تخفیف شگفت انگیز

پمپ موتوژن
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ آب موتوژن

شرکت موتوژن یکی از مهمترین تولید کنندگان انواع الکتروموتور در ایارن است که طرفداران بسیاری دارد. به پشتوانه تولید الکتروموتورهای با کیفیت، پمپ آب خانگی موتوژن نیز توسط این شرکت طراحی، تولید و روانه بازار مصرف شده است. از آنجایی که قسمت اصلی یک پمپ آب خانگی، الکتروموتور آن است و موتوژن نیز یکی از پیشگامان تولید موتور است، مطابق انتظار پمپ آب خانگی موتوژن نیز بسیار با کیفیت است. لازم به توضیح است موتوژن قبل از تولید پمپ آب خانگی، تجربه ارزشمندی در طراحی و تولید انواع پمپ آب صابون در حالت تکفاز و سه فاز داشته است که این نوع پمپ در دستگاه‌های تراش، ایرواشرها و ... استفاده می‌شود. پمپ آب سانتریفیوژ موتوژن در دو نوع بشقابی و جتی تولید می‌شود.

پمپ آب بشقابی موتوژن، مانند سایر پمپ‌های آب بشقابی، دارای آبدهی بیشتر و پمپ آب جتی موتوژن نیز دارای فشار بیشتر است. در ادامه تصویر پمپ آب موتوژن مدل بشقابی (CM100) و پمپ آب جتی مدل (CAM100) نشان داده شده است. بهره بردن از سیم پیچ مسی، بدنه الکتروموتور آلومینیومی، کلگی چدنی سبب شده است کیفیت پمپ آب موتوژن دو چندان شود.

 1. پمپ آب بشقابی 1 اسب تکفاز موتوژن: (CR71-2C)CM100 CR71M2C 0.75 
 2. پمپ آب جتی 1 اسب تکفاز موتوژن: (CR71-2C) CAM100 CR71M2C 0.75

پمپ آب خانگی موتوژن

پمپ آب بشقابی موتوژن مدل (CR71-2C) CM100 CR71M2C 0.75 

پمپ آب بشقابی موتوژن تکفاز 1 اسب با فریم الکتروموتور آلومینیومی مجهز به خازن دائم (CR) است، طراحی و ساخت این پمپ براساس با استاندارد IEC انجام شده است. پمپ آب بشقابی 1 اسب موتوژن تبریز دارای درجه حفاظتی IP44 است. خنک‌کاری قسمت الکتروموتور پمپ آب بشقابی موتوژن توسط پروانه خنک کننده و پره های روتور (IC411) انجام می‌شود.

براساس برق کشور ایران، فرکانس کار پمپ موتوژن 50 هرتز است و ولتاژ نامی آن 220 است. به منظور آشنایی با مشخصات فیزیکی الکتروموتور پمپ آب بشقابی موتوژن تصویر بعد ارائه شده است. لازم به ذکر است که به ترتیب راندمان، گشتاور نامی، و جریان نامی این پمپ 74 درصد، 2.5 نیوتن متر، 4.7 آمپر است. همچنین پمپ آب بشقابی موتوژن دارای دور در بار نامی 2814 است. 

پمپ آب بشقابی موتوژن

پمپ آب بشقابی موتوژن دارای بیشینه هد حدود 35 متر و بیشینه دبی حدود 5.5 متر مکعب بر ساعت (معادل 90 لیتر بر دقیقه) است. پمپ آب CM100 موتوژن با توجه به هد و دبی خود می‌تواند گزینه مناسبی برای ساختمان‌های 1 تا سه طبقه تک واحدی باشد.

پمپ آب CM100 موتوژن نسبت به نوع جتی آن دارای صدای کمتر، استهلاک، فشار کمتر و عین حال آبدهی آب بیشتر است. علاوه برای مصرف خانگی، پمپ آب یک اسب بشقابی موتوژن می‌تواند برای انتقال آب جهت آبیاری در مقیاس کوچک نیز استفاده شود. مطابق سایر پمپ‌های آب بشقابی، پمپ آب بشقابی تکفاز موتوژن نیز دارای ورودی و خروجی سایز 1 اینچ رزوه ای است که براساس لوله‌های استاندارد ساختمانی طراحی شده است.

لازم به یادآوری است به منظور کاهش فشار به پمپ و دریافت هد و دبی مورد نظر، لازم است در ورودی و به خصوص در خروجی از تبدیل و تغییر سایز استفاده نشود. پمپ آب بشقابی تک پروانه CM100 قیمت مناسب تری نسبت به پمپ آب بشقابی دو پروانه دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر از نمایندگی موتوژن با ما در تماس باشید..

نکات نصب و نگه داری پمپ آب بشقابی موتوژن

 • قبل از ورود سیال به پمپ یک صافی یا هوزینگ نصب شود تا ذرات جامد موجود وارد آن نشود که به پمپ آسیبی نرسد.
 • در فصل زمستان پمپ به طوری عایق بندی شود که سیال موجود در آن یخ نزند که موجب ترکیدگی پوسته شود.
 • در فصل تابستان پمپ در محلی قرار داشته باشد که دمای محیط بیشتر از 40 درجه نشود که این عامل موجب آسیب جدی به موتور می‌شود.
 • به دلیل وجود نوسانات برق، برای پمپ آب بشقابی موتوژن محافظ برق استفاده شود.
 • هر شش ماه یک بازدید انجام شود تا ایرادات احتمالی آن رفع شود.
 • پمپ روی یک پایه دارای لرزه گیر مستحکم نصب شود تا از لرزش‌ها احتمالی مصون باشد.
 • بهتر است برای قطع و وصل پمپ به جای ست کنترل از منبع انبساط و کلید اتومات استفاده شود.

پمپ آب جتی خود مکش موتوژن مدل (CR71-2C) CAM100 CR71M2C 0.75 

مشابه پمپ آب بشقابی موتوژن، پمپ آب جتی موتوژن نیز در حالت تکفاز تولید می‌شود که الکتروموتور آن دارای جنس فریم الکتروموتور آلومینیومی مجهز به خازن دائم  (CR) است. استاندارد IEC در طراحی و ساخت پمپ آب جتی خود مکش موتوژن لحاظ شده است. لازم به توضیح است درجه حفاظتی پمپ پمپ آب جتی 1 اسب موتوژن تبریز دارای IP44 است.

فرآیند مدیریت حرارتی الکتروموتور پمپ آب جتی موتوژن تبریز توسط پروانه خنک کننده متصل به روتور (IC411) انجام می‌شود. مطابق با برق ایران، فرکانس کار پمپ جتی موتوژن موتوژن 50 هرتز است و ولتاژ نامی آن  V220 است. با هدف آشنایی با مشخصات فیزیکی الکتروموتور متصل به پمپ آب جتی موتوژن تصویر بعد ارائه شده است.

به ترتیب بازده، گشتاور نامی، و جریان نامی این پمپ 74 درصد، 2.5 نیوتن متر، 4.7 آمپر است. همچنین پمپ آب جتی موتوژن تبریز دارای دور در بار نامی 2814 است. 

پمپ آب جتی موتوژن

پمپ آب جتی موتوژن تبریز می‌تواند بیشینه هد حدود 50 متر و دبی 2.5 متر مکعب بر ساعت را تامین کند. این ویژگی سبب شده است این پمپ برای ساختمان‌های 4 طبقه تک واحدی مناسب باشد. پمپ آب جتی موتوژن CAM100 دارای فشار بیشتر و صدای بیشتر نسبت به بشقابی است. با توجه به مکانیزم استفاده از دیفیوزر مکش این پمپ می‌تواند تا 8 متر باشد.

بنابراین این پمپ دارای قابلیت مکش از چاه‌های نیمه عمیق است. شبیه سایر پمپ‌های آب جتی 1 اسب، پمپ آب جتی موتوژن تکفاز نیز دارای دهانه ورودی و خروجی سایز یک اینچ از نوع رزوه ای است که این دقیقا براساس استانداردهای ساختمانی طراحی شده است. جهت عدم کاهش فشار و دبی و عدم فشار به پمپ بهتر است در ورودی و به خصوص در خروجی از تبدیل و تغییر سایز استفاده نشود.

نکات نصب و نگه داری پمپ آب جتی خود مکش موتوژن

 • قبل از ورود آب به پمپ، به منظور جلوگیری از  وجود ذرات جامد احتمالی موجود در آب شهر، یک صافی یا هوزینگ نصب شود.
 • به منظور عدم یخ زدگی و عدم ترکیدگی سیال در زمستان، پمپ عایق بندی مناسبی شود.
 • محل نصب پمپ باید در جایی باشد که دمای آن محیط به بیشتر از 40 درجه سانتی گراد نرسد.
 • به منظور عدم تاثیر نوسانات برق بر پمپ، بهتر است برای برای پمپ آب جتی موتوژن CAM100 محافظ برق استفاده شود.
 • هر شش ماه به صورت دوره ای یک بازدید انجام شود تا ایرادات احتمالی در پمپ جتی موتوژن رفع شود.
 • پمپ جتی روی یک پایه دارای لرزه گیر مناسب و مستحکم نصب شود تا از لرزش‌های احتمالی مصون بماند.
 • بهتر است برای قطع و وصل کردن پمپ در استفاده‌های مسکونی به جای ست کنترل از منبع انبساط مناسب + کلید اتوماتیک استفاده شود.
کاربرد پمپ آب جتی موتوژن CAM100 کاربرد پمپ آب بشقابی موتوژن CM100
افزایش فشار آب ساختمان‌های 3 و 4 طبقه افزایش فشار آب در ساختمان‌های مسکونی 1 و 2 واحدی
پمپاژ آب برای مه پاش و آبیاری تحت فشار مصارف صنعتی و نیمه صنعتی عمومی
کاربرد در سیستم تصفیه آب صنعتی و خانگی پمپاژ و انتقال آب در مقیاس‌های کوچک
انتقال و پمپاژ از استخرها و چاه‌های کم عمق پمپاژ آب در کاربردهای آزمایشگاهی
پمپ آب جتی موتوژن پمپ آب بشقابی موتوژن
  الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور