تخفیف شگفت انگیز

کوپلینگ

 • کوپلینگ ان پیاکس
 • کوپلینگ دنده ای
 • کوپلینگ لقمه ای
 • کوپلینگ دیسکی
 • کوپلینگ میل پینی
 • کوپلینگ روتکس
 • کوپلینگ بیپکس
 • کوپلینگ تایری
 • لاستیک کوپلینگ • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

در دستگاه های صنعتی گاهی لازم است دو شفت را به یکدیگر متصل کرد. برای اتصال دو شفت به یکدیگر از قطعات صنعتی متفاوتی استفاده می کنند که رایج ترین آن ها کوپلینگ می باشد. کوپلینگ قطعه ای مکانیکی می باشد که همانطور که گفته شد به منظور اتصال دو شفت به یکدیگر به جهت انتقال نیرو و گشتاور استفاده می شود. کوپلینگ علاوه بر انتقال نیرو و گشتاور وظایف دیگری مانند جبران و تصحیح ناهماهنگی های شفت، مهار ارتعاشات و... را دارد. شرکت کالا صنعتی به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی لوازم صنعتی در ایران، انواع کوپلینگ را در سایز و ابعاد متفاوت به مشتریان خود ارائه می دهد. شما کاربران و بازدیدکنندگان عزیز میتوانید مشخصات کوپلینگ قابل تولید در مجموعه کالا صنعتی را در صفحه ساخت انواع کوپلینگ مشاهده نموده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین کوپلینگ برای کاربری خود را دریافت نمایید.

خدمات کوپلینگ در مجموعه کالا صنعتی

شما کاربران و بازدید کنندگان عزیز میتوانید مشخصات کوپلینگ قابل تولید در مجموعه کالاصنعتی را در صفحه ساخت انواع کوپلینگ مشاهده نموده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین کوپلینگ برای کاربری خود را دریافت نمایید.

انواع کوپلینگ

کوپلینگ ها به دو دسته کلی کوپلینگ های انعطاف پذیر و صلب (بدون انعطاف) تقسیم می شوند. کوپلینگ های صلب برخلاف کوپلینگ های انعطاف پذیر نمی توانند ناهماهنگی های شفت را در خود جای دهند. در ادامه برخی از انواع کوپلینگ معرفی شده اند.

کوپلینگ های صلب (بدون انعطاف)

از کوپلینگ بدون انعطاف برای اتصال دو دستگاه که نیاز دارند شفت هایشان به طور دقیق هم محور نگه داشته شوند، استفاده می شود. کوپلینگ بدون انعطاف نمی تواند تراز نبودن دو شفت را تصحیح کند بنابراین هم محوری دقیق دو شفت به هنگام استفاده از این نوع کوپلینگ ضروری است.

انواع کوپلینگ صلب

عمدتا سه نوع کوپلینگ صلب پرمصرف در بازار موجود است که هرکدام دارای مزیت های متفاوتی هستند. در شکل و جدول زیر انواع این کوپلینگ ها به همراه مزیت های آن ها را مشاهده می کنید.

کاربرد کوپلینگ های صلب

کاربرد عمده کوپلینگ های بدون انعطاف در سیستم های رانش عمودی است که در این موارد محرک اولیه پمپ (که عموما یک موتورالکتریکی است) در بالای پمپ قرار می گیرد. در بعضی موارد هر دو دستگاه می تواند به طور مشترک از یک یاتاقان محوری که معمولا در سمت پمپ است استفاده کند.

به هنگام استفاده از این کوپلینگ ها باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. هم محوری دقیق یاتاقان های هر دو دستگاه ضروری است زیرا این کوپلینگ ها و دقت در ساختار آن ها هیچ انعطافی ندارند تا بتوانند هم محور نبودن دو شفت را میزان کنند.
 2. دقت در ساخت و استاندارد بودن این کوپلینگ ها ضروری است. سطوح این نوع کوپلینگ ها که در وسط شفت محرک و شفت چرخنده پمپ قرار می گیرند باید از درجه بالایی از متحدالمرکز بودن برخوردار باشند تا بتوانند از انتقال حرکت لنگی از یک دستگاه به دیگری خودداری کنند.

کوپلینگ انعطاف پذیر

کوپلینگ های انعطاف پذیر وظیفه اولیه کوپلینگ را که عبارت از انتقال گشتاور چرخشی بین محرک اولیه و ماشین چرخنده است به خوبی انجام می دهند و علاوه بر آن می توانند ناهماهنگی های میان دو شفت را در خود جای دهند.

انواع کوپلینگ انعطاف پذیر

کوپلینگ انعطاف پذیر با توجه به ساختاری که دارند به دو دسته الاستومری و مکانیکی (فلزی) تقسیم می شوند. کوپلینگ های الاستومری کوپلینگ هایی هستند که در ساختار آن ها یک قطعه الاستومری وجود دارد در حالی که در کوپلینگ های مکانیکی تمامی اجزا فلزی می باشد.

کوپلینگ انعطاف پذیر مکانیکی

کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی، نامحوری بین دو شفت متصل به هم را با استفاده از فواصلی که در طراحی این کوپلینگ ها لحاظ شده است جبران می کنند. رایج ترین نوع کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی کوپلینگ دنده ای و یا دندانه ای هستند.

کوپلینگ انعطاف پذیر الاستومری

این کوپلینگ ها برای تصحیح نامحوری شفت ها به انعطاف پذیری جنس خود وابسته هستند. جنس انعطاف پذیر آن ها ممکن است از هر ماده مناسبی نظیر فلز، پلیمر یا پلاستیک باشد. این ماده باید مقاومت کافی در برابر شکست داشته باشد تا عمر قابل قبولی برای کوپلینگ حاصل شود. این قبیل کوپلینگ ها باید از موادی ساخته شوند که شرایط زیر بار و نامحوری، اطمینان حاصل شود که فشار گسترش یافته درون کوپلینگ را میتوانند تحمل کنند. در تصویر زیر انواع کوپلینگ های انعطاف پذیر الاستومری را مشاهده میکنید.

قیمت کوپلینگ

قیمت کوپلینگ کاملا وابسته به برند و نوع کوپلینگ است. قبل از اینکه به دنبال تخمین قیمت کوپلینگ باشید، بهتر است نوع آن را مشخص کنید. بعد از اینکه نوع کوپلینگ مد نظر را مشخص کردید، باید به سراغ انتخاب برند بروید و از بین برندهای باکیفیت، یکی را انتخاب کنید. بسیاری از سازنده ها، کوپلینگ های با کیفیت پایین تولید می کنند و به طبع قیمت این کوپلینگ ها کمتر است. همان‌طور که اشاره شد، نقش کوپلینگ در دستگاه‌های صنعتی بسیار مهم است. در نتیجه تلاش کنید در هیچ شرایطی کیفیت را فدای قیمت نکنید. تا جای ممکن از کوپلینگ باکیفیت استفاده کنید؛ حتی اگر قرار است قیمت بیشتری پرداخت کنید. در این صورت احتمال خرابی کوپلینگ و آسیب رسیدن به دیگر قطعات دستگاه کمتر خواهد بود. برای آگاهی از لیست قیمت کوپلینگ با کارشناسان فروش در تماس باشید. برای دریافت کاتالوگ کوپلینگ با کارشناسان فروش در تماس باشید.

خرید کوپلینگ

خرید کوپلینگ در بازار امروز ایران به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول کوپلینگ هایی هستند که به صورت آماده در بازار موجود هستند و دسترسی به این کوپلینگ ها کار آسانی است. به عنوان مثال پرفروش ترین کوپلینگ در بازار ایران کوپلینگ لقمه ای KB است که می تواند این کوپلینگ را با بهترین قیمت از کالا صنعتی دریافت کنید. در خرید کوپلینگ برخی از آن ها در بازار موجود نیستند یا در برند های خارجی و با قیمت بسیار بالا فروخته می شوند. این کوپلینگ ها اغلب به صورت سفارشی ساخته می شوند. شرکت کالا صنعتی سفارش ساخت انواع کوپلینگ های خاص را می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

  الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور