ویبراتور

ویبراتور صنعتی یا همان ویبره بدنه یکی از اجزای پر مصرف در صنایع مختلف است. برای دریافت لیست قیمت ویبراتور و کاتالوگ ویبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشید.

ويبراتور کمپ KEMP ويبراتور OMB ويبراتور چيني تولز Tools

انواع سیستم هایی که در آن از ویبره بدنه صنعتی استفاده می شود به دودسته تقسیم بندی می شود. سیستم های با نوسان آزاد و سیستم های نوسانی محدود به رزونانس(تشدید). در سیستم های آزاد، میتوان از دو روش خطی و چرخشی برای ویبره زدن استفاده کرد. در یک سیستم با نوسان آزاد خطی، باید از دو موتور ویبره مشابه با هم و با پارامترهای فنی یکسان که خلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند، استفاده کرد.

در سیستم نوسان آزاد خطی، نیروی ارتعاشی به صورت رفت و برگشتی اثر کرده و این امر باعث حرکت خطی میشود نام دیگر این سیستم، سیستم ویبراتور تک جهته نیز می باشد. اما در یک سیستم ویبره چرخشی، از یک عدد موتور ویبره استفاده می شود که در مرکز میز قرار دارد و عموماً در زیر میز بسته می شود. نیروی ارتعاشی در سیستم ویبره چرخشی به صورت یکسان در تمام 360 درجه ایجاد می شود. تصاویر زیر سیستم ویبره بدنه خطی و چرخشی را نمایش می دهد.

سيستم ويبره خطي

سيستم ويبره چرخشي

اما سوالی که پیش میاید این است که سیستم ویبره خطی و چرخشی در دنیای واقعی در کدام بخش صنعت کاربرد دارد؟ ویبره بدنه با سیستم خطی عموماً در دستگاه های تخلیه، ابزارآلات اندازه گیری، سرندها و نوارنقاله ها یا همان کانوایر استفاده می شود. این در حالی است که از سیستم چرخشی در فیلترها، سیلوهای سیمان و ... ، فیلتراسیون ها و دستگاه های ساده برای جداسازی مواد استفاده می شود.

روش تنظیم صحیح وزنه ها در موتور ویبره تقریبا اسان است، اما باید توجه داشت که تنظیم مناسب و صحیح بر عملکرد و طول عمر قطعات و تجهیزاتی که موتور وبیره به آن ها متصل است تاثیر زیادی دارد. در بازار عموماً ویبره بدنه با نام های موتور ویبره، ویبره صنعتی ، ویبراتور سه فاز و تکفاز ، ویبراتور صنعتی و میز ویبره استفاده می شود.

در یک ویبره معمولی، نیروی ارتعاشی از طریق نصب دو عدد لنگ در دو طرف شافت یک موتور استفاده می شود. این موتور میتواند 3000 دور ، 1500 دور ، 1000 دور یا 750 دور باشد. مقدار لنگ ویبره بدنه نیز قابل تنظیم خواهد بود. در حقیقت نیروی ارتعاشی در ویبراتور صنعتی به وزن جرم دوار ، فاصله مرکز ثقل آن جرم از مرکز چرخش و سرعت دورانی بستگی دارد.

اگر تنظیم وزنه های ویبره بدنه در دو سر ویبره یکسان نباشد، عملکرد نا منظمی خواهد داشت و علاوه بر اینکه عمر ویبره بدنه کن خواهد شد، بازده مناسب را نیز نخواهد داشت.

در بسیاری حالات با توجه به اینکه توان موتور ویبره های با سایز کوچک کم است، میتوان با استفاده از یک خازن بر سر راه ویبره آنرا به یک موتور ویبره تکفاز تبدیل کرد. برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید ویبره صنعتی با کارشناسان فروش در تماس باشید .

برای آگاهی از لیست قیمت ویبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشید .

برای دریافت کاتالوگ ویبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشید.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان