تخفیف شگفت انگیز

تسمه نوار نقاله

نوار نقاله های صنعتی دارای طرح ها و کاربردهای مختلفی است. به طور کلی نوار نقاله ها جهت جا به جایی مواد، ایجاد بافر و ارسال محصولات برای خط تولید استفاده می شود. سیستم های نوار نقاله دستگاه ها یا مجموعه هایی مکانیکی هستند که مواد را با حداقل تلاش حمل می کنند. در حالی که انواع مختلفی از سیستم های نوار نقاله وجود دارد، آنها معمولاً از یک قاب تشکیل شده اند که از غلتک ها، چرخ ها یا یک تسمه پشتیبانی می کند که بر اساس آن مواد از یک مکان به مکان دیگر حرکت می کنند. آنها ممکن است توسط یک موتور، گرانش یا دستی به حرکت در بیایند.

این سیستم های جابجایی مواد در انواع مختلفی وجود دارند تا با محصولات یا مواد مختلفی که باید حمل و نقل شوند مناسب باشند. سیستم های نوار نقاله امکان حمل و نقل سریع و کارآمد مواد و محصولات یک شرکت را فراهم می کنند و همچنین می توانند اقلام سنگین مانند اتومبیل را به خط تولید منتقل کنند که آنها را در صنایع حمل و نقل مواد و بسته بندی و همچنین صنایع تولیدی محبوب می کند. نوار نقاله ها همچنین در کاربردهای مصرف کننده برای حمل و نقل غذا و افراد مانند سوپرمارکت ها، رستوران های سوشی، فرودگاه ها و مراکز خرید محبوب هستند. بنابراین نه تنها وسایل سنگین را حمل می کنند، بلکه برای جابجایی بشقاب های کوچک و افراد به روشی سریعتر و کارآمدتر نیز مفید هستند. اگر بین دروازه‌ها می‌روید و برای پرواز دیر می‌کنید، برای استفاده در فرودگاه بسیار مفید است.

اجزای اساسی نوار نقاله

اکثریت قریب به اتفاق نوار نقاله ها از سه عنصر اصلی تشکیل شده اند. یک قاب یا تکیه گاه تسمه، یک درایو و یک چرخ دنده واسطه. رایج ترین نوع نوار نقاله، در ابتدایی ترین شکل آن، نوار نقاله انتهایی است. مانند آنچه در خواربار فروشی وجود دارد.

نوار نقاله منحنی

نوار نقاله منحنی


نوار نقاله افقی

نوار نقاله افقی

نوار نقاله آلپاین

نوار نقاله آلپاین

نوار نقاله ها می توانند محصول را در یک خط مستقیم، افقی یا عمودی حرکت دهند و یا می توانند به گوشه ها یا قطعات شعاع برای جابجایی محصول در دو یا سه بعدی مجهز شوند.

انواع نوار نقاله و سیستم های نوار نقاله

نوار نقاله ها را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد:

 1. نوار نقاله های گرانشی
 2. نوار ننقاله هی برقی

نوار نقاله های گرانشی به نیروی گرانش، معمولاً از طریق تغییرات ارتفاع، برای حرکت محصول در طول نوار نقاله متکی هستند. غلتک گرانشی، چرخ و ناودان سه نوع اصلی این نوار نقاله ها هستند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، این نوار نقاله ها شامل یک عنصر درایو نیستند. نوار نقاله های برقی تقریباً تنوع بی پایانی دارند و معمولاً به دلیل برجسته ترین یا متمایزترین ویژگی نوار نقاله نام گذاری می شوند. انواع مختلفی از نوار نقاله وجود دارد که شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 1. نوار نقاله های ذخیره سازی
 2. نوار نقاله های آلپاین
 3. نوار نقاله های زنجیره ای
 4. نوار نقاله های منحنی
 5. نوار نقاله های مغناطیسی
 6. نوار نقاله پالت
 7. نوار نقاله مدولار پلاستیکی
 8. نوار نقاله های پنوماتیکی
 9. نوار نقاله های غلتکی برقی
 10. نوار نقاله پیچ
 11. تسمه نقاله تایم
 12. نوار نقاله های ارتعاشی

برخی مزایای سیستم های نوار نقاله

 1. می تواند با خیال راحت مواد را از یک سطح به سطح دیگر از طریق نوار نقاله های مرتفع حمل کند.
 2. می تواند در اکثر موقعیت ها نصب شود در حالی که معمولاً می تواند ارزش افزوده و ایمنی محل کار را به دلیل اتوماسیون، ایمنی خرابی و ایمنی افزایش دهد.
 3. نوار نقاله ها می توانند مقادیر زیادی از اقلام را در اشکال، اندازه ها و وزن های مختلف جابجا کنند.
 4. دارای ویژگی های ایمنی پیشرفته ای باشد که ضمن افزایش توان عملیاتی سیستم، از تصادفات و صدمات جلوگیری می کند.
 5. گزینه های مختلف برای اجرای سیستم های انتقال، از جمله سیستم های هیدرولیک، مکانیکی، و تمام اتوماتیک که متناسب با نیازهای فردی مجهز شده اند.

مشخصات سیستم های نقاله مهم

ظرفیت بار در واحد طول

سازندگان این ویژگی را در مواردی که نوار نقاله به طول سفارشی ساخته می شود ارائه می دهند تا به کاربران اجازه دهد حاشیه بارگذاری را تعیین کنند.

حداکثر ظرفیت بار

در ارتباط با ظرفیت بار در واحد طول، این مقدار را می توان برای نوار نقاله های ساخته شده با طول ثابت بیان کرد. این می تواند به عنوان نرخ جریان نیز شناخته شود.

توان عملیاتی

توان عملیاتی ظرفیت نوار نقاله هایی را که مواد پودری و محصولات فله مشابه را حمل می کنند اندازه گیری می کند. اغلب به عنوان حجم در واحد زمان، به عنوان مثال، به عنوان فوت مکعب در دقیقه داده می شود. این ویژگی برای نوار نقاله های سطلی، پنوماتیک/خلاء، پیچ، ارتعاشی و پرتوهای راهپیمایی اعمال می شود.

پیکربندی قاب

پیکربندی قاب به شکل قاب نوار نقاله اشاره دارد. فریم ها می توانند مستقیم، منحنی، قاب z یا اشکال دیگر باشند.

مکان درایو

درایوها را می توان در مکان های مختلف در سیستم های نوار نقاله قرار داد. هد یا درایو انتهایی در سمت تخلیه نوار نقاله یافت می شود و رایج ترین نوع آن است. درایوهای مرکزی همیشه در مرکز واقعی نوار نقاله نیستند، بلکه در جایی در طول آن قرار دارند و در زیر سیستم نصب می شوند. آنها برای معکوس کردن جهت یک نوار نقاله استفاده می شوند.

نوار نقاله چگونه استفاده می شود؟

مهندسان به دلایل زیادی از نوار نقاله استفاده می کنند. برخی از این دلایل عبارت اند از:

 1. جا به جایی محصولات از نقطه A به نقطه B (برای جلوگیری از اتلاف وقت در راه رفتن، یا کاهش حرکات لیفتراک و ...)
 2. برای حمل محصولاتی که وزن بسیار سنگینی دارند.
 3. برای جابجایی یک محصول در حالی که اپراتورها روی آن کار می کنند (یا به آن اضافه می کنند). مانند یک نوار نقاله مونتاژ نهایی در یک کارخانه خودروسازی
 4. برای جلوگیری از آسیب به کارگران در اثر حرکات تکراری. یا برای جلوگیری از آسیب به محصولات ناشی از حرکت
 5. برای تحویل محصولات به ربات برای پردازش. یا اینکه محصولاتی را از رباتی دریافت کنید که برای مرحله بعدی آماده هستند.

چگونه نوع مناسب نوار نقاله را انتخاب می شود؟

 1. برای انتخاب نوار نقاله مناسب باید با اطلاعات اولیه محصول شروع کنیم. درک نقش اساسی نوار نقاله اهمیت بالایی دارد. آیا این قطعات متحرک است؟ آیا عمل ذخیره سازی انجام می دهد؟ آیا در حین حرکت یک عملیاتی روی محصول انجام می شود؟ بر اساس طرح چنین سوال هایی می توان فهمید نوار نقاله مورد نیاز از کدام نوع هست.
 2. بعد از پی بردن به نیاز ما به نوار نقاله باید محدودیت ها را مورد بررسی قرار دهیم. باید در نظر داشت درست است نوار نقاله می تواند بهره وری زیادی داشته باشد، اما ممکن است مانع از انجام عملیات های دیگر شود. فضایی که توسط نوار نقاله اشغال می شود باید به درستی بررسی شود.

نوار نقاله
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
  الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور