بستن
دسته بندی کالا

 پمپ دنده ای ایران تولید
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

ایران تولید به طور تخصصی در زمینه طراحی و تولید پمپ دنده‌ای فعالیت می‌کند. پمپ دنده‌ای در صنایعی که با سیالات غلیظ سر و کار دارند، بکار گرفته می‌شود و به همین دلیل کیفیت قطعات و ساخت آنها بسیار مهم می‌باشد. در چنین شرایطی صنایع معمولا دنبال پمپ دنده ای با برندهای خارجی هستند. اما پمپ ایران تولید با داشتن سابقه طولانی با بیش از نیم قرن تجربه و البته استفاده از نیروی متخصص و ماشین‌آلات پیشرفته توانسته است پمپ دنده‌ای ایرانی را جایگزین نوع خارجی کند.

پمپ دنده ای ایران تولید در انواع و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود و می‌تواند محدوده وسیعی از سیالات و مواد غلیظ با خصوصیات مختلف را جهت رفع نیازهای صنایع برطرف کند. در ادامه به معرفی سری‌های پمپ دنده‌ای ایران تولید و قیمت آنها پرداخته خواهد شد.

پمپ دنده ای ایران تولید

قیمت پمپ دنده ای ایران تولید

معمولا محصولات ایرانی قیمت مناسب‌تری نسبت به محصولات خارجی دارند. پمپ ایران تولید به عنوان یک پمپ ایرانی قیمت مناسبی دارد. مزیت پمپ دنده ای ایران تولید نسبت به دنده ای خارجی داشتن کیفیت قابل قبول به همراه قیمت عالی آن است. پمپ دنده‌ای ایران تولید تنوع زیادی دارد و در چندین سری تولید می‌شود. با توجه به اینکه نوع سیال و غلظت آن چقدر است و همچنین مقدار ظرفیت و فشار مورد نیاز پمپاژ، سری و مدل آن انتخاب می‌شود و برای آن باید هزینه پرداخت کرد.

قیمت پمپ دنده ای ایران تولید به سری، مدل، جنس، قطر دهانه، ظرفیت پمپاژ و فشار کاری بستگی دارد. جهت مشاهده قیمت محصولات پمپ دنده ای ایران تولید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

کوپل پمپ دنده‌ای ایران تولید با الکتروموتور

برای چرخش روتور پمپ دنده‌ای نیاز به قدرت خارجی است و بدین منظور از الکتروموتور استفاده می‌شود. روتور الکتروموتور توسط کوپلینگ به شفت پمپ دنده‌ای ایران تولید کوپل می‌شود. اما اینکه از چه دور موتوری برای چرخاندن شفت و دنده‌های پمپ استفاده شود، بستگی به غلظت سیال دارد. به طور کلی سرعت گردش پایین‌تر برای مواد با ویسکوزیته بیشتر و سیالاتی که خاصیت روغن‌کاری کمتری دارند، مرسوم است. همچنین در هنگام استفاده طولانی مدت نیز از سرعت گردشی پایین به کار می‌رود و برای روغن‌کاری خوب و استفاده از فشار ماکزیمم پمپ از سرعت گردشی بالا بهره برده می‌شود.

پمپ دنده ای ایران تولید کوپل شده با الکتروموتور

 1. سرعت 1000 دور در دقیقه: برای جریان روغن‌کاری و سیستم خنک‌کن روغن و سیالات رقیق با ویسکوزیته 40-10 از این سرعت استفاده می‌شود.
 2. سرعت 750 دور در دقیقه: برای مایعات خود روغن‌کار با ویسکوزیته 30-150 از این سرعت استفاده می‌شود.
 3. سرعت بین 500-200 دور در دقیقه: برای مایعات سنگین، روغن‌ها، ملاس‌ها، خمیرها و دیگر سیالاتی که ویسکوزیته بالایی دارند از این سرعت استفاده می‌شود.

نکات مهم استفاده از پمپ‌های دنده ای ایران تولید

راهنمای استفاده بهینه از انواع پمپ‌های دنده ای و شرایط استفاده از گارانتی شش ماهه پمپ دنده ای ایران تولید:

 • برای جابجایی سیالات غلیظ از پمپ‌های دنده‌ای محصولات ایران تولید استفاده کنید
 • برای جابجایی مواد دارای اشیا فلزی و سخت (هر چند کوچکتر از 0.1 میلی‌متر) از پمپ مخصوص آن استفاده شود.
 • هنگام شاسی و کوپله کاری از کوپلینگ‌های بالانس‌شده و ماشین‌کاری‌شده استفاده کنید تا در موقع کار، کوچکترین لرزشی نداشته باشد.
 • توصیه می‌گردد برای مواد غلیظ (سنگین) از کوپلینگ‌های هیدرولیک استفاده کنید تا موتور در شروع کار با آمپر کمتر و توان بهتر شروع به کار کند.
 • توصیه می‌گردد از سوپاپ یا شیر یک طرفه و توری دانه ریز در ابتدای لوله مکش استفاده شود.
 • توصیه می‌گردد از زانوی 45 درجه با فاصله حداقل 1 متر استفاده شود تا پمپ با صدای کمتر و الکتروموتور با آمپر کمتری کار کند.
 • ابتدا از پربودن سیال یا مواد غلیظ در داخل پمپ اطمینان حاصل نموده سپس موتور را استارت کنید.
 • برای جلوگیری از هزینه‌های زیاد هر چند وقت یک‌بار بوش‌های برنجی پمپ را بازدید نموده و در صورت داشتن لقی حتی بیشتر از 0.5 میلی‌متر آنها را تعویض نمایید. زمان تعویض بستگی به میزان کارکرد و سیل پمپاژ شونده دارد.

انواع پمپ دنده ای ایران تولید

پمپ دنده ای ایران تولید شامل سری‌های مختلفی است که در زیر به آنها اشاره شده است. همچنین می‌توانید جهت آگاهی از قیمت پمپ دنده ای ایران تولید با کارشناسان سایت ما در تماس باشید.

 1. پمپ دنده ای GF ایران تولید
 2. پمپ دنده ای VG ایران تولید
 3. پمپ دنده ای HF ایران تولید
 4. پمپ دنده ای BHF ایران تولید
 5. پمپ دنده ای SHF ایران تولید
 6. پمپ دنده ای HFP ایران تولید
 7. پمپ دنده ای VGF ایران تولید  
 8. پمپ دنده ای KVGF ایران تولید

پمپ دنده ای ایران تولید سری GF

پمپ‌های دنده ای GF دارای بدنه از جنس چدن خاکستری و دنده فولادی است و برای جابجایی مواد با حجم بیشتر و غلظت بالا استفاده می‌شوند. عمده تفاوت پمپ دنده ای GF با HF در غلظت مواد انتقالی و همچنین دنده آن است. در سری HF دنده‌ها مستقیم، اما در سری GF دنده به صورت جناغی است. از کاربرد‌های پمپ دنده ای سری GF می‌توان به انتقال مواد با ویسکوزیته بالا در صنایع مختلف برای انتقال موادی مانند قیر، مواد سنگین نفتی، ملاس، مواد پلیمری و... اشاره کرد. سرعت موتور از 300 الی 900 دور بر دقیقه بسته به میزان غلظت متفاوت است.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای gf

پمپ دنده ای ایران تولید سری VG

پمپ دنده‌ای سری VG ایران تولید دارای ورودی و خروجی از نوع رزوه‌ای است. بدنه از جنس چدن و چرخ دنده‌ها از استیل می‌باشد. این سری پمپ ایران تولید تنوع قطر دهانه 2/1، 1، 4/1 1، 2/1 1 و 2 اینچ دارد. سرعت الکتروموتور در تیپ‌های مختلف آن با توجه به ویسکوزیته سیال از 700 الی 1400 دور بر دقیقه می‌تواند متفاوت باشد.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای سری vg

پمپ دنده ای ایران تولید سری HF

خروجی پمپ دنده ای سری HF ایران تولید از نوع رزوه‌ای و جنس بدنه آن از چدن می‌باشد. دنده‌های این سری از پمپ‌ها را از استیل آبکاری شده می‌سازند. تفاوت سری HF با HFP در آب‌بندی آنهاست که اولی از نخ گرافیتی و دومی از بلبرینگ استفاده شده است.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای سری hf

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

نوع ورودی و خروجی این سری VGF از نوع فلنجی، جنس بدنه دو جداره آن از چدن و جنس چرخ دنده‌ها از استیل می‌باشد و سرعت الکتروموتور این سری از پمپ‌های ایران تولید 200 الی 700 دور در دقیقه، بسته به ویسکوزیته سیال پیشنهاد می‌گردد.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای سری vgf

پمپ دنده ای ایران تولید سری KVGF

پمپ دنده‌ای سری KVGF ایران تولید از نوع دوجداره خارجی می‌باشد که بدنه ای چدنی و دنده‌هایی فولادی دارد. دور موتور در این سری از پمپ دنده‌ای ایران تولید از 200 الی 700 دور بر دقیقه و قطر دهانه 2 الی 8 اینچ می‌باشد.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای سری kvgf

پمپ دنده ای ایران تولید سری BHF

پمپ دنده ای سری BHF و SHF ایران تولید همانند سری HF می‌باشد با این تفاوت که برای سیالات سنگین‌تر و با غلظت بیشتر استفاده می‌شود. دور موتور این سری پمپ ها 100 الی 500 دور بر دقیقه و فشار کاری آنها 2 بار می‌باشد.

جدول دبی و فشار پمپ دنده ای سری bhf_shf

کاتالوگ پمپ دنده ای ایران تولید

برای دریافت اطلاعات مربوط به فشار، دبی، دور موتور و سایر اطلاعات فنی پمپ دنده‌ای ایران تولید به کاتالوگ آن در زیر کلیک کنید.

کاتالوگ پمپ دنده ای ایران تولید

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...