تخفیف شگفت انگیز

فلنج الکتروموتور

فلنج یا فلنچ یکی از قطعات پر کاربرد در صنعت می باشد که دارای مقطعی دایره ای شکب می باشد. به کمک فلنچ می توان قطعات مختلف صنعتی را با پیچ، مهره و یا گسکت به یکدیگر متصل کرد. فلنچ الکتروموتور یکی از مهمترین اجزای موجود در موتورهای الکتریکی است. فلنچ الکتروموتور قابلیت اتصال اجزای مختلف موتور را به یکدیگر دارد. برای اتصال قطعات مختلف به موتور باید از فلنچ الکتروموتور استفاده کرد زیرا این روش از جمله مطمئن ترین و سریع ترین روش برای اتصال است. خرید اینترنتی فلنچ الکتروموتور با برند های مختلف به صورت آنلاین در سایت کالاصنعتی فراهم شده است که به راحتی می توانید متناسب با نیاز خود فلنچ مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آگاهی از قیمت فلنچ الکتروموتور با کارشناسان فروش در تماس باشید. انواع برندهای فلنچ الکتروموتور در سایت کالا صنعتی موجود است.

الکتروموتور فلنچ دار

کاربرد فلنچ الکتروموتور

کاربرد فلنچ الکتروموتور و به طور کلی فلنچ ها جداسازی قطعات از یکدیگر است. فلنچ الکتروموتور برای جداسازی قطعات مختلف موتور الکتریکی تهیه و تولید می شوند. فلنچ الکتروموتور از یک طرف به وسیله جوش دادن محکم شده و طرف دیگر آن به قطعه دوم متصل می شود. از دیگر کاربری های فلنچ الکتروموتور تغییر قطر یا تغییر مسیر است. البته از این مدل از فلنچ ها به طور عمومی در الکتروموتورها استفاده نمی شود. مواد سازنده فلنچ دینام می تواند متناسب با استانداردهای مختلف، متفاوت باشد. فولاد کربن آهنگری شده ASME 105B، فولاد کربن آهنگری شده ASME 181A، فولاد آلیاژی و فولادی ضد زنگ ASME 182A و فولاد آلیاژی آهنگری شده ASME 350A از جمله موادی هستند که در تولید فلنچ الکتروموتور استفاده می شود. فروش فلنچ معمولا با کمک استانداردها و رده بندی های کلی صورت می گیرد. فلنچ الکتروموتور متناسب با جنس، فشار و کاربرد به سه کلاس تقسیم می شود. این کلاس ها هر کدام دارای حداکثر فشار و دمای قابل تحمل هستند که متناسب با این خصوصیات خریدار می تواند محصول مورد نظر خود را انتخاب کند.

استاندارد ANSI B16.34 

یکی از استانداردهای پر کاربرد در صنعت فلنج سازی است. در این رده از استاندارد فلنج سازی از فولاد و آلیاژهایی با کلاس 2500، 1500، 900، 600، 400، 300 و 150 استفاده می شود. در واقع اعداد ارائه شده حداکثر فشاری است که یک فلنچ می تواند تحمل کند. این میزان فشار معمولا در حداکثر دما ارائه می شود.

استاندارد ISO 

یکی دیگر از استانداردهای بین المللی ساخت فلنچ است. این استاندارد برای فلنج های فولادی و آلیاژی ارائه می شود. نماد PN در این استاندارد نشان دهنده فشار اسمی قابل تحمل توسط فلنچ بر حسب بار است.

استاندارد API 6A-6B-6BX

یکی دیگر از استانداردهای مورد قبول برای ساخت فلنچ الکتروموتور است. فلنچ الکتروموتور که با این استاندارد ساخته می شود قابلیت تحمل فشار بیشتری نسبت به استاندارد ANSI است. کلاس فشاری فلنچ ها در این استاندارد به ترتیب 10000، 15000، 20000، 30000 و 50000 است.

فلنچ الکتروموتور

اطلاعات کاربردی درباره فلنچ الکتروموتور

در هنگام خرید آنلاین فلنچ الکتروموتور بهتر است به نوع آن توجه داشته باشید. فروش فلنچ در مغازه ها و سایت ها براساس نوع فلنچ انجام می گیرد و حتما باید نوع فلنچ مورد نظر خود را بدانید. فلنچ ها به طور کلی به 6 دسته زیر تقسیم می شوند.

فلنج کور

این مدل از فلنچ ها قابلیت استفاده در اکثر قطعات صنعتی را دارند. فلنچ کور بدون سوراخ است و برای مسدود کردن جریان در یک محیط کاربری دارد. فلنچ الکتروموتور در انتهای محفظه می تواند از نوع فلنچ کور باشد. از این مدل فلنچ برای کاربری هایی که فشار بالا در جریان است و تنش های شدیدی در آن وجود دارند، استفاده می شود.

فلنج نر و ماده

همانطور که از اسم این مدل از فلنچ ها پیداست، این فلنچ ها دارای یک مقطع برآمده و یک مقطع فرورفته هستند. طول برآمدگی و عمق فرو رفتگی بستگی به نوع کاربری فلنچ دارد. از این مدل از فلنچ ها معمولا در صنایع پتروشیمی، سیستم آبرسانی، صنعت نفت و گاز و لوله کشی ها استفاده می شود.

فلنچ ساده

این مدل از فلنچ الکتروموتور دارای طراحی ساده و بدون شیاری است. این فلنچ ها دارای مقاطع مختلف نیستند و معمولا سطح صافی دارند. از فلنچ ساده معمولا در کاربری هایی که فشار و دما پایین باشد استفاده می شود. این مدل از فلنچ الکتروموتور دارای قیمتی به صرفه است. مواد مورد استفاده در ساخت این فلنچ ها معمولا آهن، چدن، فولاد ضد زنگ و در برخی موارد پلی اتیلن است.

فلنج گلودار جوشی

این مدل از فلنچ ها دارای مقطعی مخروطی شکل هستند و به راحتی قابل تشخیص می باشند. از این مدل از فلنچ ها برای افزایش استحکام، مقاومت فشارهای بالا، دمای زیر صفر و حرارت های زیاد استفاده می شود. فلنچ الکتروموتور برای انتقال نیرو می تواند از این مدل فلنچ باشد.

فلنچ رزوه ای

مهمترین خصوصیت فلنچ رزوه ای قابلیت اتصال آن ها بدون نیاز به جوشکاری است. این فلنچ ها با استفاده از پیچ و مهره به قطعه متصل می شوند. از دیگر مزایای این فلنچ ها سایزبندی متنوع آن ها است. سیستم های گردش آب و سیستم های فاضلاب از جمله مهمترین کاربری های این فلنچ ها است. برای خرید فلنچ اصل بهتر است از نمایندگی فلنچ اقدام به خرید کنید.

فلنچ اسلیپ آن

این مدل از فلنچ ها معمولا به وسیله جوشکاری به قطعه متصل می شوند. سطح گردش و نوع جریان از جمله مهمترین معیارهایی است که باید در هنگام انتخاب این فلنچ در نظر داشت. فلنچ الکتروموتور متناسب با کاربری و نیاز اپراتور می تواند از نوع اسلیپ آن باشد.

فلنچ دینام

در هنگام خرید فلنچ الکتروموتور بهتر است به تابلو حک شده در انتهای فلنچ توجه کنید. در این تابلو معمولا نام تجاری فلنچ، سایز اسمی لوله، مقدار فشار قابل تحمل توسط فلنچ، شکل مقطع فلنچ، تعداد سوراخ ها، استاندارد ساخت، کد مربوط به عملیات حرارتی و مواد سازنده آن حک شده است. مهمترین پارامتر در این موارد مقدار فشار قابل تحمل توسط فلنچ است. این قطعات باید در برابر ضربه ها و سایش های شدید بین دو قطعه مقاومت خوبی داشته باشند. بسیاری از این پارامترها در نوع استاندارد طراحی فلنچ ارائه می شود.

ساخت فلنچ الکتروموتور

ساخت فلنچ الکتروموتور معمولا شامل 6 مرحله است. این مراحل عبارتند از :

 1. برش
 2. حرارت دهی
 3. قالب دهی
 4. تمیز کاری و بازرسی قطعه
 5. ماشین کاری 
 6. عملیات حرارتی

البته فلنچ های خاص دارای مراحل به مراتب بیشتری هستند. با توجه به حساسیت طراحی فلنچ الکتروموتور روش برش و قالب دهی اهمیت بالاتری دارد. در مرحله بازرسی فلنچ الکتروموتور بررسی می شود تا کوچکترین ترک یا زائده ای بر روی قطعه وجود نداشته باشد. در قسمت ماشین کاری نیز قطعه به شکل مناسبی سیقل خورده تا در مرحله بعد عملیات حرارتی متناسب با کاربرد قطعه بر روی آن صورت گیرد. 
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول