تخفیف شگفت انگیز

هواکش صنعتی

 • انواع فن آکسیال
 • انواع فن سانتریفیوژ
 • هواکش مرغداری
 • هواکش گلخانه ای
 • هواکش خانگی
 • هواکش سردخانه ای • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

هواکش صنعتی بهترین دستگاه برای تامین و تمیز کردن هوای محیط کاری مانند اداری و کارگاهی است. این دستگاه یکی از ضروریات فضاهای کاری بسته یا فضاهایی است که میزان هوای آزاد در آن اندک است. هواکش صنعتی در مدل ها و انواع مختلفی طراحی و تولید میشود و عملکرد های متفاوتی دارند. در کل هواکش صنعتی به دو دسته تقسیم میشود:

قیمت هواکش صنعتی

قیمت هواکش صنعتی بر اساس فاکتور های مختلفی دست خوش تغییر میشود. هر هواکش صنعتی دارای استانداردهای مشخصی است که ممکن است بنا به درخواست مشتری این استانداردها تغییر یا ارتقا داشته باشد. مهم ترین فاکتورهایی که در هواکش صنعتی قابل تغییر اند و باعث کاهش یا افزایش قیمت هواکش صنعتی میشوند به شرح زیر است:

 • ضخامت ورق بدنه هواکش صنعتی
 • جنس ورق بدنه
 • نوع و جنس پروانه هواکش صنعتی
 • نوع الکتروموتور
 • نوع پوشش دهی رنگ
 • شکل و ابعاد فن صنعتی

در بالا مهم ترین فاکتور هایی که بر قیمت هواکش صنعتی تاثیر گذار است ذکر شد. برای انتخاب و خرید هواکش صنعتی همچنین استعلام قیمت هواکش صنعتی میتوانید با کارشناسان مجرب کالاصنعتی تماس بگیرید.

خرید هواکش صنعتی

انتخاب و خرید هواکش صنعتی با رعایت فاکتورها و پارامترها بهره‌وری را ارتقا میبخشد. برای خرید هواکش صنعتی بهتر است که مراحلی را طی کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید. این مراحل و راهنمای کامل خرید هواکش صنعتی به شرح زیر است:

شناخت نیازها

اولین گام برای خرید هواکش صنعتی تشخیص نیازهای محیط صنعتی است. نیاز به چه نوع تهویه‌ای دارید؟ آیا نیاز به حذف گرد و غبار، تنظیم دما یا ترکیبات شیمیایی دارید؟ همچنین مقدار جریان هوا و فشار مورد نیاز را تعیین کنید.

انتخاب نوع هواکش صنعتی

دومین گام برای خرید هواکش صنعتی بررسی انواع هواکش ها و انتخاب بهترین نوع هواکش صنعتی است. با توجه به نیازها، انواع مختلف هواکش‌ها را بررسی کنید. هواکش‌های محوری، ترکیبی، سانتریفیوژ، و داکت‌دار انتخاب‌های معمول هستند. نوع هواکش صنعتی باید با محیط کاری و نیازها سازگاری داشته باشد.

مشخصات فنی هواکش صنعتی

سومین گام برای خرید هواکش صنعتی بررسی مشخصات فنی هواکش های موجود در بازار است. مشخصات فنی هر هواکش صنعتی مانند جریان هوا، فشار، ابعاد فیزیکی، مصرف انرژی و سیستم کنترل را مشخص کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا هواکشی را پیدا کنید که با نیازهای شما سازگار است. یکی دیگر از شاخص های مهم هواکش صنعتی کیفیت مواد و متریال استفاده شده در ساخت هواکش صنعتی است. مواد مقاوم در برابر شرایط صنعتی سخت، مانند فلزات ضد زنگ و پوشش‌های مقاوم بدنه یا پره ها از نکات مهم درمورد هواکش صنعتی محسوب می‌شوند. در ادامه به دو شاخصه‌ی مهم در هواکش صنعتی میپردازیم:

بررسی انواع موتور هواکش صنعتی

موتور هواکش صنعتی با بهره‌گیری از انرژی برق، باعث چرخش پره‌های خود می‌شود و در نتیجه، جریان هوا را از داخل محیط مورد نظر جذب و به سوی محیط خارجی هدایت میکند. موتور هواکش صنعتی با توجه به نوع و میزان مصرف انرژی، به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم می‌شود. در شرایطی که هواکشی صنعتی با توان مصرفی بالا نیاز است، بهتر است از موتورهای سه فاز استفاده شود، زیرا این نوع موتورها از مقاومت بالاتری در مقابل بار و نیروی محوری برخور دارند. دقت کنید در خرید هواکش صنعتی، موتور هواکش باید قدرتمند و جوابگوی نیاز شما باشد. همچنین کارایی بالا، سطح نویز کم و طول عمر طولانی از دیگر ویژگی های مهم هواکش صنعتی است.

