منبع انبساط 24 لیتری پنتاکس Pentax ایتالیا اصلی

برای مشخص کردن دقیق نوع منبع پنتاکس با کارشناسان فروش در تماس باشید. برای دریافت کاتالوگ منبع پنتاکس به بخش فایل های مرتبط مراجعه نمایید.

این منبع انبساط پنتاکس دارای 6 ماه گارانتی است که با تایید بازرس اتحادیه، در صورتی که ایراد از مصرف کننده نباشد، قابل پیگیری است.

ثبت سفارش
۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
۸۹۰,۰۰۰ تومان
  • مشخصات فنی
  • نظرات کاربران
  • مشخصات عمومی
   بازه زمانی ارسال
   فوری
   مشخصات فنی
   لوازم جانبی پمپ
   منبع انبساط
   حجم منبع
   24 لیتری
   • کاربر مهمان
   • جمعه 30 آبان 1399 - 09:08
   • 0
   • 0
   حیف که دیگه نیست وگرنه عالی بود - من به جاش دیزل ساز خریدم - ظاهراً همون شرکت هست منتها ایران سر هم میشه
   ...
  • نقد و بررسی
  • منبع انبساط پنتاکس

   منبع انبساط پنتاکس دارای تاییدیه CE اروپا بوده و ساخت ایتالیا است. در بازار منبع 24 لیتری پنتاکس تقریباً پر فروش ترین نوع منبع به شمار می رود. منبع تحت فشار پنتاکس با تکنولوژی وارم تولید شده و حداکثر فشار کاری آن حدود 8 بار است.

   منبع آب پنتاکس به طور معمول با فشار دو بار کار میکند و از +99 تا -99 درجه دما را تحمل می کند. منبع 24 لیتری پنتاکس جزء پر طرفدارترین انواع منبع به شمار می رود و کیفیت بسیار بالایی دارد. شرکت دیزل ساز تامین کننده و نمایندگی رسمی منبع تحت فشار پنتاکس به شمار می رود و در سایت کالا صنعتی سعی بر این است که لیست قیمت و کاتالوگ آن برای استفاده شما درج شود.

   منبع انبساط بسته قابل تنظیم

   روش کارکرد این نوع از مخازن به این صورت است که فشار آب موجود در سیستم حرارتی به طور دائم در حال اندازه گیری می باشد و این اندازه در یک مقدار ثابت و استاندارد نگه داشته می شود و با افزایش فشار آب موجود در سیستم میزان هوای موجود در مخزن دچار تغییر می شود.

   به عبارت دیگر هرگاه دمای آب زیاد شود فشار آب نیز افزایش پیدا می کند و با افزایش پیدا کردن فشار آب موجود در مخزن حجم آن نیز افزایش پیدا می کند و برای کاهش فشار موجود در لوله ها هوای موجود در مخزن انبساط خارج می گردد تا فشار دوباره به حالت اولیه و استاندارد خود برسد.

   لازم به ذکر است هنگامی که آب درون مخزن به میزان ماکزیمم خود برسد در این هنگام شیر خروجی هوای داخل مخزن بسته می گردد و همین امیر باعث می شود که فشار درون مخزن ثابت باقی بماند و همچنین باید این مورد را گفت که با کم و زیاد شدن حجم آب موجود در مخزن باعث می شود که آب درون مخزن را کم یا زیاد کند. 

   یکی از عیب های این نوع از مخازن این است که گاهی دیده شده است که هوای درون مخزن به درون قسمتی که آب است نشت پیدا کرده است واین نشتی باعث می شود که درون لوله ها و اتصالات سیستم گرمایشی حباب هایی به وجود آید که در این گونه موارد نیاز است که لوله ها و اتصالات سیستم گرمایشی را هواگیری کنند.

   منبع انبساط بسته تیوپ

   منابع انبساط تیوپی همانند منابع انبساط قابل تنظیم از دو قسمت درست شده اند که یکی از آن قسمت ها از آب و دیگری نیز از هوا پر شده است اما تفاوت این نوع از مخازن با مخازن نوع قبل در این است که این نوع از مخازن دارای یک عدد تیوپ از جنس لاستیک هستند و در محیط خارج از آن تیوپ هوا یا گاز تحت فشار وجود دارد و در داخل آن آب سیستم گرمایشی در جریان است.

   روش کارکرد این نوع از مخازن به این صورت است که هرگاه آب موجود در تیوپ حجمش افزایش پیدا می کند تیوپ زیر بار فشار آب قرار می گیرد و همین امر باعث زیاد شدن تیوپ می گردد و این میزان افزایش آنقدر ادامه می یابد که از حد استاندارد بالاتر رود و در این هنگام سیستم به کار می آید و شیر خروجی موجود را باز می کند تا آب خارج شود و با خارج شدن آب فشار و حجم آب کاهش می یابد.

   ایراد وارده بر این نوع از مخازن بر این است که تیوپ موجود بین جداره آب و هوا ممکن است در طول مدت زمانی دچار سوراخ و یا از دست دادن خاصیت خود گردد و با آسیب دیدن تیوپ موجود مشکلاتی زیادی از قبیل مختل شدن سیستم گرمایش به وقوع می آید.

   محاسبه حجم منبع انبساط مورد نیاز به نسبت ساختمان

   برای اینکه بدانید از منبع انبساط چند لیتری باید استفاده نمایید لازم است به یک سری اطلاعات از قبیل نوع سیستم حرارتی و اندازه ابعاد مکان و اندازه زیر بنا ساختمان نیاز دارید. 

   همانطور که می دانید منابع انبساط دارای ابعاد مختلف و متفاوتی هستند که برای داشتن بهترین انتخاب نیاز است بدانید به یک منبع انبساط چند لیتری نیاز دارید و اگر ابعاد دقیق را محاسبه نکنید ممکن است منبع انبساطی با دیگ کوچک تر از حد نیاز خود خریداری کنید که با مشکلاتی از قبیل سر ریز شدن آب و به تبع آن کاهش پیدا کردن حجم آب مواجه می شوید که همین امر سبب استهلاک بیشتر قطعات و هدر رفتن آب و از همه مهم تر هدر دادن سرمایه خود است و یا نیز ممکن است منبع انبساطی با مخزن بزرگ تر از مخزن مورد نیاز تهیه کنید که این خود نیز دارای مشکلاتی از قبیل نرسیدن فشار آب به حد معین دست پیدا می کنید پس محاسبه ابعاد مورد نیاز برای منبع انبساط امری است بسیار مهم و ضروری.

   عوامل تاثیرگذار بر محاسبه حجم منبع انبساط

   برای محاسبه حجم مورد نیاز مبع انبساط باید به بتوان به پرسش های زیر پاسخ داد:

   1)    حداکثر دمای مورد نیاز چقدر می تواند باشد؟
   2)    حداکثر فشار مورد نیاز نیز چقدر باید باشد؟
   3)    با محاسبه مساحت سیستم حرارتی می توان حجم آب را کنترل کرد پس حساب کردن مساحت لوله کشی های سیستم های حرارتی امری لازم و مهم است.
   4)    ماکزیمم افزایش حجم آب در اثر افزایش دمای آب چقدر می تواند باشد؟
   5)    ظرفیت دمایی دیگی که در سیستم حرارتی وجود دارد چقدر می باشد؟

   البته لازم به ذکر است این موارد ذکر شده در بالا مواردی کلی هستند و سایر موارد بسته به نوع و جنس منبع انبساط می توانند کم یا زیاد شود و در ادامه به روش های محاسبه حجم منبع انبساط می پردازیم.

   محاسبه حجم منبع انبساط باز

   همانطور که بیان شد برای بدست آوردن ابعاد منبع انبساط مورد نیاز لازم است در ابتدا میزان حجم آب موجود در سیستم حرارتی را محاسبه کرد و در قدم بعدی پس از محاسبه حجم آب در چرخش سیستم باید بدانید دما و آب و هوای محیطی که از منبع انبساط می خواهید استفاده کنید حداکثر چقدر می باشد که قادر به محاسبه دمای متوسط و معتدل مورد نیاز خود چقدر می باشد.

   پس از محاسبه موارد گفته لازم است که تغییر حجم آب درحال چرخش سیستم حرارتی را که بر اثر زیاد شدن دما صورت میگیرد را حساب نماید.

   در ادامه به شیوه محاسبه هر کدام از این موارد ذکر شده می پردازیم:

   1- محاسبه حجم آب در گردش در سیستم گرمایشی: 

   برای محاسبه حجم آب موجود در سیستم حرارتی ابتدا یک متر از لوله های لوله کشی خود را بردارید و وزن آن را یاد داشت کنید سپس درون آن لوله آب بریزی و دوباره وزن آن را اندازه گیری و با کم کردن این وزن ها وزن آب موجود در یک متر لوله خود را به دست می آورد حال با ضرب کردن در تمام طول لوله کشی وزن آب موجود در کل سیستم حرارتی خود دست پیدا کنید ، حال به کمک فرمول زیر حجم آب را می توانید محاسبه نمایید.

   V=Q*1.5/1000

   در این فرمول هر یک از عبارات V و Q به ترتیب عبارت اند از حجم آب موجود در لوله و اتصالات منبع انبساط و دیگری ظرفیت گرمایی دیگ سیستم حرارتی است که واحد این کیلوگرم بر ساعت است و ضریب 1.5 ضریب اطمینان است حال قادر خواهید بود وحجم منبع انبساط خود را محاسبه نمایید.

   ۲- محاسبه قطر لوله های ورود و خروج در منبع انبساط باز

   همان گونه که پیش از این گفته شد در منبع انبساط باز بین سیستم گرمایشی و مخزن از طریق لوله های ورود و خروج (یا رفت و برگشت) ارتباط وجود داشته و این ارتباط باعث گرم شدن مخزن در فصول سرد سال می شود.

   برای محاسبه قطر مورد نیاز این لوله ها شما می توانید از فرمول های زیر استفاده کنید:

   d1=15+1.5*(Q/1000) ^1/2 و d2=15+(Q/1000) ^1/2

   در فرمو های بالا d1 و d2 به ترتیب نشان دهنده قطر های ورودی و خروجی موجود مخزن هستند که واحدشان برحسب میلی متر می باشد.

   عبارت Q ظرفیت دمایی مربوط به دیگ سیستم های حرارتی نمایش می دهد که واحد آن برحسب کیلو کالری بر ساعت است.

   ۳-محاسبه حجم منبع انبساط بسته

   برای محاسبه منابع انبساط بسته در ابتدا لازم است که ببینیم منبع انبساط مورد نظرمان از چه نوعی می باشد و بسته به نوع موجود که اگر قابل تنظیم و یا دیافراگمی بود روش محاسبه تفاوت خواهد داشت و در ادامه به محاسبه هردو نوع منابع انبساط خواهیم پرداخت.

   ۴-محاسبه حجم منبع انبساط بسته قابل تنظیم

   روش محاسبه منابع انبساط بسته از نوع قابل تنظیم به روش زیر است:

   Vt=(0.00041*T-0.0466) *Vs/((Pa/Pf)-(Pa/Po))

   در فرمول بالا Vt و Vs به ترتیب حجم مورد نیاز و حجم آبی که در سیستم حرارتی می باشد است و واحدشان برحسب گالون می باشد و T در فرمول بالا میانگین دمای سیستم حرارتی است که بر حسب درجه فارنهایت است و Pa و Pf و Po به ترتیب عبارت اند از:

   فشار هوای محل نصب منبع و فشاری که بعد از پر شدن مخزن توسط آب بر دیواره های مخزن عمل می آید و حداکثر فشاری که می تواند مخزن تحمل نماید و واحدهای آنها عبارت است از پوند بر اینچ است.

   محاسبه حجم منبع انبساط بسته تیوپی

   برای محاسبه حجم منبع انبساط تیوپی می توانید از فرمول زیر استفاده نمایید:

   Vt=(0.00041*T-0.0466) *Vs/(1-(Pf/Po))

   که در این رابطه عبارات موجود همان عبارات موجود در فرمول های قبل می باشد.

   در انتها لازم به ذکر است که این فرمول ها را باید دقیق محاسبه کرد به واحد های موجود در فرمول ها توجه بسیار کرد.

    

    

  • محصولات مشابه
  ثبت سفارش
  تعداد
  عنوان