دارند که از این ویژگی ها با توجه به محل و همچنین شرایط استفاده از وینچ ، فعال می گردند.

  انواع وینچ

  وینچ ها انواع مختلفی دارند که در نیروی گرداننده وینچ با هم متفاوت هستند. انواع وینچ های موجود عبارتند از :

  1. وینچ های دستی
  2.  وینچ برقی
  3.  وینچ هیدرولیک و پنوماتیک
  4.  وینچ گاردنی 

  وینچ دستی

   

  وینچ دستی

  در یک وینچ دستی یک دستگیره گرداننده وجود دارد که از آن برای تامین نیرو استفاده می شود . این نیرو به گیربکس وینچ انتقال یافته و در نهایت باعث چرخش قرقره متصل به آن می گردد. وینچ های دستی توانایی حمل وزن هایی به اندازه یک تا دو تُن را دارند و برای مصارف کوچک صنعتی و ساختمانی مناسب تر هستند.

  وینچ الکتریکی

  وینچ الکتریکی

  در وینچ های الکتریکی یا وینچ های برقی، نیروی گرداننده وینچ به وسیله الکتروموتوری که به گیربکس وینچ برقی اتصال دارد ، تامین می گردد. در بین انواع وینچ های موجود، وینچ های برقی پر مصرف ترین و همچنین پرکاربردترین وینچ ها در مصارف صنعتی و کارخانه ها است.

  وینچ هیدرولیک و پنوماتیک

  وینچ هیدرولیک و پنوماتیک

  در وینچ های هیدرولیک و پنوماتیک نیروی گرداننده از طریق پمپ هیدرولیک (+) و پنوماتیک تامین می شود که در این صورت به آن وینچ وینچ هیدرولیک و وینچ پنوماتیک یا بادی گفته می شود. وینچ های هیدرولیک و پنوماتیک قدرت زیادی دارند که این ویژگی سبب شده در صنایع سنگین مثل صنعت نفت و گاز کاربرد داشته باشند.

  وینچ گاردنی

  وینچ گاردنی یکی دیگر از انواع وینچ های موجود در صنعت است که نیروی گرداننده آن به وسیله گاردنی که به گیربکس صنعتی کمکی متصل است، تامین می گردد.

  صنایعی که وینچ در آن کاربرد دارد

  وینچ ها ابزارهایی صنعتی هستند که در صنایعی چون صنایع نفت و گاز، صنایع دریایی، صنایع معدن و حفاری، کابل کشی و ساختمان و عمران به کار گرفته می شوند. وینچ ها در صنایع نفت و گاز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. وینچ ها در نیروگاه ها، پتروشیمی ها، دکل های حفاری و کشش خط لوله (شورپولینگ) استفاده می شوند.

  از وینچ ها در اسکله، کشتی، لنج و قایق ها در جهت حمل و نقل و بلند نمودن بار یا وسایل موجود و همچنین به آب انداختن و بالا کشیدن لنگر استفاده می کنند. وینچ ها در زمان صید ماهی و ماهیگیری به کمک صیادان می رود و سبب انجام شدن کار با سختی کمتری می گردد. وینچ هایی که روی کشتی ها و لنج های ماهیگیری مورد استفاده قرار می گیرند قدرت زیاد و طول کابل متفاوتی دارند که این امر موجب می شود صیادان بتوانند راحت تر صید خود را از دریا بالا بکشند. وینچ های دریایی به دلیل مرطوب بودن محیط و همچنین احتمال زیاد تماس با آب دارای بدنه هایی مقاوم در برابر خوردگی می باشند. روی وینچ های دریایی برای راحت تر شدن باز کردن کابل برای به آب انداختن و ترمز قفل شونده ، کلاچ خلاص کن وجود دارد.

  می دانیم که در معادن استخراج مواد و همچنین حمل و نقل و جا به جایی آنها به وسیله تجهیزات و ماشین آلات مرتبط انجام می گیرد، یکی از این تجهیزاتی که استفاده از آن باعث بالا رفتن سرعت کار و همچنین افزایش بازدهی معادن کمک شایانی می کند، وینچ است.

  یکی از کاربرد های عمده ای که برای وینچ ها برشمرده می شود استفاده از آنها در پروژه های گوناگون کابل کشی و سیم کشی در صورت های مختلف هوایی و زمینی می باشد. برای سهولت در عملیات کابل کشی از وینچ دیزلی یا وینچ برقی استفاده می کنند که این مزیت را دارد که میتواند به کشش سنج، متر سنج و کنترلر سرعت تجهیز گردد.

  وینچ ها در امور عمران و ساختمان سازی برای حمل و نقل مصالح و ابزار ساختمانی و همچنین اشخاص روی استراکچر یا ریل در پروزه های عمرانی و کارگاه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مورد که به آن بالابر ساختمانی یا بالابر مصالح نیز گفته می شود به صورت معمول از وینچ هایی استفاده می کنند که وزن آن ها با توجه به شرایط استفاده 300 کیلوگرم تا 3 تن باشد. همچنین برای انتخاب الکتروموتورهای تک فاز یا سه فاز و گیربکس برای وینچ ها ظرفیت وزنی آن ها مورد توجه قرار می گیرد.

  وینچ ها تجهیزاتی با موارد استفاده بسیار گسترده هستند که تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارند. وینچ ها علاوه بر صنایع نفت و گاز، صنایع دریایی، کابل کشی، عمران و ساختمان سازی و معادن و حفاری در صنایع دیگری مانند صنایع نظامی، صنایع فولاد، صنایع خودروسازی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع تحقیقاتی و ... کاربرد دارند.

ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...