بررسی انواع پره در هواکش صنعتی

انتخاب پره مناسب یکی دیگر از مشخصات فنی هواکش است که باید بررسی کنید. پره‌های هواکش صنعتی تنوع زیادی دارند؛ و بر اساس نوع کاربری و نیازهای مختلف، در مدل‌ها و اشکال متفاوتی طراحی و تولید میشوند؛ مانند پره‌های تک پروانه، پره‌های دو پروانه، پره‌های چهار پروانه و پره های بلند مرکزی.

نصب و نگهداری هواکش صنعتی

نکته مهم دیگری که باید در انتخاب و خرید هواکش صنعتی به آن توجه کنید مربوط به نصب و تعمیر هواکش صنعتی میشود. بررسی کنید که رعایت چه نکاتی باعث افزایش طول عمر هواکش صنعتی میشود. همچنین هواکش انتخابی به راحتی نصب و تعمیر میشود.

سفارش اینترنتی هواکش صنعتی

سفارش اینترنتی هواکش صنعتی میتواند مزایای زیادی مانند کاهش زمان، کاهش هزینه ها، بررسی بهترین گزینه با توجه به نیاز ها و بودجه باشد. اما قبل از سفارش اینترنتی هواکش صنعتی بایستی به نکات زیر توجه کنید:

 • قبل از سفارش اینترنتی هواکش صنعتی، باید نیازهای کارگاه و مشخصات دقیقی از هواکش مورد نیاز داشته باشید. این شامل نوع و مدل هواکش، ظرفیت جریان هوا، ابعاد فیزیکی، نوع انرژی مورد نیاز و سایر مشخصات فنی است.
 • همچنین قبل از سفارش اینترنتی هواکش صنعتی باید برندها و مدل‌های مختلف هواکش را مقایسه و از نظر قیمت، کیفیت، و ویژگی‌های فنی بررسی کنید.
 • معمولا سایت های آنلاین سفارش اینترنتی اجازه می‌دهند تا نظرات و تجربیات مشتریان قبلی را بخوانید. این نظرات می‌توانند به شما در انتخاب مناسب کمک کنند هچنین با خواندن نظرات مشتریان میتوانید از مشکلات احتمالی در آینده آگاه شوید.
 •  یکی دیگر از نکات مهم در سفارش اینترنتی هواکش صنعتی بررسی گارانتی و خدمات پس از فروش است . بررسی کنید که آیا فروشگاه آنلاین گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش را ارائه می‌دهد یا خیر.

مزایای سفارش اینترنتی هواکش صنعتی از سایت کالا صنعتی

شرکت کالاصنعتی به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین کالای صنعتی علاوه بر مشاوره و پشتیبانی رایگان برای یک انتخاب و خرید هوشمندانه مزایای زیر را برای مشتریان خود ارائه میدهد.

 • راحتی و سرعت: سفارش اینترنتی هواکش صنعتی از سایت کالاصنعتی معمولاً سریع‌تر و راحت‌تر از خرید حضوری است. شما می‌توانید در هر زمانی و از هر مکانی سفارش خود را ثبت کنید.
 • تنوع کالا: در فروشگاه آنلاین کالاصنعتی، می‌توانید از بین تنوع زیاد برندها و مدل‌ها بهنرین گزینه را پیدا و انتخاب کنید.
 • قیمت مناسب‌تر: فروشگاه‌های آنلاین معمولاً قیمت‌های رقابتی‌تری نسبت به فروشگاه‌های حضوری دارند. همچنین، خبر خوب این است که تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه همیشه در سایت کالاصنعتی وجود دارد.
 • امکان مقایسه و بررسی دقیق: در سایت کالا صنعتی، می‌توانید مشخصات فنی و ویژگی‌های مختلف هواکش‌ها را به‌طور دقیق مقایسه کنید و تصمیم بهتری بگیرید.
 • تحویل سریع و مطمئن: سفارش انلاین از سایت کالا صنعتی به شما امکان تحویل سریع و مطمئن را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید مراحل تحویل را پیگیری کنید.

برندهای ایرانی هواکش صنعتی

صنعت هواکش‌سازی در ایران به عنوان یکی از بخش‌های مهم صنعتی، توانسته است با ارتقاء فناوری‌ها و تخصص‌های خود، به تولید هواکش‌های صنعتی با کیفیت بالا و عملکرد برتر بپردازد. برندهای ایرانی هواکش صنعتی موفق شدند با کسب تجربه، فناوری های بروز به تولید محصولاتی با کیفیت برتر و عملکرد بهینه بپردازند. در ادامه، به معرفی برترین برندهای ایرانی هواکش صنعتی میپردازیم.

هواکش صنعتی دمنده

هواکش صنعتی دمنده به صورت تخصصی برای مکان‌هایی مانند سوله‌ها، کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی به منظور جابجایی هوا و حذف گرد و غبار با توان زیادتری نسبت به هواکش خانگی طراحی و تولید میشوند. هواکش صنعتی دمنده دارای بدنه ای فلزی و مقاوم در برابر شرایط سخت دارد. همچنین هواکش صنعتی دمنده در مدل ها و انواع مختلفی طراحی و تولید میشود و این تنوع بالای مدل‌ها امکان انتخاب محصول مناسب با توجه به نیازها را به شما میدهد تا بهترین محصول را برای نیازهای خود انتخاب و تهیه نمایید.

هواکش صنعتی دمنده

هواکش صنعتی زیلابگ

هواکش صنعتی زیلابگ یک محصول معتبر و ایرانی برای تهویه و تصفیه هوا است که تحت لیسانس کشور آلمان در ایران تولید میشود. هواکش صنعتی زیلابگ یک هواکش پر قدرت با طراحی متخصصانه و رعایت استاندارها و کنترل های جهانی است. همچنین شرکت زیلابگ موفق به دریافت گواهینامه رضایت مشتری شده است. هواکش صنعتی زیلابگ با تصفیه پر قدرت و عالی هوا از ذرات جامد و گازهای آلاینده، به کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت آن در محیط‌های صنعتی و کارگاه ها کمک ویژه ای می‌کند.

هواکش صنعتی زیلابگ

کاربرد هواکش صنعتی

هواکش صنعتی یکی از ابزارهای کلیدی است که با توانایی خود در جذب و دفع گرد و غبار هوا و آلاینده‌های مختلف، تهویه و تصفیه هوا، نقش مهمی در بهبود شرایط کار، حفظ سلامت کارکنان، افزایش بهره‌وری فرآیندهای صنعتی ایفا می‌کند. در ادامه، به بررسی کاربرد هواکش صنعتی در مهم ترین صنایع میپردازیم.

 • صنعت فلزات: هواکش صنعتی در این صنعت به دلیل جداسازی گرد و غبار از فرآیندهای جوشکاری، تراشکاری و رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. هواکش صنعتی به کاهش آلودگی هوا و بهبود شرایط کار در محیط‌های فلزی کمک می‌کند.
 • صنعت چوب: در تولید مصنوعات چوبی مانند مبلمان و دکوراسیون داخلی، هواکش‌ها به تخلیه گرد و غبار ایجاد شده در فرآیندهای تراشکاری، شناسایی و قالب‌گیری کمک می‌کنند.
 • صنعت شیمیایی: در این صنعت، هواکش صنعتی به دفع بخارات و گازهای آلاینده در فرآیندهای تولیدی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اقدام به بهبود شرایط کار و حفظ سلامت کارکنان کمک ویژه ای می‌کند.
 • صنعت معدنی: در محیط‌های استخراج و فرآوری مواد معدنی، هواکش صنعتی به تصفیه هوا و کاهش آلودگی معادن و افزایش دید کمک می‌کند.

اجزای اصلی هواکش صنعتی

هواکش  صنعتی وسیله ای است که با دوران خود باعث انتقال حجم معینی از هوا و یا گاز در محیط می گردد. از این دستگاه برای تهویه هوا در محیط های مختلف و همچنین تجهیزات حرارتی و برودتی استفاده می شود. هواکش صنعتی در انواع مختلف طراحی و تولید شده است که به طور کلی مهم ترین قسمت آن شامل الکتروموتور و پروانه می شوند. الکتروموتور در هواکش وظیفه دارد که انرژی الکتریکی را به حرکت دورانی تبدیل می کند. در داخل موتور سیم پیچ قرار داشته و زمانی که جریان برق به آن وارد می شود سیم پیچ یک میدان مغناطیسی تولید می کند. الکتروموتور به گونه ای طراحی شده است که میدان مغناطیسی باعث دوران میله یا شافت شده و در نتیجه انرژی الکتریکی توسط موتور به حرکت چرخشی شافت تبدیل می شود. این حرکت دورانی در هواکش، به پروانه ها منتقل شده و با دوران پروانه ها اختلاف فشار بین دو طرف آن ایجاد شده و بدین ترتیب از سمت پرفشار به سمت کم فشار در جریان است.

انواع هواکش صنعتی 

 1. فن محوری یا آکسیال 
 2. فن گریز از مرکز یا سانتریفیوژ 

انواع فن

فن آکسیال یا محوری صنعتی

یکی از انواع هواکش های موجود در بازار فن آکسیال است که اغلب از آن ها در مواردیکه دبی هوای بالا و فشار استاتیک پایین مورد نیاز باشد از فن های محوری استفاده می کنند.

انواع فن های محوری

 1. فن آکسیال ملخی یا پروانه ای
 2. فن آکسیال پره ای
 3. هواکش کانالی یا فن لوله ای
فن آکسیال ملخی یا پروانه ای 

این نوع هواکش یکی از ساده ترین و متداول ترین فن های آکسیال است که از الکتروموتور و قاب و همچنین چند پره هم اندازه ساخته شده است. فن پروانه ای از لحاظ اتصال محور با الکتروموتور در ابعاد کوچک از نوع کوپله مستقیم و در سایزهای بزرگتر از نوع تسمه ای است. هواکش ملخی در بین انواع دیگر فن های آکسیال کمترین فشار استاتیکی را دارد و به گونه ای که در سیستم هایی که فشار آن ها از ۱۲۵ پاسکال بیشتر است استفاده از آن ها توصیه نمی شود.

فن آکسیال پره ای 

فن پروانه ای به نحوی طراحی شده که از تعداد زیادی پره در بدنه آن جهت افزایش کارایی دستگاه استفاده شده است. این دستگاه دارای ویژگی های خاصی است از جمله اینکه در فشار استاتیک بالا به درستی و صحیح کار نمی کند و سطح سر و صدا اغلب در این مدل فن نسبت به انواع دیگر فن محوری بیشتر است.

هواکش کانالی یا فن لوله ای

ساختمان کار کرد این دستگاه مثل هواکش پروانه ای است و تنها تفاوت آن شکل قاب است که به صورت لوله ساخته می شود. هواکش کانالی از ۴ الی ۸ پره انحنا دار یا تخت ساخته شده است که برای افزایش کارایی فن فاصله بین بدنه استوانه ای شکل و پره ها را در کمترین حالت ممکن در نظر می گیرند.

ویژگی فن های آکسیال

 1. نصب راحت و آسان دستگاه 
 2. قیمت مقرون به صرفه 
 3. عدم کاربرد در فضاهایی که فشار استاتیکی بالایی دارند.
 4. فضای کمی از ساختمان را اشغال می کند.
 5. وزن کم 
 6. ظرفیت زیاد جابه جایی هوا

فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز صنعتی

در این نوع فن جریان گاز به وسیله نیروی گریز از مرکز جا به جا می شود و برخلاف هواکش آکسیال دارای فشار هوای بالا و سرعت هوای کم است. فن سانتریفیوژ اغلب جهت جابه جایی هوایی که دارای ذرات گرد و غبار هستند استفاده می شود. از این نوع هواکش در تجهیزات تهویه مطبوع مثل فن کویل های گرمایشی و سرمایشی، هواساز و سایر تجهیزات صنعتی استفاده می شود. پره های پروانه فن گریز از مرکز دارای انواع مختلفی از جمله فوروارد، بکوارد، شعاعی است که هر کدام از آن ها ویژگی های خاصی دارند.

کاربرد هواکش گریز از مرکز

طراحی این دستگاه به شکلی است که سرعت تولید آن بالا است و همچنین قابلیت استفاده در مکان هایی که آلودگی وجود دارد و دمای هوا بالا است را دارد. در صنایع مختلف کوچک تا بزرگ جهت تهویه هوای محیط از آن استفاده می کنند.

فن سانتریفیوژ چه مزایایی دارد؟

 1. این دستگاه به راحتی تمیز شده و تعمیرات و نگه داری هواکش سانتریفیوژ بسیار راحت است.
 2. هواکش سانتریفیوژ دوام زیادی داشته و در شرایطی که خوردگی و فرسایش وجود دارد بسیار خوب عمل می کند.
 3. یکی از ویژگی های بسیار مهم فن گریز از مرکز این است که برای ترکیب چندین جریان هوا و فشار مناسب است و می توانند چند حالت جریان هوا از جمله خشک و مرطوب را به راحتی تهویه کنند.
  الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور