پمپ سیرکولاتور و پمپ پکیج 

 • پمپ سیرکولاتور ابارا
 • پمپ سیرکولاتور پکیج لئو
 • پمپ سیرکولاتور خطی لیو
 • پمپ سیرکولاتور ویلو
 • پمپ سیرکولاتور IMP
 • پمپ سیرکولاتور سنان انرژی
 • پمپ سیرکولاتور کالمو
 • پمپ سیرکولاتور ارس • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ سیرکولاتور یکی از انواع پمپ سانتریفیوژ یا گریز از مرکز است و همانطور که از نام آن پیداست جهت سیرکوله کردن و به گردش در آوردن مایعات استفاده می شود. بیشتر کاربرد پمپ های سیرکولاتور در به جریان انداختن آب های گرم و سرد در یک سیکل بسته است.

قیمت پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور دارای دو نوع کلی زمینی و خطی است و استفاده زیادی چه در سطح عمومی و خانگی و چه در تاسیسات صنعتی دارد. داشتن قیمت مناسب برای پمپ سیرکولاتور از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت پمپ سیرکولاتور بسته به اینکه از نوع خطی باشد یا پکیجی متفاوت است. قیمت سیرکولاتور خطی به دلیل استفاده بزرگ تر  بالاتر است. فروشگاه اینترنتی کالاصنعتی انواع پمپ سیرکولاتور از برندهای مختلف را با قیمت عالی ارائه میکند. برای دریافت قیمت پمپ سیرکولاتور با بهترین پیشنهاد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین بهترین قیمت پمپ سیرکولاتور خطی لئو را می توانید از کالاصنعتی دریافت کنید.

قیمت پمپ پکیج

پمپ سیرکولاتور دارای انواع مختلفی بوده که یکی از آنها سیرکولاتور پکیجی است. پمپ پکیج ابعاد و مصرف برق پایینی داشته و عموما در کاربردهای خانگی برای سیرکوله کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت پمپ پکیج از مقدار پایین تری برخوردار است. کالاصنعتی به لطف حذف واسطه ها و تامین پمپ ها بطور مستقیم از تامین کننده اصلی، بهترین پیشنهاد را برای قیمت پمپ پکیج به مشتریان عزیز ارائه می کند. برای دریافت قیمت پمپ سیرکولاتور پکیجی و استعلام موجودی آن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور تقاضای زیادی برای کاربردهای مختلف دارد. علی رغم اینکه خرید پمپ سیرکولاتور بصورت حضوری انجام می گرفته است اما با رشد بستر اینترنت و بالارفتن کیفیت خرید اینترنتی و خدمات پس از فروش، بسیاری از مشتریان به سمت خرید سیرکولاتور بصورت اینترنتی رفته اند. از جمله مزایای خرید پمپ سیرکولاتور بصورت اینترنتی می توان به راحتی کار، پرداخت آسان، ارسال سریع، ضمانت اصالت کالا، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره کرد. برای خرید پمپ سیرکولاتور با بهترین قیمت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربرد اصلی پمپ سیرکولاتور

کاربرد اصلی پمپ‌ سیرکولاتور یا پمپ‌های گردشی در سیستم‌های حرارت مرکزی ساختمان و تهویه مطبوع است. بنابراین این نوع پمپ‌ها قادر به سیرکوله کردن سیال از دماهای پایین تا 100 الی 130 درجه سانتی‌گراد است (شکل 1). در این مقاله از کالاصنعتی با انواع پمپ سیرکولاتور، کاربردهای آن‌ها و نحوه انتخاب یک پمپ سیرکولاتور مناسب آشنا خواهید شد.

پمپ سیرکوله در یک مسیر بسته

شکل 1: کاربرد پمپ سیرکوله در یک مسیر بسته

انواع پمپ سیرکولاتور

به طور کلی پمپ سیرکولاتور به دسته خطی و زمینی (مکش از ته) تقسیم بندی می‌شوند:

انواع پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکوله خطی

در ظرفیت‌های پایین و متوسط که در حین کارکرد پمپ دچار ارتعاش زیادی نمی‌شود. پمپ سیرکولاتور خطی با توجه به اینکه معمولا اندازه کوچکی دارند بر روی مدار نصب و استفاده می شوند که می‌توانند شامل تک دور یا چند دور باشند.

پمپ سیرکوله زمینی (مکش از ته)

پمپ سیرکوله زمینی همان پمپ پکیج است که برای به گردش در آوردن سیال در ظرفیت های بالا به‌ خصوص در سیستم مرکزی گرمایش یا سرمایش و با توجه به لرزش‌های شدید، از نوع پمپ زمینی استفاده می‌شود. نصب پمپ زمینی معمولا به‌ صورت موازی با یک کلکتور مشترک است. تفاوت اصلی پمپ زمینی و خطی این است که پمپ زمینی وظیفه ایجاد هم‌زمان دبی و هم فشار را دارد، از سویی دیگر پمپ خطی صرفا دبی ایجاد می نماید.

مکانیزیم کارکرد پمپ‌های سیرکولاتور

یک پمپ سیرکولاتور شامل الکتروموتور، پمپ آب و اتصالات است. الکتروموتور، پروانه یا تیغه زاویه دار را به حرکت در می‌آورد که این حرکت چرخشی موجب جابجایی آب به سمت بالا یا جلو می‌شود.

اتصالات در پمپ سیرکولاتور

اتصال الکتروموتور و پروانه از طریق سیستم کوپلینگ است و از چند واشر جهت آب‌بندی و محافظت استفاده می‌شود. با حرکت آب به سمت جلو یا بالا ، آب در یک مسیر بسته گردش پیدا می‌کند و با انجام وظیفه خود (سرمایش یا گرمایش)، مجددا به موقعیت اصلی خود باز می گردد پمپ‌های سیرکولاتور توانایی لازم برای انتقال و جابجایی آب در لوله ها و غلبه بر اصطکاک را دارد. لازم به ذکر است برای کنترل دبی در پمپ سیرکولاتور از خفه کردن جریان، بای پس کردن جریان، تغییر آرایش و تعداد پمپ، تغییر دور پمپ و تغییر اندازه پروانه استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت کوپلینگ با کارشناسان ما در تماس باشید.

اجزای اصلی پمپ سیرکولاتور

اجزای اصلی پمپ‌ سرکولاتور

انتخاب یک پمپ‌ سیرکولاتور مناسب با روابطی ساده و کاربردی

همانطور که بیان شد پمپ سیرکولاتور هد و دبی را تامین می‌کند، بنابراین محاسبه این دو پارامتر اهمیت ویژه ای دارد.

محاسبه هد پمپ سیرکولاتور

برای محاسبه هد پمپ سیرکولاتور مناسب رابطه زیر استفاده می‌شود که در آن H هد مورد نیاز پمپ، L طول مسیر رفت و برگشت لوله کشی از پمپ تا دورترین مصرف کننده، 5/0 طول معادل افت فشار اتصالات و شیرآلات، 03/0 معادل تلفات اصطکاکی لوله و H1 میزان افت مبدل ها و تجهیزاتی نظیر دیگ بر حسب متر است. معمولا H1 معادل 5/1 تا 2/2 متر در نظر گرفته می‌شود.

H (m) = ((L+0.5L) × 0.03) + H1

محاسبه دبی پمپ سیرکولاتور

برای محاسبه دبی پمپ سیرکولاتور از رابطه زیر استفاده می‌شود که بیان می‌کند به ازای هر متر مربع مساحت زیر بنا ساختمان حدود 35/11 لیتر بر ساعت دبی نیاز داریم.

Q (L/H) = m2 × 11.35

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...