تخفیف شگفت انگیز

مکنده صنعتی
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

مکنده صنعتی یکی از تجهیزاتی است که می تواند هوای آلوده موجود در محیط صنعتی را با هوای تازه محیط بیرون جا به جا کند. یکی از مشکلات اساسی موجود در محیط های صنعتی، وجود گرد و غبار و آلودگی شدید است. این میزان آلودگی و گرد و غبار می تواند آسیب جدی به سلامت کارکنان واحد صنعتی وارد کند. در ادامه اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب مکنده صنعتی مناسب را در اختیار شما قرار میدهیم. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالا صنعتی تماس حاصل فرمایید.

مکنده صنعتی چیست؟

مکنده صنعتی در واقع از یک فن قدرتمند تشکیل شده است که می تواند متناسب با نیاز اپراتور حجم گسترده ای از هوا را به بیرون منتقل کند. مکنده صنعتی همچنین می توانند سطح ایمنی محیط صنعتی را افزایش دهند زیرا در برخی از محیط های صنعتی گازها و غبار های اشتعال زایی وجود دارد که فضا را مستعد انفجار می کند. جابه جایی این گازها از طریق مکنده بزرگ صنعتی کمک زیادی به افزایش استانداردهای ایمنی در محیط های صنعتی می کند. جهت اطلاع و مشاوره از لیست قیمت مکنده صنعتی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

مکنده هواسازان

خرید مکنده صنعتی

در هنگام انتخاب و خرید یک مکنده صنعتی برای یک کارگاه یا صنعت خاص نیاز است به نکاتی توجه کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کرده باشید. نکات مهم در هنگام خرید مکنده صنعتی به شرح زیر است:
قدرت مکش مکنده صنعتی: توان مکش مکنده را در نظر بگیرید و با میزان مورد نیاز محیط کاری خود متناسب و هماهنگ کنید.
آلودگی محیط: میزان آلودگی محیط در انتخاب و خرید مکنده بسیار اهمیت دارد. میزان آلودگی و آلاینده های محیط کار را اندازه گیری کنید و کیسه های فیلتراسیون متناسب با آلودگی محیط خود را انتخاب کنید.
نوع فیلتر: مکنده های صنعتی فیلترهای متفاوت دارند. تفاوت هر فیلتر در جمع آوری نوع ذرات و مواد معلق در محیط اند. بدین گونه برای انتخاب و خرید مکنده باید فیلتر مناسب با ذرات آلوده محیط کاری خود را انتخاب کنید.
منبع تغذیه: منابع تغذیه میتوانند تکفاز یا سه فاز یا حتی دیزلی باشند پس در خرید مکنده صنعتی باید به منبع تغذیه توجه کنید.

انواع مکنده صنعتی

مکنده صنعتی می تواند در کاربری های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. مکنده هوا برای کباب پز، مکنده آشپزخانه، مکنده هوای صنعتی، جارو برقی صنعتی، مکنده صنعتی برای انتقال مواد و ... از جمله اصلی ترین مدل های مکنده صنعتی است. معمولا میزان توان مکنده صنعتی با میزان حجم هوای قابل انتقال رابطه مستقیم دارد بنابراین برای مکنده هوای بزرگ صنعتی باید تمهیدات لازم برای تامین برق آن استفاده کرد. مکنده هوا از جمله ساده ترین مدل های مکنده صنعتی است که الکتروموتور و پمپ ندارد و بیشتر اوقات برای جمع آوری مواد و نظافت محیط استفاده می شود. از این نوع مکنده ها می توان برای جمع آوری محصولات صنعتی مانند گرد و غبار، انواع سیالات، گرانول ها و تراشه ها استفاده کرد.

مکنده صنعتی می تواند برای انتقال مواد و یا سیالات موجود در محیط از دو نوع موتور استفاده کند. موتورهای کالکتوری و توربینی از جمله موتورهایی هستند که برای مکش و انتقال انواع پودر، گرد و غبار و سیالات اشتعال زا استفاده می شوند. این نوع مکنده ها برای کاربری های سنگین استفاده می شوند و معمولا قیمت بالاتری نسبت به دمنده هوا دارند. با توجه به میزان مساحت فضای کاری می توان از چند موتور متصل به هم برای انتقال مواد استفاده کرد. استفاده از موتورهای توربینی در دمنده صنعتی مشکل افزایش دما و کاهش قدرت مکش را از بین می برد. باید توجه داشت که دمنده صنعتی از هر نوع مدل نیاز به سرویس نگهداری در بازه زمانی مشخص است. به عنوان مثال تعویض فیلتر دمنده صنعتی معمولا باید در بازه زمانی مشخصی صورت پذیرد. بازه زمانی تعویض فیلتر متناسب با میزان آلودگی و بزرگی واحد صنعتی می تواند متغیر باشد.

مکنده صنعتی

اجزای مکنده صنعتی

مکنده صنعتی دارای اجزای مختلفی است که هر یک دارای کارکرد مشخصی هستند. عملکرد درست و دقیق این تجهیزات در کنار هم می تواند باعث مکش قدرتمند شود.

مکنده صنعتی از اجزای زیر تشکیل شده است:

 1. پمپ مکش
 2. فیلتر
 3. مخزن

پمپ مکش

بیشتر مدل های مکنده صنعتی از یک پمپ مکش استفاده می کنند که دارای دو پارامتر مهم قدرت و سرعت مکش هستند. این دو پارامتر میزان توان کلی مکنده صنعتی در پاکسازی محیط را می رساند.

فیلتر

فیلتر یکی از مهمترین اجزا مکنده صنعتی است که موجب از بین رفتن گرد و غبار و آلودگی می شود. در انتخاب فیلتر مناسب باید سایز ذرات گرد و غبار ورودی در نظر گرفته شود. هر چه ذرات گرد و غبار و آلودگی ها ریز تر باشد، به فیلتر های گران قیمت تری نیاز است. تعویض به موقع فیلتر می تواند کمک زیادی به افزایش بازدهی مکنده صنعتی بکند. انواع فیلترهای مورد استفاده در مکنده صنعتی شامل فیلتر پاکتی کاغذی در دو مدل کاغذی استاندارد و کاغذی الکترواستاتیک، فیلتر غشایی پلی کامپوزیتی و پلی استری، فیلتر HEPA و ULPA و فیلتر با کاربری های خاصی مانند فیلتر های کارتریجی، فیلتر پلی اتیلنی متخلخل است.

مخزن

مخزن به عنوان محل ذخیره سازی مکنده صنعتی است که تمامی آلودگی ها، گرد و غبار ها و مواد زاید در آن جمع آوری می شود. مکنده صنعتی باید دارای مخزنی باشد که مقاومت مناسبی را در برابر انواع آلودگی ها و مواد سایشی داشته باشد. جنس مخزن باید کاملا در برابر خوردگی مقاوم باشد و دارای لایه های کافی برای جلوگیری از ترک و شکستگی باشد. در صورتی که مخزن مکش مایعات را نیز بر عهده داشته باشد باید مخزن خاصیت ضد زنگ نیز داشته باشد. علاوه بر خصوصیاتی که در قسمت قبل ذکر شده مخازن مکنده صنعتی باید به راحتی از جای خود درآمده و نصب شوند. سادگی در استفاده از این قطعات کمک زیادی به پیشبرد کار اپراتورها می کند. در شکل زیر یک مکنده صنعتی که شامل اجزایی که در قسمت قبل ذکر شده است، ارائه شده است.

اجزای مکنده صنعتی

مزایای استفاده از مکنده صنعتی

استفاده از مکنده هوا می تواند مزایای زیادی را برای محیط صنعتی داشته باشد که مهمترین آن ها افزایش سطح بهداشت و ایمنی آن است. بسیاری از محیط های صنعتی دارای گرد و غبار و گازهای آلوده ای هستند که به مرور زمان موجب کاهش عملکرد کارکنان می شود. مکنده های صنعتی می توانند میزان گرد و غبار و آلودگی را در این محیط ها به شکل چشمگیری کاهش دهند. سرعت بالای نظافت و پاکسازی محیط در مکنده صنعتی موجب کاهش زمان مورد نیاز برای نظافت می شود. این دستگاه ها دارای کاربری بسیار ساده هستند و تنها با یک دوره آموزش کوتاه مدت امکان استفاده از آن ها وجود دارد. با توجه به نوع کاربری مکنده صنعتی می توان از این تجهیزات برای انتقال مواد سخت مانند تراشه های آهن یا غبارهای اشتعال زا استفاده کرد.

این تجهیزات معمولا قابل حمل بوده و امکان استفاده از آن ها در محیط های مختلف وجود دارد. همچنین قسمت مکنده آن ها شامل یک لوله خرطومی می شود که می توان از آن در محیط های کوچک نیز استفاده کرد. در صورتی که از مکنده صنعتی برای مکش مایعات زائد استفاده شود باید از مدل مناسب برای این سیالات استفاده کرد. زنگ زدگی و خوردگی دو عامل مخرب در هنگام استفاده از مایعات صنعتی است. مکنده مواد در این صنایع باید از اتصالات مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی استفاده کنند. امروه از مکنده های صنعتی در محیط های مسکونی، اداری و تجاری نیز استفاده می شود. این محصولات دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و سرعت عمل کار در محیط های مختلف را به شکل چشمگیری افزایش می دهند.

  الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور