021-91304300

تمامی سفارشات از تاریخ 6 فروردین ماه به بعد ارسال خواهد شد

تخفیف شگفت انگیز

پمپ رایان

برای دسترسی به آب در اعماق زمین در حال حاضر تنها گزینه استفاده از پمپ شناور به شمار می‌رود. این پمپ قادر است آب را از اعماق بسیار زیاد زمین استخراج و به سطح بیاورد. پمپ شناور در حقیقت یک پمپ عمودی طبقاتی به شمار می‌رود که دبی ثابت و هد متغیر دارد.

به عبارتی با افزایش طبقات پمپ شناور هد افزایش خواهد یافت. سیال قابل پمپاژ برای این نوع پمپ‌ها می‌تواند آب صاف، آب دارای املاح معدنی، همراه با ماسه یا حتی آب‌شور دریا باشد. البته بدیهی است که در انتقال سایر سیالاتی که خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مشابه با آب ندارند، عمر پمپ کم خواهد شد.

محدوده تولیدات پمپ رایان

الکتروپمپ رایان که یک برند شناخته‌شده در ایران به شمار می‌رود، از توان 5.5 تا 350 اسب بخار توانایی تولید انواع پمپ شناور را دارد. تولیدات رایان پمپ تا حدود 600 مترمکعب در ساعت و هد ماکزیمم و نهایی 660 متر می‌باشد که بسیار قابل‌توجه است.

بدیهی است که برای استفاده از پمپ شناور درجاهایی که آب شور است یا دارای املاح زیاد، باید پروانه و بسیاری قطعات دیگر پمپ تعویض شود که کارایی مناسب را داشته باشد.

اما یکی از سؤالاتی که مشتریان همواره به دنبال پاسخ آن هستند، این است که با توجه به خورندگی بالایی قطعات چدنی در برابر آب‌اسیدی، باید چه پمپ شناوری استفاده کرد.

پمپ رایان با استفاده از آلیاژهای برنزی و استفاده از پروانه‌ها و پوسته‌های استنلیس استیل، بنا به سفارش می‌تواند شناوری تولید کند که در برابر اسید بسیار مقاوم بوده و کیفیت مناسبی دارد. علاوه بر این اگر چاه آب شما ماسه دهی داشته باشد، می‌توانید با مطرح کردن این موضوع برای مهندسی فروش، بهترین پمپ شناور را انتخاب نمایید.

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

انواع پروانه پمپ شناور

پروانه پمپ شناور در دو نوع تخت (رادیال) و خمره ای (Mixed-flow) ساخته می‌شود. بدیهی است که هر چه دقت ساخت پروانه بالاتر بوده و تلرانس های دیواره پروانه کمتر باشد، پروانه دارای بالانس دینامیکی بوده و راندمان بالاتری خواهد داشت.

کدبندی پمپ شناور رایان بر این اساس است که پمپ های با طبقات تخت و بوش پروانه برنزی دارای کد 193 , 233 ، پمپ های با طبقات تخت و بوش پروانه استینلس استیل دارای کد 293, 293-1, 345 و پمپ های با طبقات خمره ای و بوش پروانه استینلس استیل با کد 263, 325, 663, 665, 667, 342, 384, 374, 425, 662, 435, 672, 762 شناخته می‌شوند.

پروانه های پمپ رایان

کلیه محصولات الکتروپمپ رایان با موتور  (7A, 9I, 12I, 12A) از دیسک کف گرد استنلیس استیل-گرافیت و یاتاقان کفگرد استیل ساخته می‌شود و برای کمک به خنک کاری سیم پیچ های داخل موتور، از یک مایع ویژه استفاده‌ شده است.

این مایع علاوه بر روانکاری و خنک کاری، از یخ زدگی پمپ شناور در زمان انبارداری جلوگیری می‌کند. در انتهای الکتروموتور متصل شده بر روی پمپ شناور رایان، دیافراگم و فنری طراحی‌ شده است که علاوه بر آب‌بندی قسمت پایینی پمپ، در زمان‌هایی که به دلیل گرم شدن سیم‌ پیچ حجم آب افزایش می‌یابد، دیافراگم نسبت به افزایش حجم آب واکنش مناسب می‌دهد.

پمپ شناور رایان با راندمان بالا

دو نوع الکتروپمپ شناور که به‌صورت L9 و L12 هستند، دارای ویژگی‌های بارزی بوده که از آن جمله می‌توان به استیل بودن دنباله شافت روتور، مصرف انرژی حدوداً 10% کمتر از موتورپمپ های مشابه، بوش یاتاقان گرافیتی و همچنین برای بهبود عملکرد در مقابل فشارهای هیدرولیکی پمپ، قطر دیسک و یاتاقان حدود 20% بزرگ‌تر از پمپ‌های مشابه است.

نکات مهم در نصب پمپ رایان

برای نصب پمپ شناور رایان باید به نکات زیر توجه داشت:

برای جلوگیری از خطر دفن شدن پمپ در چاه، باید تمهیدات لازم نظیر غلاف دور پمپ در نظر گرفته شود تا از دفن شدن پمپ شناور درون ماسه و لجن جلوگیری شود.

علاوه بر این مجموعه پمپ شناور رایان باید حداقل نیم متر بالاتر از کف چاه نصب شود.

نصب پوسته خنک‌کننده برای چاه‌هایی که قطر بزرگی دارند یا استخرها و نصب در دریا، الزامی است. در چاه‌هایی که ماسه دارند، به‌ هیچ‌ عنوان از پمپ شناور رایان با پروانه تخت استفاده نشود و عموماً از پمپ‌های پروانه خمره‌ای برای این موارد استفاده می‌شود.

الکتروپمپ شناور در داخل چاه‌ها حداقل هر 7 تا 9 روز یک‌بار حداقل به مدت 15 دقیقه روشن شود تا از انباشته شدن رسوب‌های آهکی و قلیایی بر روی سطح بدنه و یاتاقان‌های پمپ جلوگیری شود.

مزیت خرید از نمایندگی های پمپ رایان

در زیر برخی مزیت های خرید از نمایندگی های پمپ رایان اشاره شده است. این شرکت به عنوان یکی از بهترین شرکت های تولید کننده انواع پمپ زمینی و شناور و ... توانسته در سراسر کشور خدمات ارزنده ای را ارائه دهد.

البته باید توجه داشت که به دلیل ارائه خدمات پس از فروش متمرکز، سیاست شرکت بر این است که خدمات پس از فروش در محل شرکت انجام شود. لذا پیگیری خدمات پس از فروش از طریق نمایندگان میسر خواهد بود و در محل کارخانه انجام خواهد شد.

علاوه بر این نمایندگی های پمپ رایان خدمات ارزنده دیگری دارند که عبارتست از:

 1. اصالت کالا: همانطور که میدانید، اصالت کالا مهمترین بخش یک خرید موفق به شمار می رود. گاهاً مشاهده شده است قطعات و لوازم کارکرده را رنگ کرده و به جای پمپ اصلی رایان، وارد بازار کرده اند. البته که این موارد بسیار محدود و انگشت شمار بوده است، اما خرید از نمایندگی اصلی به شما این اطمینان خاطر را خواهد داد که پمپ اصلی رایان را تهیه می نمایید.
 2. حذف واسطه ها: بی شک خرید از نمایندگی اصلی پمپ رایان به شما این اطمینان را خواهد داد که با حذف واسطه ها بتوانید بهترین قیمت را دریافت کرده و طبیعتاً پیگیری برای خدمات پس از فروش راحت تری خواهید داشت.
 3. خدمات شاسی و کوپلینگ: یکی از مزایای مهم شرکت رایان پمپ، خدمات شاسی و کوپلینگ بر اساس استاندارد های KSB و استانداردهای روز دنیاست. نمایندگی رسمی پمپ رایان میتواند این خدمات را برای مشتری پیگیری کرده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را ارائه دهد. علاوه بر این، در صورتی که مشتری تمایل به تغییر مشخصات شاسی بر اساس مشخصات دلخواه را داشته باشد، کالا صنعتی این امکان را دارد که از طریق نمایندگی اصلی و رسمی رایان پمپ، خدمات کوپلینگ و شاسی درخواستی را پیگیری نماید.
 4. هزینه های جانبی ارزان: خرید از نمایندگی باعث خواهد شد که مشتری با کمترین هزینه پمپ را در شهر خود دریافت نموده و هزینه های حمل از کارخانه به محل نمایندگی و از آنجا به محل مشتری، سرشکن شده و هزینه های حمل ناچیز شود.
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان