تخفیف شگفت انگیز

سیل مکانیکی Mechanical Seal 

مکانیکال سیل (Mechanical seal) چیست؟

مکانیکال سیل (Mechanical seal) که با عناوینی مثل آب بند مکانیکی یا فیبر و فنر نیز نامیده می‌شود، به عنوان یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین قطعات در صنعت ماشین‌های دواری که با سیالات (مایعات و گازها) در ارتباط است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع وظیفه اصلی مکانیکال سیل (Mechanical seal) جلوگیری از نشت سیالات (مایع یا گازها) از داخل سیستم به بیرون آن است.

اگر سیال مورد استفاده سمی، احتراق زا، فرار یا گران قیمت باشد، اهمیت مکانیکال سیل (سیل مکانیکی) پر رنگ تر و مهم تر می‌شود. با توجه به اینکه مکانیکال سیل‌ها همواره تحت تاثیر فشار و سایش بوده و همچنین به طور مستقیم با سیال در ارتباط است، جزء قطعات با استهلاک در یک سیستم محسوب شده و بازدید سالانه و تعمیر و تعویض آن بسیار مهم است. اگر قصد خرید مکانیکال سیل‌های اروپایی، چینی، ترک و طرح اروپایی را دارید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی در ارتباط باشید. کارشناسان بخش فروش پمپ کالا صنعتی می‌توانند مشخصات فنی سیل مکانیکی، لیست قیمت سیل مکانیکی و نحوه انتخاب سیل مکانیکی را در اختیار مشتریان محترم قرار دهند.

سیل مکانیکی

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

مزایای مکانیکال مکانیکی چیست؟

 1. هزینه مناسب
 2. جلوگیری از نشت سیالات از سیستم (مواد سمی، مواد در معرض احتراق، مواد با نقطه تبخیر پایین (فرار)، مواد گران قیمت و مواد رادواکتیو)
 3. تحمل سرعت، سایش و فشار
 4. کاهش اصطکاک و تلفات مکانیکی
 5. دارای خود تمیز شویندگی (Self-cleaning)

مکانیکال سیل

اجزای مکانیکال سیل، انواع سیل مکانیکی و عوامل مهم جهت انتخاب

به صورت کلی سه نوع مکانیکال سیل وجود دارد: نوع اول به سیل مکانیکی دو تکه معروف است. نوع دوم فیبر و فنر کارتریجی و نوع سوم آن آب‌بند یا مکانیکال سیل دو تایی است. به صورت کلی مکانیکال سیل شامل سه قسمت است:

 1. قسمت ثابت
 2. قسمت متحرک
 3. قسمت فنر شکل

عوامل مختلفی در انتخاب سیل مکانیکی موثر است که باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. نادیده گرفتن هر یک از این عوامل و انتخاب نادرست سیل مکانیکی به دلیل اهمیت بسیار زیاد آن ممکن است موجب حوادث جبران ناپذیری شود.

 1. قطر محور
 2. نوع سیال
 3. سرعت چرخش محور
 4. فشار و دمای سیال    
 5. جنس قسمت ثابت
 6. جنس قسمت متحرک
 7. نوع سیال از دیدگاه خورندگی
 8. مقایسه سیل مکانیکی و گلند پکینگ

با توجه به رشد و پیشرفت ماشین‌های دوار مانند الکتروموتورها و پمپ‌ها از 100 سال گذشته تا کنون، نقش آ‌ب‌بند همواره پررنگ بوده است. در گذشته از گلند پکینگ استفاده می‌شد. به مرور زمان و با پیشرفت قطعات، استفاده از انواع مکانیکال سیل گسترش یافت. در تصویر سیل مکانیکی و گلند پکینگ مقایسه شده اند.

نکات استفاده از سیل مکانیکی و گلند پکینگ

 1. سایش قطعات منجر به ایجاد سایش و حرارت می‌شود که منجر به کاهش عمر گلند پکینگ می‌شود.
 2. گلند پکینگ‌ها اگر به طور دقیق و صحیح نصب نشود منجر به هدر رفتن روان کار می‌شود.
 3. نیاز به تعمیر و نگه داری مکانیکال سیل از گلند پکینگ کمتر است.
 4. هزینه اولیه گلند پکینگ از سیل مکانیکی کمتر است. 

لیست قیمت سیل مکانیکی Mechanical Sil و فروش انواع سیل مکانیکی Mechanical Sil در سایت کالا صنعتی. فروش هر نوع سیل مکانیکی خاص برای هر نوع پمپ. برای آگاهی از قیمت سیل مکانیکی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

سیل مکانیکی پمپ

 • سوالات متداول