فلومتر کوریولیس

جریان سنج های Coriolis ، که به سادگی متر کوریولیس نیز شناخته می شوند، دارای مزایای عملی متعددی هستند که آنها را به گزینه ای ایده آل برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف تبدیل می کند.

مزایای فلومتر کوریولیس

 1. دقت برتر
 2. قابلیت اندازه گیری چند پارامتری
 3. عدم نیاز به لوله کشی مستقیم
 4. توانایی اندازه گیری جریان جرم به طور مستقیم و بدون نیاز به فشار خارجی یا جبران دما 

در حالی که مهندسان برای افزایش تولید از تأسیسات موجود با فشار بی وقفه روبرو هستند ، جریان سنج های جرمی کوریولیس رواج پیدا می کند.

متر جریان CORIOLIS

متر کوریولیس تنها فناوری جریان سنج است که جرم و چگالی را مستقیماً بدون نیاز به سنسور دیگر برای استنباط جریان جرم اندازه گیری می کند.

علاوه بر این ، متر کوریولیس نیازی به تنظیم مجدد ندارند تا بتوانند مایعات مختلف را کنترل کرده یا حتی تغییرات وضعیت را انجام دهند ، زیرا فناوری کوریولیس قرائتی را ارائه می دهد که تحت تأثیر ویسکوزیته ، دما و چگالی محیط قرار نمی گیرند.

سری proline promass اندرس هاوزر که توسط کالا صنعتی برای عرضه معرفی میگردد ، در طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله :

 1. ارزیابی و بهینه سازی فرآیند 
 2. تعادل جرم / انرژی 
 3. انتقال نگهبان 
 4. برنامه های جریان تپنده 
 5. نظارت بر خروجی چاه در صنعت نفت و گاز 

کاربرد های اندازه گیری جریان

بسیاری از اندازه گیری جریان فرآیند وجود دارد ، مانند اندازه گیری هایی که در کاربردهای مخلوط و دوز در پتروشیمی یا داروسازی یا صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می شود که نیاز به اندازه گیری دقیق جریان جرم دارد.

این می تواند چالش هایی را برای فن آوری های اندازه گیری جریان قدیمی و سنتی مانند توربین یا جابجایی مثبت ایجاد کند که مستقیماً حجم حجمی را جریان می دهد و فقط می تواند جریان جرمی را استنباط کند. 

جریان سنج کوریولیس
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

جریان سنج کوریولیس چیست؟

جریان سنج کوریولیس جرم را مستقیماً بدون نیاز به در نظر گرفتن تغییرات دما ، فشار و چگالی اندازه گیری می کنند ، مانند جریان سنج های حجمی. علاوه بر این ، اکثر جریان سنج ها به تلاطم حساس هستند ، به این معنی که مقدار معینی لوله مستقیم و سفت باید در بالا و پایین دست متر نصب شود تا تلاطم را کاهش دهد و جریان را دقیق اندازه گیری کند.

مترهای کوریولیس این الزام را ندارند. در صورت لزوم ، یک بوش آرنج یا کاهنده ممکن است مستقیماً در ورودی متر قرار گیرد و هیچ تاثیری بر دقت متر نداشته باشد. 

فلومتر کوریولیس که توسط شرکت کالا صنعتی به صورت آنلاین فروش می رسد ، با بالاترین دقت های موجود در صنعت ارائه می گردد.. نمرات دقت 0.1 ، 0.15 ، 0.2 و 0.5 of از خواندن در دسترس است.

مزایای متر کوریولیس

مزایای متر کوریولیس

توانایی حفظ این سطوح دقت جریان جرم بدون در نظر گرفتن دمای محیط ، چگالی یا ویسکوزیته و سپس نصب کنتور در مناطقی با محدودیت فضا بسیار فشرده و عدم وجود لوله های مستقیم مستقیم ، متر کوریولیس را برای بسیاری از کاربردها در موارد سنتی به عنوان یک نجات دهنده بالقوه می سازد. جریان سنج های فناوری کار نخواهد کرد.

با عبور سیالات از لوله های منحنی موازی در حال نوسان ، تاخیر زمانی یا تغییر فاز که بین دو طرف بالادست و پایین دست لوله ها رخ می دهد ، مستقیماً با سرعت جریان جرم متناسب است.

فرکانس با چگالی محیط جریان متناسب است. با عبور جریان از سیستم محرک الکترومغناطیسی ، لوله ها در فرکانس رزونانس ناشی از سفتی لوله ها و جرم آنها به سمت یکدیگر و از یکدیگر ارتعاش می کنند.

نحوه کارایی اثر کوریولیس

یک جفت سنسور اثر هال ، معجون لوله ها را نسبت به یکدیگر در قسمت ورودی و خروجی لوله های موازی تشخیص می دهد.

اگر سیال از لوله ها عبور نکند ، آنها به طور موازی به سمت یکدیگر و از یکدیگر لرزش دارند و خروجی های سنسورهای بالادست و پایین دست در فاز هستند.

با این حال ، با شروع جریان مایع در لوله ها ، اثر کوریولیس باعث می شود که قسمت پایین دست حلقه کمی به سمت بالادست منتهی شود و یک پیچ و تاب جزئی روی لوله ایجاد کند.

اثر پیچشی باعث تغییر فاز یا تاخیر زمانی بین سنسورهای جریان بالا و پایین می شود که مستقیماً با جریان جرمی آن متناسب است.

در داخل ماژول نمایشگر متر ، فاز به زمان تبدیل می شود و تاخیر زمانی به خوانش جریان جرمی تبدیل می شود.

 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان