021-91304300

تمامی سفارشات از تاریخ 6 فروردین ماه به بعد ارسال خواهد شد

تخفیف شگفت انگیز

فلومتر مغناطیسی

قانون القای الکترومغناطیسی فارادی

جریان سنج های مغناطیسی از قانون القای الکترومغناطیسی فارادی برای تعیین جریان مایع در یک لوله استفاده می کنند. در جریان سنج مغناطیسی ، میدان مغناطیسی ایجاد شده و به مایع جریان یافته در لوله هدایت می شود.

به دنبال قانون فارادی ، جریان یک مایع رسانا از طریق میدان مغناطیسی باعث می شود که یک سیگنال ولتاژ توسط الکترودهایی که روی دیواره های لوله جریان قرار دارند ، حس شود. وقتی سیال سریعتر حرکت می کند ، ولتاژ بیشتری تولید می شود.

قانون فارادی می گوید که ولتاژ تولید شده متناسب با حرکت مایع جاری است. فرستنده الکترونیکی سیگنال ولتاژ را برای تعیین جریان مایع پردازش می کند. متر ماگ فقط دارای دو قسمت غیر متحرک است که با محیط سیال اندازه گیری شده تماس می گیرند. یک لایه که بدن جریان را از سیال محافظت می کند و یک جفت الکترود که سرعت سیال در حال جریان را تشخیص می دهد.

تفاوت فلومتر مغناطیسی و توربینی و جابه جایی مثبت چیست؟

در مقایسه با روش های اندازه گیری جریان مکانیکی سنتی مانند توربین و جابجایی مثبت که متکی بر چرخ دنده و بلبرینگ مکانیکی است ، ساختار ساده ماگ متر طول عمر بیشتر ، تعمیر و نگهداری کمتر ، افت فشار کمتر و در کل هزینه کمتر مالکیت را فراهم می کند.

این طرح اجازه می دهد تا از mag متر تقریباً با هر مایع رسانا بدون در نظر گرفتن چگالی ، ویسکوزیته ، ترکیب شیمیایی یا شرایط سیال / تعداد ذرات استفاده شود. این عوامل ، همراه با دقت فوق العاده و سهولت نصب ، باعث شده تا جریان سنج انتخابی در بسیاری از صنایع و کاربردها از جمله فاضلاب شهری / فاضلاب ، تومور کارخانه ، غذا و نوشیدنی و خمیر کاغذ باشد.

برخلاف بسیاری از فن آوری های جریان سنج دیگر ، فناوری جریان سنج مغناطیسی سیگنال هایی تولید می کند که با جریان خطی هستند. به این ترتیب ، زمان خنک کننده همراه با جریان سنج های مغناطیسی می تواند به 20: 1 یا بهتر بدون از بین بردن دقت نزدیک شود. آنها 23 درصد از کل جریان سنج های فروخته شده را نشان می دهند.

فلومتر مغناطیسی
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

انواع فلومتر مغناطیسی

شرکت کالا صنعتی، مجموعه ی کامل از mag مترها را برای رسیدگی به هر برنامه اندازه گیری جریان قادر به تامین و ارائه جهت فروش می باشد که در آن یک جریان سنج الکترومغناطیسی ممکن است همان فناوری مورد نظر شما باشد. 

فلومتر استاندارد و برای مصارف عمومی

Proline Promag W 400 / 5W4C

 1. جریان سنج استاندارد چند منظوره برای صنعت آب و فاضلاب
 2. اندازه گیری قابل اطمینان با دقت ثابت با 0 D x ورودی DN و بدون افت فشار 
 3. ایده آل برای اندازه گیری آب ، به عنوان مثال آب آشامیدنی ، آب مصرفی و فاضلاب صنعتی / شهری

فلومتر با درجه حرارات بالا

Proline Promag P 300 / 5P3B

 • جریان سنج با درجه حرارت بالا برای برنامه های کاربردی با فرستنده جمع و جور و به راحتی قابل دسترسی
 • اختصاص داده شده به مواد شیمیایی و فرآیند با مایعات خورنده و دمای متوسط بالا

فلومتر مخصوص آب و فاضلاب

Proline Promag W 300 / 5W3B

 1. متخصص برای درخواست آب و فاضلاب با فرستنده جمع و جور و به راحتی در دسترس
 2. اندازه گیری قابل اطمینان با دقت ثابت با 0 D x ورودی DN و بدون افت فشار 
 3. اختصاصی برای اندازه گیری آب و فاضلاب صنعتی یا شهری

فلومتر مخصوص برای مواد شیمیایی و فرآوری شده

Proline Promag E 100 / 5E1B

فلومتر باتری دار

Proline promag w800

 • برای کاربردهای خارج از شبکه در صنعت آب ، حتی اندازه گیری جریان در نصب مستقیم زیرزمینی یا زیر آب

فلومتر فشار بالا

Proline promag 55s

 • برای کاربردهای خارج از شبکه در صنعت آب ، حتی اندازه گیری جریان در نصب مستقیم زیرزمینی یا زیر آب

فلومتر هایژنیک

Promag H

 • حسگر ترجیحی برای کاربردهای بهداشتی با بالاترین الزامات در صنایع غذایی و آشامیدنی و علوم زیستی است.

برای کاربردهای عمومی ، قیمت مناسب اولویت دارد.

این متر با نوع ویفر و اتصالات فرآیندی فلنج دار ANSI & DIN ارائه می شود و دارای یک ماژول صفحه نمایش OLED که برای خواندن آسان است که انواع خروجی های استاندارد صنعت شامل فرکانس / پالس ، آنالوگ 4-20 میلی آمپر ، RS-485/modbus ، Profibus را داشته باشد. 

تعدادی دستگاه اندازه گیری مخصوص نیز، ما در کالا صنعتی می توانیم برای مشتریانی که  هیچ نیرو یا فقط انرژی خورشیدی در دسترس نیست ، مانند جداکننده های آب و روغن موجود در صنعت نفت و گاز ، ارائه می شود.

این متر دارای باتری داخلی لیتیوم یونی با عمر طولانی است که ممکن است با پنل خورشیدی تکمیل شود یا نشود ، به همراه سیستم عامل مخصوصی که سیم پیچ های الکترومغناطیسی را در فواصل از پیش تعیین شده به منظور افزایش طول عمر باتری ، خاموش و دوباره انرژی می دهد.

جریان سنج مغناطیسی مجهز به باتری در کاربردهای آبیاری که در محل نصب هیچگونه منبع تغذیه ای وجود ندارد ، محبوب است ، همانطور که در صنعت کشاورزی مشاهده می شود. برای اندازه های لوله های بزرگ که ممکن است استفاده از دستگاه اندازه گیری سنتی mag عملی نباشد ، نصب شده در محل ارائه می شود.

این متر می تواند اندازه خطوط تا 120 اینچ (3000 میلی متر) را در کسری از هزینه خرید دستگاه اندازه گیری جریان مغناطیسی خطی اندازه یک لوله اندازه گیری کند.

روش نصب درج ، فرصتهای پس انداز بیشتری را از طریق کاهش هزینه های نصب فراهم می کند. متر جابجایی درج اغلب در برنامه های شهری که اندازه لوله های بزرگتر رایج است استفاده می شود.

جریان سنج الکترومغناطیسی با هدف ویژه نیز موجود است.  در واقع یک سیستم چند جزء است که از یک جریان سنج الکترومغناطیسی درون خطی، دو سنسور دما RTD و یک کامپیوتر جریان تشکیل شده است.

سنسور RTD امکان اندازه گیری دمای خط تأمین و بازگشت را فراهم می آورند و در ارتباط با اندازه گیری دبی ارائه شده توسط دستگاه اندازه گیری mag استفاده می شود تا کامپیوتر جریان بتواند میزان مصرف BTU / انرژی را محاسبه کند.

این سیستم اغلب برای اندازه گیری BTU / انرژی مورد نیاز در برنامه های اتوماسیون ساختمان استفاده می شود.

در نهایت ، همچنین  را برای کاربردهای فشار بالا تا فشار کاری 6000 psi ارائه می دهد.

