بستن
دسته بندی کالا

ژنراتور تک فاز
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین

برای اطلاع از لیست قیمت برای فروش ژنراتور سه فاز با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید. کالا صنعتی ارائه دهنده انواع ژنراتور در ایران می باشد.

ژنراتور تک فاز؛ کاربرد و مبانی عملکرد 

نخستین راهکاری که در نبود دسترسی به برق، اعمّ از نبود شبکه برق سراسری در محل و یا قطع مکرر و طولانی جریان برق، به ذهن متبادر می شود، استفاده از ژنراتور تک فاز است. ژنراتور تک فاز که به آن دینام ژنراتور نیز گفته می شود، در نبود برق برای کاربردهایی مانند مصارف خانگی یا کسب و کارهای کوچک، بسیار راهگشا است. ژنراتور تک فاز یک تجهیز الکتریکی است که با دوران شفت متصل به آرمیچر و دوران آرمیچر، حلقه های بسته ای از هادی رسانا (سیم لاکی یا میله های فلزی) میدان مغناطیسی موجود به صورت مغناطیس دایم یا الکترومغناطیس را قطع می نمایند. قطع میدان مغناطیسی توسط حلقه ی بسته هادی، سبب القاء جریان الکتریکی در آن می شود. مادامی که این دوران در شفت وجود داشته باشد، القای جریان الکتریکی نیز وجود خواهد داشت. در شکل زیر اجزای یک ژنراتور تک فاز نشان داده شده است.

اساس کار ژنراتور تک فاز

لازم به ذکر است با دوران شفت و زوایای مختلف آرمیچر نسبت به خطوط میدان مغناطیسی، دامنه ی جریان القایی تغییر کرده و عملاً خروجی ژنراتور تک فاز ، یک سیگنال سینوسی است که در شکل زیر این سیگنال سینوسی بر حسب زوایای مختلف آرمیچر نسبت به میدان مغناطیسی نشان داده شده است.

سیگنال سینوسی وفق زاویه آرمیچر در ژنراتور تک فاز

سیگنال سینوسی وفق زاویه آرمیچر

جریان القایی می تواند در بار الکتریکی به مصرف برسد. خروجی دینام ژنراتور دارای ولتاژ ثابت است. اما به میزان لود یا بار مصرفی، جریان از آن کشیده می شود. دوران شفت ژنراتور تک فاز می تواند با استفاده از موتور های بنزینی یا موتور های دیزلی و یا با استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر مانند باد محقق شود. ژنراتور تک فاز، به صورت معمولی یا دارای ابزار اندازه گیری و گیج نمایش ولتاژ یا جریان یا توان تولید می شود. همچنین دینام ژنراتور می تواند به صورت تنها یا به صورت اسکید مونت و پکیج شده با موتور مولد دوران – اعم از بنزینی یا دیزلی- به فروش برسد. در شکل زیر دینام ژنراتور، ژنراتور تک فاز مجهز به گیج اندازه گیر و ژنراتور تک فاز تجمیع شده در یک اسکید نمایش داده شده است. 

ژنراتور تک فاز  مختلف به صورت پکیج اکسید شده و غیر آن


ژنراتور های مختلف به صورت پکیج اسکید شده و غیر آن

انتخاب ژنراتور تک فاز 

اصلی ترین پارامتر قیمت ژنراتور تک فاز، به غیر از برند تولید کننده و کیفیت کیس و هوزینگ و سیم لاکی مورد استفاده و بلبرینگ بسته شده، بیش از هر چیز مربوط به توان خروجی آن است. این توان با واحد کیلو وات یا کیلو ولت آمپر اعلام می شود. در بارهای اهمی، تفاوتی بین کیلو وات و کیلو ولت آمپر نیست. اما در بارهای سلفی، ضریبی بین این دو وجود دارد. کیلو وات خروجی برای یک ژنراتور تک فاز با مصرف خانگی، حدود 3 کیلو وات است. قیمت ژنراتور تک فاز 3 کیلووات بین 40.000.000 الی 70.000.000 ریال می باشد.  تهیه ژنراتور تک فاز، مانند تهیه هر تجهیز الکتریکی دیگر هم به صورت حضوری و مراجعه به بازار بورس این تجهیزات ممکن است، و هم به صورت خرید اینترنتی میسر است. بسیاری از برندها و صاحبان نام تجاری معتبر، نسبت به فروش آنلاین تجهیزات و ادوات الکتریکی از جمله ژنراتور تک فاز نموده اند.

لازم به ذکر است خرید حضوری بدون مطالعه، و بدون مقایسه ی کالاها و مدل ها و جدول ارزیابی قیمت و کیفیت، خریدار را سر در گم و خرید فنی وی را ناموفق خواهد ساخت. لذا جستجو و تحقیق اولیه اینترنتی برای خرید حضوری لازم است. اما اگر خریدار، تحقیق و مقایسه فنی و تشخیص منبه خود را به صورت اینترنتی به انجام رسانیده، چرا خرید خود را به صورت آنلاین و اینترنتی صورت ندهد؟ خرید آنلاین ژنراتور تک فاز بسیار سر راست و سهل شده است. کافی است در یک وب سایت معتبر با عقبه ی فنی مناسب، جستجوی فنی خود و مقایسه ی تحلیلی کیفیت – ویژگی – قیمت را انجام داده و نهایتاً با وثاقت به اعتبار سایت و برند فروشنده، نسبت به ثبت سفارش و انجام خرید اقدام نمایید.  چنانچه قصد خرید یک ژنراتور تک فاز ارزان دارید، کافی است در وب سایت فروش اینترنتی، از فیلتر سورتینگ از ارزان به گران استفاده نموده و اولین نتایج جستجو را انتخاب نمایید. چنانچه قصد خرید یک ژنراتور تک فاز ایرانی دارید، از گزینه ی انتخاب کشور تولید کننده استفاده نمایید.

  • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...