021-91304300

تمامی سفارشات از تاریخ 6 فروردین ماه به بعد ارسال خواهد شد

تخفیف شگفت انگیز

بخاری صنعتی

امروزه یکی از بهترین سیستم های گرمایشی که در محیط های صنعتی و کارخانه ها کاربرد دارد، بخاری صنعتی یا کارگاهی می باشد. بخاری های صنعتی یا هیتر های صنعتی در ظرفیت های مختلف تولید می شوند. این دستگاه گرما را معمولا به وسیله فن در ساختمان توزیع کرده و قدرت گرمایش آن در مقایسه با هیترهای معمولی معمولا 20 تا 30 برابر بیشتر است.

اجزای بخاری صنعتی

 1. مشعل
 2. مبدل حرارتی یا کوره
 3. فن

گرمایشی بخاری صنعتی

مشعل

بخاری کارگاهی برای تولید گرما به مشعل نیاز دارد که در دو نوع گازی و گازوئیلی تولید می شود. 

مبدل حرارتی یا کوره

یکی از اجزای بخاری صنعتی کوره یا مبدل حرارتی است که از ورقه های فلزی فرم دار یا چدن ساخته می شود. این قسمت را از فلزهایی تولید می کنند که در برابر تغییرات دمایی مقاوم باشد.

فن

یکی از قسمت های بسیار مهم هیتر صنعتی فن می باشد که وظیفه انتقال گرما را برعهده  دارد. فن با توجه به محل قرار گرفتن آن به دو نوع دهشی و مکشی تقسیم می شود و فن های آکسیال و سانتریفیوژ موجود در بازار از این نوع هستند.

موارد کاربرد بخاری کارگاهی

 1. کارخانجات و کارگاه ها
 2. ورزشگاه و استخر
 3. سوله و انبار
 4. مدارس مساجد تالار پذیرایی 
 5. سالن پرورش دام و طیور
 6. ارگان های دولتی و اردوگاه

انواع بخاری صنعتی

 1. گازی
 2. نفتی
 3. برقی
 4. تابشی 
 5. گازوئیلی

بخاری صنعتی گازی

مشعل بخاری صنعتی گازی تنها با سوخت گاز کار می کند. بنابراین در مکان هایی که دسترسی به سوخت گاز دارند به راحتی می توان از این نوع بخاری برای گرمایش استفاده کرد.

در بخاری صنعتی گازی هنگامی که مشعل روشن می شود، گرما به داخل کوره هدایت شده و سپس در لوله ای که در انتهای کوره نصب شده حرارت به صورت رفت و برگشت در جریان است.

حرارت تولید شده از طریق فن در بخاری صنعتی گرما را به محیط بیرون منتقل می کند.

بخاری صنعتی نفتی

بخاری صنعتی نفتی یکی از قدیمی ترین هیتر های صنعتی است که برای گرمایش محیط های بزرگ مثل: مرغداری، گلخانه ،مساجد استفاده می شود. در مناطقی که به گاز دسترسی ندارند می توان از این نوع بخاری برای گرم کردن محیط استفاده شود.

بخاری صنعتی برقی

یکی از انواع دیگر بخاری صنعتی نوع برقی آن می باشد و در بسیاری از مکان های صنعتی و تجاری کاربرد دارد. این نوع از بخاری ها برای کار به جریان الکتریکی نیاز دارند . نصب بخاری صنعتی برقی بسیار راحت است و هزینه نصب آن در مقایسه با هیترهای دیگر پایین تر است . هیتر صنعتی برقی با استفاده از الکتریسته گرمای مورد نیاز را تولید کرده که در دو نوع تک فاز و سه فاز در بازار موجود است. این مدل از هیتر در برابر زنگ زدگی  و خوردگی استحکام و مقاومت بسیار بالایی داشته و همچنین به علت ظرفیت گرمایی بالا در کارخانه ها و سوله ها کاربرد دارد.

هیتر تابشی

یکی از انواع بخاری های صنعتی که تولید می شود نوع تابشی آن است. این نوع از بخاری ها  افراد و اجسام را از طریق تابش گرما گرم می کنند. نحوه عملکرد این نوع از بخاری های به این صورت است که با ایجاد تشعشعات فرو سرخ و تبدیل شدن به حرارت نیز فضای مورد نظر را گرم می کند. این تجهیزات گرمایشی برای مکان های بزرگ بسیار مناسب است.  استفاده از هیتر تابشی در مکان های مختلف به صرفه است ، زیرا این تجهیزات قسمت هایی را که به گرما نیاز ندارند گرم نمی کنند.

بخاری صنعتی گازوئیلی

بخاری کارگاهی گازوئیلی  تنها با سوخت گازوئیل کار می کند . البته بعضی از این دستگاه ها  دارای سوخت مشترک بوده و با نفت هم می توانند به راحتی کار کنند و خریدار می تواند با استفاده از سوخت نفت و گازوئیل آن را راه اندازی کرده و از گرمایش آن در فضای ساختمان استفاده کند.

 1. کوره هوای گرم در مقایسه با موتورخانه راحت تر نصب شده و همچنین استهلاک کمتری دارد.
 2. هیتر صنعتی معمولا مجهز به ترموستات کنترل دمای محیطی است که به راحتی می توان با انتخاب یک دمای مشخص نیز به صورت اتوماتیک دمای محیط را کنترل کرد.
 3. بعضی از مدل های بخاری صنعتی بدون نیاز به برق کار کرده و برای مکان هایی که به برق دسترسی ندارند بسیار مناسب است.
 4. بخاری های صنعتی می توانند دور تا دور محیط  (360 درجه نسبت به دستگاه) را گرم کنند.
 5. بخاری کارگاهی یا صنعتی فن دار بازدهی و توان گرمایی بالایی دارند.
 6. گرمایش سریع ساختمان بعد از روشن شدن دستگاه
 7. برخی از محیط ها مثل: مکان های صنعتی و سالن پروش ماهی یا قارچ از مکان هایی می باشند که حتما باید از بخاری های صنعتی دودکش دار جهت گرمایش محیط استفاده شود.

سوالات متداول بخاری صنعتی

علت اینکه دمنده به صورت مداوم کار می کند چیست؟

در صورتی که دمنده هیتر به صورت مداوم کار کرده باید ابتدا تنظیمات ترموستات را بررسی کنید و ممکن زمان تنظیم ترموستات دمنده بخاری صنعتی را روی حالت روشن تنظیم کرده باشید که برای حل این مسئله باید تنظیمات آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید و به این ترتیب دمنده بعد از رسیدن دمای محیط به دمای مطلوب متوقف می شود.

اگر دمنده روی حالت اتوماتیک تنظیم شده باشد و بازهم به صورت مداوم کار کند، ممکن مشکل مرتبط با فیلتر هوا باشد که در این وضعیت فیلتر باید تعویض گردد.

مشکلات رایج هیترهای صنعتی چیست؟

 1. خرابی و کثیف بودن فیلتر
 2. خرابی ترموستات
 3. تولید صدای زیاد توسط هیتر  • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان