021-91304300

تمامی سفارشات از تاریخ 6 فروردین ماه به بعد ارسال خواهد شد

تخفیف شگفت انگیز

بلوئر ساید چنل کالمو | BLOWER CALMO

برای انتخاب مدل ساید چنل از جدول مشخصات فنی در قسمت "نقد و بررسی" کمک بگیرید.

برای دریافت لیست قیمت ساید چنل و بلوئر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

خاطر نشان می کند بلوئر در عموم با نام های بلویر، ساید چنل و هواده رفت و برگشتی نیز معروف است.

ثبت سفارش
۰ تومان
۱,۶۷۲,۰۰۰ تومان
  • مشخصات فنی
  • نظرات کاربران
  • مشخصات عمومی
   بازه زمانی ارسال
   سه روز کاری
   مشخصات فنی
   توان ساید چنل
   0.1HP - 0.12KW, 3HP - 2.2KW, 5.5HP - 4KW, 7.5HP - 5.5KW
  • کد مقابل را وارد کنید ...
  • نقد و بررسی
  • بلوئر

   بلوئر یا دمنده هوا کالمو یکی از تجهیزات کاربردی در صنایع مختلف می باشد. این تجهیزات وظیفه انتقال هوا یا گاز را از یک محیط به محیط دیگر بر عهده دارند. به عبارتی می توان گفت که بلوئر یا پمپ دمنده هوا برعکس پمپ وکیوم عمل می کند.

   در پمپ وکیوم مقداری زیادی هوا به داخل کشیده شده تا خاصیت خلا در محفظه ایجاد شود، در حالی که در دمنده صنعتی هوا (بلوئر) مقدار زیادی هوا یا گاز موجود در محیط از طریق پره های فن به محیط دیگر ارسال می شود.

   بلوئرها معمولا دارای ساختاری پیچیده می باشند و در مدل های مختلفی از جمله آن می توان به بلوئر جابه جایی مثبت، بلوئر گریز از مرکز، بلوئر دوار، بلوئر رفت و برگشتی و بلوئر احیا کننده اشاره کرد.

   بلوئر

   انواع بلوئر

   بلوئر ها قابلیت استفاده در محیط های مختلفی را دارند که قابل لمس ترین مثال آن ها کولرهای آبی می باشد. در سیستم کولر آبی از یک Blower برای انتقال هوای سرد به داخل اتاق ها استفاده می شود.

   نحوه کار بلوئرها بسیار مشابه کمپرسور می باشد با این تفاوت که بلوئرها دارای تجهیزات کمتری می باشند. همچنین بلوئر می تواند بدون روغنکاری نیز کار کند که موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود. بلوئر نسبت به کمپرسور دارای دبی بالاتر و فشار کمتری می باشد که با توجه به نوع کاربری می توان یکی از این دو تجهیز را استفاده کرد.

   همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد بلوئر می تواند هم به صورت گریز از مرکز و هم به صورت جابه جایی مثبت باشد. بلوئر گریز از مرکز هم می تواند برای مکش هوا استفاده شود و هم برای ارسال هوا به بیرون.

   این مدل از بلوئر دارای ساختاری مشابه پمپ گریز از مرکز هستند که با کمک نیروی گریز از مرکز ذرات سیال را با سرعت و فشار مورد نظر به بیرون پرتاب می کنند. در بلوئر جابه جایی مثبت نیز از یک پیستون یا اسکرو برای کاهش حجم و افزایش فشار استفاده می شود. اما به طور تخصصی تر بلوئرها را می تواند به دسته های زیر تقسیم کرد.

   بلوئر روتس

   بلوئر روتس از جمله پر استفاده ترین مدل ها می باشد زیرا قادر به مکش و ارسال هوا در موقعیت های مناسب می باشد.

   بلوئر ساید چنل

   بلوئر ساید چنل نیز دارای عملکردی مشابه بلوئر روتس است با این تفاوت که میزان توربولانس و آشفتگی جریان پشت پروانه ها در این مدل بیشتر می باشد. بلوئر ساید چنل کالمو از جمله این بلوئر هایی است که در سایت کالا صنعتی موجود است. جهت سفارش و دریافت قیمت بلوئر ساید چنل کالمو با کارشناسان ما در تماس باشید.

   بلوئر فن

   فن ها دارای نقشی بسیار مهم در عملکرد دمنده صنعتی هواده دارند. بلوئر فن در واقع براساس میزان انتقال هوا توسط فن کار می کند که در نهایت موجب تولید میزان حجم زیادی هوا در فشار پایین می شود.

   بلوئر پیچی

   بلوئر پیچی یا اسکرو یکی دیگر از مدل های کاربردی است که دارای دو محور می باشد. این مدل از بلوئر ها قابلت مکش و دمش را همانند دو مدل اول دارند. با توجه به امکان فشرده سازی بالا این مدل از دمنده ها، از این بلوئر ها در کاربری هایی که فشار های بالا نیاز دارند، استفاده می شود.

   اجزا بلوئر

   کاربرد بلوئر

   بسیاری از مدل های بلوئر از جمله بلوئر ساید چنل کالمو دارای عملکردی مشابه با پمپ رفت و برگشت هوا هستند.

   بلوئرها در صنایع گوناگونی کاربرد دارند که از جمله آن می توان به پمپ های سمپاشی، پمپ های تمیز کننده گرد و غبار، سیستم فاضلاب، دمنده های خشک کن، صنایع غذایی، استخرهای پرورش ماهیان، صنایع نساجی، صنایع آبکاری، صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع تولید کاغذ و صنایع سرامیک سازی اشاره کرد.

   این تجهیزات به عنوان دمنده استخر ماهی می تواند تاثیر بسزایی در تولید اکسیژن در آب کند. در بیشتر استخرهای پرورش آبزیان از دمنده صنعتی هوا استفاده می شود زیرا قدرت کافی برای تولید اکسیژن در بازه زمانی طولانی را دارد.

   امروزه در صنایع داروسازی و بیمارستان ها معمولا از بلوئرهای روتس استفاده می شود. این مدل از بلوئر دارای میزان آلایندگی پایینی می باشد و همچنین امکان پاک کردن آن نیز در بازه های زمانی طولانی مدت نیز به راحتی وجود دارد.

   این مدل از بلوئر ها دارای نویز و سر و صدای کمی است که با توجه به شرایط محیطی بیمارستان ها می تواند گزینه مناسبی باشند. البته باید توجه کرد که روغن کاری و سرویس دوره ای این تجهیزات باید در بازه زمانی مشخص و به شکل کاملی صورت پذیرد.

   با توجه به نوع بلوئر، این تجهیزات می توانند از اجزای مختلفی تشکیل شده باشند که از جمله آن می توان به رتور، چرخ دنده، بلبرینگ ، فیلتر و کنترل کننده ها اشاره کرد.

   هواده استخر ماهی از جمله بلوئرهایی است که حتما باید از مواد ضد زنگ و ضد خوردگی تهیه شود تا در برابر نفوذ آب و از بین رفتن پوشش بیرونی مقاوم باشد.

   ساید چنل بلوئر

   مزایای استفاده از بلوئر

   هر کدام از مدل های بلوئر دارای مزایای و معایب خاص خود می باشد. به عنوان مثال بلوئر روتس قادر به تولید حجم بالایی از هوا می باشد که می تواند برای استفاده در سیستم های فاضلاب، تصفیه آب و اسید سازی مورد استفاده قرار بگیرد.

   از جمله مزایای استفاده از بلوئر می تواند به :

   • کاهش آلاینده ها
   • فشار خروجی یکنواخت
   • کاهش دامنه پالس جریان خروجی
   • کاهش هزینه های سرویس و تعمیرات
   • کاهش استهلاک قطعات جانبی
   • افزایش عمر قطعات جانبی
   • سیستم های متنوع آب بندی و روان کاری
   • توانایی کار با روغن و بدون روغن

   یکی از مدل های بلوئر ساده و در عین حال کاربردی، بلوئر ساید چنل (کانال جانبی) می باشد. این مدل از بلوئرها دارای یک محور می باشند و از آن ها می توان به عنوان دستگاه کمپرسور خلا نیز استفاده کرد.

   این تجهیزات را می توان در محیط هایی که فشار کم با عمق کم مورد نیاز است، استفاده کرد. عملکرد این مدل از بلوئرها دارای شباهت زیادی با بلوئر روتس است که در ساختار ساید چنل یکسری پروانه وجود دارد که موجب آشفتگی بیشتر جریان شده و می تواند میزان پخش و آمیختگی هوا را افزایش دهد.

   میزان توان، سایز پروانه و راندمان بلوئر بستگی به کار مورد نظر اپراتور دارد. بلوئر ساید چنل از یک الکتروموتور، پروانه، مخزن زائد، مخازن ورودی و خروجی، صداگیر و فیلتر تشکیل شده است. این مدل از بلوئرها را می توان در صنایع نساجی، فیلتراسیون، سیستم های فاضلاب و دمنده های استخر ماهی استفاده کرد.

    

    

    

  • محصولات مشابه
  ثبت سفارش
  تعداد
  عنوان