این محصول یک نسخه تخصصی از جریان سنج الکترومغناطیسی عمومی است که دارای یک لوله جریان دیواره سنگین برای تحمل فشارهای بیشتر و اتصالات فرآیند فلنج با فشار بالا.

این دستگاه اندازه گیری می تواند در هر کاربردی که مایعات رسانای فشار قوی باید اندازه گیری شوند، مانند تزریق آب با فشار بالا در صنعت نفت و گاز یا برنامه های کاربردی سیال / هیدرولیک که از سیالات هیدرولیک آب استفاده می کنند ، استفاده شود.

مزایا و معایب

Mag ها از نظر دقت متوسط هستند بنابراین معمولاً برای انتقال کالا استفاده نمی شود مگر در موارد خاصی که مایع مانند آب گران نیست. قابل استفاده برای مصارف بهداشتی آنها دارای خطوط بزرگ هستند.

افت فشار ایجاد نمی شود مایعات کثیف و حتی دوغابها خوب است. بسیار قابل اعتماد. از طرف دیگر ، روی مایعات غیر رسانا مانند روغن ها کار نکنید. جریان بخار یا گاز ثبت نمی شود الکترودها می توانند روکش شوند.

نحوه استفاده از جریان سنج مغناطیسی

جریان سنج های مغناطیسی سرعت مایعات رسانا در لوله ها مانند آب ، اسیدها ، سوزاننده و دوغاب ها را اندازه گیری می کنند.

جریان سنج مغناطیسی زمانی می توانند اندازه گیری کنند که رسانایی الکتریکی مایع بیشتر از تقریباً 5μS/cm باشد.

مراقب باشید زیرا استفاده از جریان سنج های مغناطیسی روی مایعات با رسانایی کم مانند آب دیونیزه ، آب تغذیه دیگ بخار یا هیدروکربن ها می تواند باعث خاموش شدن جریان سنج و اندازه گیری جریان صفر شود.

این جریان سنج مانع جریان نمی شود ، بنابراین می توان آن را روی مایعات تمیز ، بهداشتی ، کثیف ، خورنده و ساینده اعمال کرد.

جریان سنج های مغناطیسی را می توان روی جریان مایعات رسانا اعمال کرد ، بنابراین هیدروکربن ها و گازها به دلیل طبیعت غیر رسانایی و حالت گازی به ترتیب با این فناوری قابل اندازه گیری نیستند.

جریان سنج های مغناطیسی نیازی به اجرای مستقیم بالادست و پایین دست ندارند ، بنابراین می توان آنها را در دورهای نسبتاً کوتاه متر نصب کرد.

جریان سنج مغناطیسی معمولاً به 3-5 قطر جریان مستقیم بالادست و 0-3 قطر جریان مستقیم پایین دست نیاز دارد که از صفحه الکترودهای جریان سنج مغناطیسی اندازه گیری می شود.

کاربرد جریان سنج مغناطیسی

کاربردهای مایعات کثیف در آب ، فاضلاب ، معدن ، پردازش مواد معدنی ، نیرو ، خمیر کاغذ و کاغذ و صنایع شیمیایی یافت می شود.

کاربردهای آب و فاضلاب شامل انتقال مایعات در شبکه اصلی بین مناطق آب / فاضلاب است.

جریان سنج مغناطیسی در تصفیه خانه های آب برای اندازه گیری فاضلاب تصفیه شده و تصفیه نشده ، آب تصفیه شده ، آب و مواد شیمیایی استفاده می شود.

کاربردهای صنعت معدن و فرآیند معدنی شامل آب فرآیند و دوغاب فرآیند و جریان های سنگین رسانه است.

با توجه مناسب به مصالح ساختمانی ، می توان جریان مایعات بسیار خورنده (مانند اسید و سوزآور) و دوغاب های ساینده را اندازه گیری کرد.

کاربردهای مایع خورنده معمولاً در فرآیندهای صنایع شیمیایی و در سیستم های خوراک شیمیایی مورد استفاده در اکثر صنایع یافت می شود.

کاربردهای دوغاب معمولاً در صنایع معدن ، فرآوری مواد معدنی ، خمیر کاغذ و فاضلاب یافت می شود.

جریان سنج مغناطیسی اغلب در جایی که مایع با استفاده از گرانش تغذیه می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

مطمئن شوید جهت فلومتر به گونه ای باشد که فلومتر کاملاً از مایع پر شده باشد. عدم اطمینان از پر شدن کامل جریان سنج با مایع می تواند بر اندازه گیری جریان تأثیر بسزایی داشته باشد.

هنگام کار با فلومترمغناطیسی در سرویس خلاء بسیار مراقب باشید زیرا برخی از آسترهای جریان سنج مغناطیسی می توانند در سرویس خلاء سقوط کرده و به خط لوله کشیده شوند و به فلومتر آسیب فاجعه باری وارد کنند.

توجه داشته باشید که شرایط خلاء ممکن است در لوله هایی رخ دهد که ظاهراً در معرض سرویس خلاء قرار ندارند ، مانند لوله هایی که گاز در آنها متراکم می شود (اغلب در شرایط غیرعادی) به طور مشابه ، دمای بیش از حد در فلومترهای مغناطیسی (حتی به طور مختصر در شرایط غیرعادی) می تواند منجر به آسیب دائمی جریان سنج شود.

صنایع مورد استفاده فلومتر مغناطیسی

 • صنعت آب/فاضلاب
 • مواد شیمیایی
 • خوراکی و آشامیدنی
 • نفت و گاز (اگرچه نه برای مایعات نفت و گاز ، بلکه برای حمایت از فرایندها)
 • قدرت
 • خمیر کاغذ
 • فلزات
 • معادن
 • داروسازی

هشدارهای کاربردی برای فلومترهای مغناطیسی

از یک فلومتر مغناطیسی در نزدیکی حد هدایت الکتریکی آن استفاده نکنید زیرا جریان سنج می تواند خاموش شود. برای تغییر ترکیب و شرایط عملیاتی که می تواند هدایت الکتریکی مایع را تغییر دهد ، مجازات تعیین کنید.

در کاربردهای معمولی ، اندازه گیری های جریان سنج مغناطیسی به گونه ای است که سرعت در حداکثر جریان تقریباً 2-3 متر در ثانیه است.

محدودیت فشار افتراقی و / یا شرایط فرآیند ممکن است پیش از این باشد.

استفاده نادرست از این دستورالعمل کلی به عنوان مثال ، لوله های تغذیه شده با جاذبه ممکن است برای کاهش افت فشار به یک جریان سنج مغناطیسی بزرگتر نیاز داشته باشند تا بتواند مقدار مایع مورد نیاز را از جریان سنج مغناطیسی بدون پشتیبان گیری از سیستم لوله کشی عبور دهد.

در این برنامه ، کار با سرعت جریان یکسان در جریان سنج بزرگتر منجر به کاهش سرعت مایع در مقایسه با جریان سنج کوچکتر می شود.

برای سرویس دوغاب ، حتما اندازه جریان سنج مغناطیسی را تنظیم کنید تا بالاتر از سرعت ته نشینی مواد جامد (معمولاً 1 فوت در ثانیه) عمل کنند ، تا از پر شدن لوله با مواد جامد که بر اندازه گیری تأثیر می گذارد و به طور بالقوه جریان را متوقف می کند ، اجتناب کنید.

جریان سنج های مغناطیسی برای سرویس ساینده معمولاً اندازه ای دارند که با سرعت کم (معمولاً زیر 3 فوت/ثانیه) کار می کنند تا سایش را کاهش دهند. در سرویس دوغاب ساینده ، جریان سنج باید علیرغم افزایش ساییدگی ، بالاتر از سرعتی که مواد جامد ته نشین می شوند ، عمل کند.

این مسائل ممکن است دامنه جریان سنج را تغییر دهند ، بنابراین اندازه آن ممکن است متفاوت از اندازه جریان معادل آب تمیز باشد.

نزدیکترین فناوری به Mag که احتمالاً می تواند برنامه های مشابه را با هزینه بیشتری مدیریت کند ، ریزش گرداب است. آنها می توانند ذرات سبک را تحمل کنند ، افت فشار بیشتری داشته و دامنه پذیری کمتری دارند و دقت کمی نیز دارند.

 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان