فن سانتریفیوژ کانالی

هواکش سانتریفیوژ کانالی یکی از انواع فن های پرکاربرد می باشد. این فن همان طور که از نام آن مشخص است برای نصب در داخل کانال های هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

فن سانتریفیوژ کانالی به نحوی طراحی شده است که فضای کمی را اشغال کرده و از آن هم به عنوان دمنده و هم مکنده در صنایع مختلف می توان استفاده کرد.

این دستگاه می تواند به طور مستقل به عنوان سیستم تهویه هوا استفاده شود یا به علت طول بیش از حد کانال، هوا را با سرعت زیاد مکیده و به فن موجود در فضای بیرون انتقال دهد.

این مدل از فن به نحوی ساخته شده است که هوا را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به محور اصلی در محیط به گردش در می آورد. فن کانالی به دو نوع مستطیلی و دایره ای در بازار موجود است که متناسب با شکل کانال می توان آن را انتخاب کرد. 

فن سانتریفیوژ کانالی

کاربرد فن سانتریفیوژ کانالی 

فن سانتریفیوژ کانالی به دلیل طراحی آن در تمام کانال انتقال هوا استفاده می شود. این دستگاه از نظر ابعاد و اندازه کوچک می باشد ولی توانایی تولید هوا در ظرفیت زیاد را دارد.

در ادامه به کاربرد هواکش های گریز از مرکز کانالی اشاره شده است.

 1. اماکن ورزشی 
 2. هتل 
 3. کارخانجات
 4. استخر
 5. کارگاه های صنعتی
 6. حمام و‌سرویس بهداشتی
 7. برج های تجاری و مسکونی 

چگونه بهترین هواکش کانالی را انتخاب کنیم؟

برای خرید فن گریز از مرکز کانالی باید به موارد مختلفی توجه کرد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 1. ظرفیت هواکش یکی از مواردی است که هنگام خرید فن باید به آن دقت کرد‌. هر چه ظرفیت یک فن بیشتر باشد به این معنی است که فن قدرت تولید هوای بیشتری دارد. قدرت هواکش را با واحد فوت مکعب در دقیقه یا cfm مشخص می کنند‌.
 2. صدای هواکش کانالی یکی دیگر از نکات خرید است که حتما باید به آن توجه شود. همان طور که می دانید هرچه میزان صدای دستگاه کمتر باشد مسلما گزینه مناسب تری برای خرید و انتخاب می باشد.
 3. به نوع کانال و اندازه آن توجه کرده تا هواکشی که انتخاب می کنید قابلیت نصب در آن را داشته باشد. در صورتیکه هواکش بزرگتر باشد در کانال نصب نمی شود و اگر کوچکتر باشد بر روی کیفیت تهویه هوا تاثیر منفی دارد.
 4. اگر در فضایی که هواکش استفاده می شود آلودگی و ناخالصی وجود داشته باشد باید از فن هایی با پره های بکوارد یا رادیال استفاده کرد زیرا هواکش های فوروارد فقط قابلیت استفاده در هوای تمیز و پاکیزه را دارند.

مشخصات هواکش کانالی خوب 

یک فن سانتریفیوژ کانالی مناسب باید حجم کمی داشته و همچنین فضای کمی از ساختمان را اشغال کند.

از ویژگی های یک فن ایده آل قدرت بالا در صرفه جویی انرژی است. علاوه بر موارد مذکور هواکش هایی که در حین کار، سر و صدای کمی را تولید کرده مناسب ترین انتخاب جهت تهویه فضاهای مختلف می باشد.

ویژگی فن سانتریفیوژ کانالی 

هواکش های سانتریفیوژ کانالی یکی از انواع فن هایی هستند که اغلب جهت تهویه هوا در اتاق های رشد گیاهان استفاده می شوند.

تامین تهویه مطلوب برای مراکز پرورش گیاه و گلخانه ها یکی از نیازهای ضروری و بسیار مهم می باشد و بنابراین یکی از تجهیزاتی که بستری ایده آل و مناسب برای رشد گیاهان را فراهم می کند فن گریز از مرکز کانالی است.

علاوه بر مواردی که عنوان شد از این دستگاه به علت ویژگی های زیاد آن در بسیاری از صنایع استفاده می کنند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با این تجهیز به بررسی ویژگی های هواکش کانالی پرداختیم.

 1. نصب راحت و آسان 
 2. سر و صدای کم 
 3. کاربرد دستگاه برای محیط های اسیدی، حرارت و رطوبت بالا
 4. ظرفیت تخلیه زیاد
 5. راندمان کاری بالا
 6. صرفه جویی در مصرف انرژی 
 7. هواکش کانالی مناسب برای تخلیه هوا و هوارسانی در کانال های طولانی 

مزایای هواکش کانالی چیست؟

فن کانالی به علت طراحی خاص آن در حین کار صدا و لرزش بسیار کمی تولید می کند که یکی از ویژگی های بسیار مهم آن محسوب می شود.

این دستگاه با نصب در داخل کانال هیچ فضای اضافی را اشغال نکرده و نصب آن به راحتی انجام می شود. تمامی این دستگاه ها به شکلی طراحی شده است تا بتوانند در کانال ها با ابعاد و شکل مختلف نصب شوند و همین قابلیت باعث کوچک شدن این فن ها شده است.

این هواکش در عین فشره بودن توان و ظرفیت زیادی جهت تهویه هوای محیط دارد که از مزایای بسیار مهم آن می باشد.

پره های فن کانالی قابلیت تعویض تعداد و زاویه چرخش را دارند و این قابلیت باعث شده که با توجه به فصل و نیاز بتوانید سیستم پره ها را تغییر بدهید تا از این طریق به توان مورد نظر رسیده و مصرف انرژی هواکش را به میزان زیادی کاهش دهید.

این نوع هواکش به علت نصب در داخل کانال، امکان بازدید و بررسی آن ها برای دوره های طولانی وجود ندارد.

بنابراین اغلب مدل های فن بین کانالی از بادوام ترین و بهترین قطعات ساخته شده است تا این قابلیت را داشته باشند که بتوانند زمان زیادی را بدون تعمیر و نگه داری کار کنند.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
  ثبت سفارش
  تعداد
  عنوان