بستن
دسته بندی کالا
 • 276
 • 4938 مرتبه
موتور ویبره چیست؟

موتور ویبره چیست؟

شنبه 06 آبان 1402

موتور ویبره که به آن ویبراتور صنعتی، الکترو ویبره و موتور ارتعاشی هم گفته می شود، یک نوع موتور الکتریکی است که دارای دو شافت است. در سر هر شافت، دو وزنه وجود دارد: وزنه ثابت و وزنه قابل تنظیم. با روشن شدن، موتور ویبره شروع به لرزش می‌کند. لرزش این موتور به دلیل وجود وزنه‌ها [به صورت لنگ] در هر دو سمت شافت ایجاد می‌شود. موتور ویبره در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد. در صنعت ساختمانی، برای هواگیری مخلوط  بتن و استفاده می‌شود. در صنعت خودروسازی، برای تست و تعمیر قطعات و انجام آزمایش‌های لرزه‌ای استفاده می‌شود. همچنین، در صنایع دیگر نیز برای ترکیب، جداکردن، غربالگری و تراکم مواد به کار می‌رود.

شناخت کامل موتور ویبره

در پادکست زیر می توانید با انواع ویبراتور یا موتور ویبره ، نحوه عملکرد هر مدل از ویبره ها و همچنین کاربرد هر کدام از آنها و چگونگی نصب ویبراتور روی میز آشنا شوید.

پادکست موتور ویبره

انواع موتور ویبره

موتور ویبره به دو دسته تقسیم می شود :

 1. موتور ویبره برقی (به دلیل قدرت بیشتر ، کاربرد بیشتری دارد)
 2. موتور ویبره بادی

موتور ویبره بادی

وسیله ای است که با استفاده از فشار هوا ، به ایجاد لرزش و ارتعاش در سازه ها و قطعات بتنی و ... می پردازد. این ویبره ها از طریق باد شروع به حرکت می نمایند و در ویبره بتن و در پروژه هایی با خطر انفجار به کار برده می شوند. یکی از روش های بسیار کارآمد و ایمن جهت کنترل و انتقال انرژی به طیف وسیعی از تجهیزات از جمله ویبره بادی استفاده از هوای فشرده می باشد. استفاده از ویبراتورهای بادی در حال رشد است زیرا دارای مزیت هایی می باشد.

برای مثال بازده ویبراتور های بادی 100% می باشد زیرا 100% توان ورودی را به توان خروجی تبدیل می نماید. همچنین به دلیل اینکه دارای قطعات متحرک کمتری می باشد هزینه کمتری را دارا می باشد و تعمیر و نگهداری کمی را نیز مورد نیاز می باشد. در شرایطی که فضا تنگ است و یا وزن مهم می باشد استفاده از ویبره بادی به دلیل دارا بودن نسبت قدرت به وزن خوب ایده آل می باشد . همچنین این ویبراتور با قطع برق نیز کار خود را انجام می دهد.

موتور ویبره بادی

موتور ویبره بادی

موتور ویبره برقی

برق قابل اعتماد و مقرون به صرفه بوده و تقریبا در هر نیروگاه و در اکثر نقاط دور افتاده در دسترس می باشد و ویبراتورهای چرخشی و الکترومغناطیسی را قادر می سازد که سرعت و نیروی ثابتی را ارائه نمایند. استفاده از ویبراتورهای برقی در صنعت مزایای بسیاری را به همراه داشته است. موتور ویبره های برقی دارای عمر طولانی می باشند و عمر مفید آن ها تقریبا 20 سال می باشد. قدرت موتور ویبره برقی از قدرت موتور ویبره بادی بیشتر بوده و در صنعت کاربرد بیشتری را دارا می باشند. به طور کلی استفاده از موتور ویبره سبب کاهش هزینه های مربوط به بسته بندی مواد ، کاهش زمان بسته بندی و ... می شود. 

ویبره بدنه یکی از نمونه های موتور ویبره برقی می باشد که در صنعت بتن و سیمان ، شن شویی ، سرندها ، سیلوها و ... به کار برده می شود. این موتور ویبره با ایجاد لرزش و ارتعاش سبب غربال شدن مواد ، خارج سازی حباب بتن و ... می شود. این ویبره با محفظه آهن تولید شده و جهت کار مداوم درجه بندی می شود. عمر طولانی ویبراتورها با انتخاب یاتاقان ها و گریس ها به صورت درست و باکیفیت تضمین می گردد. صدها مدل استاندارد در دسترس هستند و اکثر آن ها دارای ویژگی های اختیاری ای مانند درجه بندی ضد انفجار ، محفظه فولادی ضد زنگ ، شفت های توسعه یافته و ... ارائه می شود. 

موتور ویبره برقی

موتور ویبره برقی

دسته بندی موتور ویبره برقی

موتور ویبره ها در صنعت به سه دسته تقسیم می شوند :

 • 1000 دور
 • 1500 دور
 • 3000 دور

کاربرد موتور ویبره های 1000 دور در مواقعی است که نیاز به قدرت ارتعاش بالا و فرکانس کم می باشد. در حقیقت موتور ویبره های 1000 دور دارای تعداد ضربات کمتر و شدت ضربه بیشتر می باشند.  موتور ویبره های 1500 دور کاربرد بیشتری نسبت به 1000 دور داشته و دارای لرزش بیشتر و ریزتر می باشند به همین دلیل در سرند کاربرد دارد. ارتعاشات موتور ویبره های 3000 دور ریز بوده و در حقیقت قدرت ارتعاش آن نسبت به 1500 و 1000 دور کمتر می باشد. کاربرد این مدل ویبراتور در صنعت بیشتر بوده و در مجسمه سازی کاربرد دارد. 

کاربرد موتور ویبره براساس دور

 1. کاربرد موتور ویبره های 1000 دور در مواقعی است که نیاز به قدرت ارتعاش بالا و فرکانس کم می باشد. در حقیقت موتور ویبره های 1000 دور دارای تعداد ضربات کمتر و شدت ضربه بیشتر می باشند. 
 2. موتور ویبره های 1500 دور کاربرد بیشتری نسبت به 1000 دور داشته و دارای لرزش بیشتر و ریزتر می باشند به همین دلیل در سرند کاربرد دارد. 
 3. ارتعاشات موتور ویبره های 3000 دور ریز بوده و در حقیقت قدرت ارتعاش آن نسبت به 1500 و 1000 دور کمتر می باشد. کاربرد این مدل ویبراتور در صنعت بیشتر بوده و در مجسمه سازی کاربرد دارد. 

اجزا موتور ویبره

 1. روتور ( rotor )
 2. استاتور ( stator )
 3. کموتاتور ( commutator )
 4. آرمیچر ( Armature )
 5. کلاف ( windings )
 6. لنگ ( weight )

روتور ( rotor )

قسمت ثابت الکتروموتور دوار، روتور می باشد. سیم ها و میدان مغناطیسی الکتروموتور به صورتی تنظیم شده اند که حول محور روتور گشتاوری ایجاد گردد. در برخی طرح ها امکان عمل نمودن روتور به عنوان آرمیچر وجود دارد که از طریق آن ولتاژ ورودی تامین می گردد. 

استاتور ( stator )

بخش ثابت الکتروموتور، استاتور می باشد. استاتور را می توان به عنوان میدان آهن ربا در نظر گرفت. از دیگر عملکردهای استاتور این است که می تواند به عنوان آرمیچر عمل نماید و تاثیر خود را از میدان متحرک روی موتور دریافت نماید. 

کموتاتور ( commutator )

کموتاتور یک کلید الکتریکی است که در انواع خاصی از الکتروموتورها و یا ژنراتورهای الکتریکی قرار دارد. کموتاتور به صورت دوره ای جهت جریان میان روتور و مدار خارجی را معکوس می کند. در یک الکتروموتور برق را به بهترین مکان روی روتور اعمال می کند و در ژنراتور به طور مشابه برق را می گیرد. کموتاتور به عنوان یک سوییچ عمر بسیار طولانی را دارا می باشد.

آرمیچر ( Armature )

آرمیچر مجموعه ای از صفحات فلزی نازک است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و سیم مسی نازکی در اطراف هریک از سه قطب آرمیچر پیچیده شده است. وظیفه اصلی آرمیچر تبدیل انرژی مغناطیسی به انرژی جنبشی می باشد. 

کلاف ( windings )

کلاف ها جهت تولید میدان مغناطیسی پس از عبور برق مورد استفاده قرار می گیرند. 

لنگ ( weight )

مقدار وزن مشخص و یا لنگ می بایست به شفت متصل گردد تا ارتعاش ایجاد گردد. هنگامی که لنگ ها با سرعت بالا می چرخند ویبره به وجود می آید. 

مهم‌ترین کاربرد موتور ویبره

کاربرد های مختلفی از موتور ویبره وجود دارد که نشان از گستردگی نفوذ این دستگاه ساده دارد. در ادامه به برخی از این کاربردها به‌ صورت خلاصه اشاره می‌ شود.

حباب‌گیری در قالب بتن

یکی از مرسوم‌ ترین و مشهور‌ترین استفاده‌ هایی که در صنعت از ویبره بدنه می‌شود، در قالب بتن است. ویبره بدنه به‌ واسطه ارتعاش ایجاد شده کمک می‌کند تا حباب‌ های درون قالب بتن خارج شده و حبابی در آن باقی نماند.  به ویژه در مواقعی که به قالب بتن یکدست با سطح صاف نیاز داشته باشیم، استفاده از ویبره بدنه یکی از ملزومات اصلی برای ما خواهد بود.

کمک به پاک کردن حبوبات و غلات در دستگاه بوجاری

کاربرد دیگر ویبره بدنه که به‌ نوعی مربوط به صنایع بسته‌بندی مواد غذایی است، استفاده از آن در دستگاه بوجاری است. دستگاه بوجاری از جمله دستگاه‌های کاربردی است که اصطلاحا برای پاک کردن حبوبات و غلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویبره بدنه با ایجاد ارتعاش کمک می‌کند تا آشغال و سنگ‌های موجود در حبوبات یا غلات جدا شود.

خشک‌کردن شن و ماسه

دستگاه‌ هایی که برای خشک‌ کردن شن و ماسه به‌ منظور افزایش کیفیت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، همگی از ویبره بدنه استفاده می‌کنند. از ارتعاشی که توسط ویبره بدنه ایجاد می‌شود برای آبگیری از ماسه‌ هایی استفاده می‌شود که درون تورهای ضد سایش قرار گرفته‌اند.

میز ویبره بدنه

ویبره بدنه در میزهای ارتعاشی

میزهای ارتعاشی ظاهری یکسان با یک میز صنعتی دارند؛ با این تفاوت که یک ویبره بدنه وظیفه ایجاد ارتعاش در این میزها را بر عهده گرفته است. از این میزها نیز برای تولید قطعات بتنی و تولید سنگ‌ های مصنوعی استفاده می‌شود که ویبره بدنه نقش بسیار مهمی در آن ایفا می‌کند.

دستگاه‌های تولید موزاییک

در دستگاه‌ های تولید موزاییک نیز از ویبره بدنه استفاده می‌شود. موزاییک که بخش عمده آن را بتن تشکیل داده است، نیاز دارد تا حباب‌ های درونی خود را به نحوی خارج کند. ویبره بدنه این وظیفه را به‌ خوبی بر عهده می‌گیرد.

نحوه استفاده از موتور ویبره

یکی از نکات مهم در مورد ویبره بدنه، نحوه استفاده از آن است. در صورتیکه در کاربردهای مختلف از این کالای صنعتی به‌ درستی استفاده نشود، نباید انتظار داشته باشید کار خود را به‌ خوبی انجام دهد. به ویژه برای حباب زدایی از بتن، نحوه کار کردن با ویبره بدنه بسیار مهم است و بهتر است حتما با کارشناسان این موضوع مشورت کنید.

هشدار: توجه داشته باشید که هرگاه از موتور ویبره استفاده کنید، باید از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش‌ها و عینک‌های محافظ استفاده کنید و دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت کنید. همچنین از دفترچه راهنما یا دستورالعمل های تولید کننده برای تنظیمات دقیق استفاده کنید. برای استفاده از موتور ویبره، مراحل زیر را می‌توان دنبال کرد:

 • نصب و تثبیت: ابتدا موتور ویبره را در محل مورد نظر با استفاده از پیچ‌ها، مهره‌ها و واشرهای مسطح و فنری نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که موتور به درستی و بدون هرگونه لغزش یا حرکت ناخواسته نصب شده است.
 • اتصال به منبع تغذیه: موتور ویبره باید به منبع تغذیه متصل شود. اتصال را با دقت انجام دهید و از ایمنی و استانداردهای مربوطه پیروی کنید.
 • تنظیمات و کنترل: موتور ویبره ممکن است دارای تنظیمات مختلفی شامل تنظیم قدرت، سرعت و شدت ارتعاشات باشد که بسته به نیاز و کاربرد، باید تنظیم شود.
 • نگهداری و تعمیرات: برای حفظ عملکرد بهتر و طول عمر موتور ویبره، توصیه می‌شود به نگهداری و تعمیرات منظم آن توجه کنید. این شامل تمیز کردن، گریس کردن قطعات متحرک، بررسی و تعویض قطعات فرسوده و انجام تعمیرات لازم است.

موتور ویبره صنعتی

برند های تولید کننده ویبره بدنه

برندهای بسیاری به تولید ویبره بدنه مشغول هستند و واردات این برندها به ایران انجام می گردد. برندهایی مانند پارسیان ، کمپ ، AVIBRO ، ایتال ویبراس ، OMB ، OLI و ... تولیدات ویبره بدنه را انجام می دهند. در ادامه به معرفی این برندها می پردازیم.

برند کمپ KEMP

شرکت کمپ در کشور ترکیه قرار داشته و موتور ویبره بدنه های با کیفیت براساس دانش روز و استانداردهای جهانی را تولید می نماید. نیروی گریز از مرکز ویبره کمپ از 20 kgf تا 21000 kgf می باشد. این برند دارای مدل های 2 و 4 و 6 و8 قطب و 750 و 1000 و 1500 و 3000 دور می باشد و ولتاژ آن می تواند تکفاز و یا سه فاز باشد. وزن ویبره ها از 4.5 کیلوگرم تا 710 کیلوگرم است که مقدار آن به مدل ویبره بستگی دارد. 

3000 دور 1500 دور 1000 دور 750 دور  
KVM 20/3 KVM 20/15     20
  KVM 30/15     30
KVM 50/3       50
  KVM 65/15     60
KVM 65/3       65
  KVM 90/15     90
      KVM 120/75 120
KVM 130/3       130
      KVM 160/75 160
KVM 200/3 KVM 200/15 KVM 200/10   200
      KVM 210/75 210
  KVM 250/15     250
    KVM 270/10   270
KVM 300/3 KVM 300/15     300
      KVM 330/75 330
    KVM 390/10   390
KVM 400/3 KVM 400/15     400
KVM 500/3     KVM 500/75 500
  KVM 520/15     520
    KVM 530/10   530
KVM 650/3       650
      KVM 700/75 700
  KVM 750/15 KVM 750/10   750
KVM 760/3       760
KVM 800/3     KVM 800/75 800
KVM 850/3       850
  KVM 900/15     900
KVM 950/3     KVM 950/75 950
    KVM 1000/10   1000
KVM 1100/3 KVM 1100/15     1100
    KVM 1200/10 KVM 1200/75 1200
KVM 1300/3 KVM 1300/15 KVM 1300/10   1300
  KVM 1500/15   KVM 1500/75 1500
    KVM 1550/10   1550
KVM 1600/3       1600
KVM 300/3 KVM 300/15 KVM 1700/10   1700
KVM 1800/3 KVM 1800/15     1800
KVM 2000/3 KVM 2000/15 KVM 2000/10 KVM 2000/75 2000
KVM 2300/3 KVM 2300/15 KVM 2300/10   2300
  KVM 2450/15     2450
KVM 2500/3       2500
  KVM 2700/15     2700
KVM 2850/3       2850
    KVM 3000/10   3000
  KVM 3100/15     3100
      KVM 3200/75 3200
KVM 3300/3       3300
  KVM 3800/15     3800
KVM 4000/3       4000
  KVM 4300/15     4300
    KVM 4500/10   4500
      KVM 4800/75 4800
KVM 5000/3 KVM 5000/15 KVM 5000/10   5000
      KVM 5800/75 5800
KVM 2850/3     KVM 5900/75 5900
  KVM 6000/15 KVM 6000/10   6000
  KVM 7000/15 KVM 7000/10   7000
  KVM 7500/15     7500
KVM 7600/3       7600
    KVM 7900/10   7900
      KVM 8300/75 8300
    KVM 8500/10   8500
KVM 9000/3       9000
      KVM 9300/75 9300
    KVM 9500/10   9500
    KVM 9800/10   9800
    KVM 10000/10   10000
  KVM 11500/15     11500
    KVM 1200/10   12000
    KVM 13500/10 KVM 13500/75 13500
    KVM 14500/10   14500
    KVM 15000/10   15000
      KVM 17000/75 17000
    KVM 18500/10   18500
    KVM 20500/10   20500

برند آویبرو AVIBRO

یکی دیگر از شرکت های تولید کننده ویبره ترک شرکت AVIBRO می باشد . موتور ویبره AVIBRO دارای مدل 2 و 4 و 6 و 8 قطب و 750 و 1000 و 1500 و 3000 دور می باشد. رنج نیروی گریز از مرکز این برند از 65 kgf تا 20500 kgf می باشد و وزن آن از 4.9 کیلوگرم تا 695 کیلوگرم می باشد. 

3000 دور 1500 دور 1000 دور 750 دور  
  AVM 20/15     20
  AVM 30/15     30
  AVM 60/15     60
AVM 65/3       65
  AVM 120/15     90
      AVM 120/75 120
AVM 130/3       130
      AVM 160/75 160
AVM 200/3 AVM 200/15 AVM 200/10   200
      AVM 210/75 210
  AVM 270/15     250
    AVM 270/10   270
AVM 300/3 AVM 300/15     300
      AVM 330/75 330
    AVM 390/10   390
AVM 400/3 AVM 400/15     400
AVM 500/3     AVM 500/75 500
  AVM 520/15     520
    AVM 530/10   530
AVM 650/3   AVM 650/10   650
      AVM 700/75 700
  AVM 750/15 AVM 750/10   750
AVM 760/3       760
AVM 800/3     AVM 800/75 800
AVM 850/3       850
  AVM 900/15     900
AVM 950/3     AVM 950/75 950
AVM 1100/3 AVM 1100/15     1100
    AVM 1100/10   1110
    AVM 1200/10 AVM 1200/75 1200
AVM 1300/3 AVM 1300/15 AVM 1300/10   1300
  AVM 1500/15   AVM 1500/75 1500
    AVM 1550/10   1550
AVM 1600/3       1600
    AVM 1700/10   1700
AVM 1800/3 AVM 1800/15     1800
AVM 2000/3 AVM 2000/15 AVM 2000/10 AVM 2000/75 2000
AVM 2300/3 AVM 2300/15 AVM 2300/10   2300
        2500
  AVM 2500/15     2450
AVM 2500/3       2500
  AVM 2700/15     2700
AVM 2850/3       2850
    AVM 3000/10   3000
  AVM 3100/15     3100
      AVM 3200/75 3200
AVM 3300/3       3300
  AVM 3800/15     3800
AVM 4000/3       4000
  AVM 4300/15     4300
    AVM 4500/10   4500
      AVM 4800/75 4800
AVM 5000/3 AVM 5000/15 AVM 5000/10   5000
      AVM 5800/75 5800
      AVM 5900/75 5900
  AVM 6000/15 AVM 6000/10   6000
AVM 6500/3   AVM 6500/10   6500
  AVM 7000/15 AVM 7000/10   7000
  AVM 7500/15     7500
AVM 7600/3       7600
  AVM 7900/15     7900
       AVM 8300/75 8300
    AVM 8500/10   8500
AVM 9000/3       9000
      AVM 9300/75 9300
  AVM 9500/15     9500
    AVM 9800/10   9800
    AVM 10000/10   10000
  AVM 11500/15     11500
    AVM 1200/10   12000
    AVM 13500/10 AVM 13500/75 13500
    AVM 14500/10   14500
    AVM 15000/10   15000
      AVM 17000/75 17000
    AVM 18500/10   18500
    AVM 20500/10   20500

برند OMB

برند OMB یکی از برندهای ایتالیایی بوده که موتور ویبره های آن در دور های 750 و 1000 و 1500 و 3000 دور می باشند و نیروی گریز از مرکز آن از 20 kgf تا 23000 kgf است. وزن این موتور ویبره بدنه باتوجه به مدل آن از 3.5 کیلوگرم تا 880 کیلوگرم می تواند باشد. 

3000 دور 1500 دور 1000 دور 750 دور  
  BM 25/15   BM 25/7.5 25
  BM 30/15     30
    BM 40/10   40
BM 60/3 BM 60/15   BM 60/7.5 60
BM 65/3   BM 65/10   65
  BM 90/15     90
BM 95/3       95
    BM 110/10   110
      BM 120/7.5 120
BM 130/3       130
      BM 160/7.5 160
BM 200/3 BM 200/15 BM 200/10   200
      BM 210/7.5 210
  BM 250/15     250
    BM 270/10   270
BM 300/3     BM 300/7.5 300
      BM 330/7.5 330
    BM 390/10   390
  BM 400/15     400
      BM 430/7.5 430
BM 450/3     BM 450/7.5 450
    BM 490/10   490
  BM 520/15     520
    BM 530/10   530
    BM 630/10   630
BM 650/3   BM 650/10   650
      BM 700/7.5 700
  BM 750/15     750
BM 850/3       850
      BM 950/7.5 950
    BM 1000/10   1000
BM 1100/3 BM 1100/15   BM 1100/7.5 1100
      BM 1200/7.5 1200
    BM 1300/10   1300
BM 1400/3       1400
  BM 1500/15 BM 1500/10 BM 1500/7.5 1500
BM 1600/3   BM 1600/10   1600
BM 2000/3 BM 2000/15 BM 2000/10 BM 2000/7.5 2000
    BM 2300/10   2300
BM 2500/3       2500
  BM 2700/15     2700
    BM 3000/10   3000
      BM 3200/7.5 3200
BM 3300/3       3300
  BM 3800/15     3800
      BM 4800/7.5 4800
  BM 5000/15 BM 5000/10   5000
BM 5200/3   BM 5200/10   5200
      BM 5800/7.5 5800
BM 6500/3       6500
      BM 6700/7.5 6700
  BM 7000/15 BM 7000/10   7000
  BM 7900/15     7900
  BM 8000/15     8000
      BM 8300/7.5 8300
    BM 8500/10   8500
BM 9000/3       9000
      BM 9300/7.5 9300
  BM 9500/15     9500
    BM 10000/10   10000
  BM 11500/15     11500
    BM 12000/10   12000
      BM 13000/7.5 13000
    BM 13500/10   13500
    BM 15000/10   15000
      BM 16000/7.5 16000
    BM 18000/10   18000
    BM 20000/10   20000
      BM 20500/7.5 20500
    BM 23000/10   23000

برند OLI

این برند ایتالیایی موتور ویبره های خود را در مدل های تکفاز و سه فاز و دورهای 750 و 1000 و 1500 و 3000 دور تولید نموده و به سراسر جهان عرضه می نماید. رنج نیروی گریز از مرکز ویبره OLI از 40 kgf تا 25000 kgf می باشد و وزن آن از 4 کیلوگرم تا 994 کیلوگرم می باشد که به مدل موتور ویبره بستگی دارد. 

3000 دور 1500 دور 1000 دور 750 دور  
  MVE 40/15     40
    MVE 50/1   50
MVE 60/3       60
  MVE 90/15     90
MVE 100/3   MVE 100/1   100
      MVE 150/075 150
MVE 200/3 MVE 200/15 MVE 200/1   200
      MVE 250/075 250
MVE 300/3 MVE 300/15 MVE 300/1   300
MVE 400/3 MVE 400/15   MVE 400/075 400
MVE 500/3 MVE 500/15 MVE 500/1   500
    MVE 510/1   510
      MVE 650/075 650
MVE 700/3 MVE 700/15     700
  MVE 710/15     710
MVE 800/3   MVE 800/1   800
        900
  MVE 950/15   MVE 950/075 950
  MVE 1100/15 MVE 1100/1   1100
MVE 1200/3       1200
MVE 1300/3     MVE 1300/075 1300
  MVE 1400/15     1400
    MVE 1500/1   1500
MVE 1600/3   MVE 1600/1   1600
  MVE 1700/15     1700
MVE 2000/3       2000
    MVE 2100/1 MVE 2100/075 2100
    MVE 2200/1   2200
MVE 2300/3       2300
  MVE 2400/15     2400
  MVE 2500/15     2500
    MVE 2600/1   2600
  MVE 3000/15 MVE 3000/1   3000
      MVE 3100/075 3100
MVE 3200/3       3200
    MVE3700/1   3700
  MVE 3800/15 MVE 3800/1 MVE 3800/075 3800
  MVE 4000/15     4000
      MVE 4200/075 4200
  MVE 4300/15     4300
    MVE 4700/1   4700
MVE 5000/3       5000
    MVE 5200/1   5200
      MVE 5300/075 5300
  MVE 5500/15     5500
MVE 6500/3   MVE 6500/1 MVE 6500/075 6500
  MVE 7200/15     7200
    MVE 8000/1   8000
MVE 9000/3 MVE 9000/15 MVE 9000/1   9000
  MVE 10000/15 MVE 10000/1 MVE 10000/075 10000
    MVE 11400/1   11400
  MVE 11500/15     11500
    MVE 12000/1 MVE 12000/075 12000
    MVE 13000/1   13000
      MVE 14000/075 14000
  MVE 14500/15     14500
    MVE 15000/1   15000
      MVE 17000/075 17000
    MVE 17500/1   17500
    MVE 19500/1   19500
      MVE 22000/075 22000
    MVE 25000/1   25000

پلاک ویبره بدنه

راهنمای خرید ویبره بدنه

قبل از خرید موتور ویبره، نیازها و کاربری مورد استفاده خود را مشخص کنید. آیا برای صنعت ساختمانی، خودروسازی یا صنایع دیگر استفاده می‌کنید؟ آیا نیاز به قدرت بالا، سایز کوچک یا ویژگی‌های خاص دیگری دارید؟ در ادامه مواردی را که در خرید موتور ویبره باید بررسی کنید، اشاره می شود:

 • بررسی مشخصات فنی: قبل از خرید، مشخصات فنی موتور ویبره را بررسی کنید. این شامل نیروی گریز از مرکز لنگ ها، دور موتور، توان، فرکانس، وزن، ابعاد و سایر ویژگی‌های فنی است. مطمئن شوید که مشخصات موتور با نیازهای شما همخوانی دارد.
 • بررسی کیفیت و قابلیت اطمینان: به کیفیت و قابلیت اطمینان موتور توجه کنید. مطمئن شوید که موتور از مواد با کیفیت ساخته شده است و دارای قابلیت اطمینان بالا است. بررسی نظرات و بازخوردهای مشتریان نیز می‌تواند به شما در این بخش کمک کند.
 • بررسی قیمت: مقایسه قیمت‌ها و پیشنهادات مختلف را در نظر بگیرید. اما توجه کنید که قیمت تنها یک عامل در خرید نیست و باید با کیفیت و عملکرد موتور نیز تطبیق داشته باشد.
 • بررسی خدمات پس از فروش: مطمئن شوید که تامین کننده یا فروشنده موتور خدمات پس از فروش مناسبی ارائه می‌دهد، از جمله گارانتی، تعمیر و نگهداری و قطعات یدکی.
 • مطالعه مستندات: قبل از خرید، مستندات مربوط به موتور را مطالعه کنید. این شامل دفترچه راهنما، دفترچه فنی و هرگونه دستورالعمل استفاده و نگهداری است.
 • مشاوره با کارشناسان: در صورت نیاز، مشاوره با کارشناسان یا فروشندگان معتبر می‌تواند به شما کمک کند. آنها می‌توانند شما را در انتخاب موتور ویبره مناسب براساس نیازها و بودجه‌تان راهنمایی کنند. شما میتوانید برای مشاوره رایگان در مورد انواع موتور ویبره یا ویبره بدنه، با کارشناسان فروش کالا صنعتی در تماس باشید.

جمع بندی

در این مطلب با ویبره بدنه آشنا شدید که یکی از کاربردی‌ ترین وسایل صنعتی است که در کسب و کارهای مختلف صنعتی به کار گرفته می‌شود. با توجه به موارد ذکر شده، موتور ویبره یک نوع موتور است که با استفاده از ارتعاشات مکانیکی، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ارتعاشات می‌توانند برای تراکم و فشرده سازی مواد، جداسازی ذرات، مخلوط کردن مواد و ایجاد حرکت و ارتعاش در دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده قرار بگیرند. موتورهای ویبره در صنایع ساختمانی، ماشین‌سازی، معدن و صنایع شیمیایی استفاده می‌شوند و بهبود عملکرد و کارایی این صنایع را فراهم می‌کنند.

به ما بگویید که آیا سابقه استفاده از ویبره بدنه را داشته‌اید؟

فکر می‌کنید مهم‌ترین کاربرد ویبره بدنه چیست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه موتور ویبره های صنعتی می توانید با کارشناسان بخش فروش کالاصنعتی تماس بگیرید.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
  • 0
  • 1
  ویبره بدنه خیلی مهمه توی کار ما... منظورم ساختمون سازیه... برای خرید ویبره بدنه حتما توجه کنید دوستان به اصل بودنش چون واقعا مهمه
  • info@kalasanati.com

   1398/03/28 17:01:57
   • 0
   • 1

   با درود بر شما ممنونم از پیغام ارزشمندتون. البته باید توجه داشت که ویبره ای که در ساختمان سازی استفاده می شود به ویبره شلنگی معروف است که از بحث در این مقاله خارج بوده است. اما ویبره بدنه در صنایع بیشتر کاربرد دارد.