پمپ دنده ای HF


اساساً پمپ دنده ای که به پمپ غلیظ کش نیز شهرت دارد، برای پمپاژ و تلمبه سیالات با چگالی بسیار بالا و فشار نسبتاً پایین (حدود 8بار) استفاده می شود. نکته مهم این است که در سیال مورد نظر ذرات جامد نباید باشد، چراکه از حرکت دنده ها روی یکدیگر و فشار بالای بین دنده و پوسته، خواص فیزیکی ذرات جامد از بین رفته یا به پمپ آسیب خواهد رسید. تمامی سیالاتی که به وسیله پمپ دنده ای سری HF پمپ  می شود باید خاصیت خود روغن کاری را نیز داشته باشند. کالا صنعتی اولین عرضه کننده دیتاشیت و کاتالوگ پمپ دنده ای HF می باشد که در سال های اخیر یکی از بهترین سایت های فروش اینترنتی پمپ دنده ای HF به شمار می رود.

موارد استفاده از پمپ HF

پمپ غلیظ کش سری HF برای بسیاری از کاربرد ها استفاده می شود و امروزه در کارخانجاتی که با سیالات غلیظ سر و کار دارند این پمپ یافت می شود. در سه مدل اصلی در ایران تولید می شود که در ادامه به تفضیل به آنها اشاره خواهد شد. البته باید توجه داشت که حتی برای سیالات سبک نظیر گازوئیل که خاصیت خود روانکاری دارد نیز از پمپ HF بسیار استفاده می شود. به طور کلی برای پمپاژ سیالاتی نظیر ملاس، خمیر، گازوئیل، سوخت و نفت از این پمپ استفاده می شود. علاوه بر این برای سیستم های خنک کننده و روغنکاری دستگاه های CNC ، ماشین افزارها و موتورهای احتراقی نیز میتوان از سری HF نقش جهان استفاده کرد.

طراحی پمپ دنده ای HF

پمپ سری HF نقش جهان از انواع پمپ های دنده خارجی به شمار می رود. در حقیقت دو دنده محرک و متحرک در داخل یک پوسته به چرخش در آمده و با حرکت دنده ها، سیال بین فضای پوسته و تاج دنده نگه داشته شده و به سمت دهش هدایت می شود. محور محرک همواره بر روی محور متحرک قرار داشته و روی محور آن جای خار برای کوپلینگ تعبیه شده است که برای اتصال با الکتروموتور یا گیربکس کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: پمپ دنده ای

یکی از پر مصرف ترین پمپ های دنده ای سری HF است. پمپ دنده ای در اصطلاح عموم به پمپ غلیظ کش ، پمپ ویسکوز ، پمپ مناسب برای مواد چسبنده ، چرخ دنده ای ، Gear pump و یا پمپ مازوت شناخته می شود. در صنایع مختلف، از این پمپ ها برای جابجایی مواد خود روغنکار، پمپ گازوئیل ، پمپاژ نفت ، ملاس و خمیر و همچنین برای روغنکاری و خنک کردن ماشین ابزار ها و موتورهای احتراقی استفاده می شود.

به عنوان یک راهنمای کلی برای سری HF از پمپ دنده ای ایران تولید، می توان از جدول زیر استفاده کرد. نکته قابل توجه این است که این مشخصات حداکثری این پمپ ها است و جداول با جزئیات بیشتر در صفحه هر محصول آورده شده است.

 

   بازدهی در ساعت (لیتر)  

   حد اکثر ارتفاع (متر)  

   حداکثر دور در دقیقه  

   (KW)قدرت لازم  

   قطر لوله مکش و دهش (سانتیمتر)  

   تیپ پمپ دنده ای  

3000

50

1400

1.1

3*3

HF 3

4000

50

1400

2.2

4*4

HF 4

6000

50

900

3

5*5

HF 5

8000

50

900

4

6*6

HF 6

 

این پمپ ها ابعاد مختلف دارند و در زیر مشخصات عمومی و ابعاد تیپ HF6 , HF5 , HF4 , HF3 مربوط به پمپ دنده ای ایران تولید آمده است. برای دریافت جزئیات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

سوالات متداول مورد پمپ دنده ای HF

پمپ دنده ای سری HF ایران تولید چه تفاوتی با HFP دارد؟

بدنه پمپ HF ایران تولید از نوع چدنی و دنده ها فولادی هستند و پمپ مناسب برای انتقال مواد بدون خوردگی به شمار می روند و در آن برای جلوگیری از نشت سیال در حال پمپاژ، از نخ نسوز استفاده شده است. اما در پمپ دنده ای HFP همه مشخصات مشابه با HF می باشد با این تفاوت که به جای نخ نسوز در جلوگیری از نشت مایع، از بلبربنگ در اطراف محور استفاده می شود.

 

 




  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان