تخفیف شگفت انگیز

سطح سنج خازنی

بهتر است قبل از پرداختن به لول ترانسمیتر خازنی به خود ترانمستیر بپردازیم، ترانسمیتر یک دستگاه الکترونیکی است که برای تبدیل اندازه‌گیری‌های فیزیکی مانند فشار، دما، جریان و ولتاژ به سیگنال‌های الکتریکی استفاده می‌شود. این دستگاه به عنوان یک انتقال کننده سیگنال بین دو نقطه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح سنج خازنی یک دستگاه الکترونیکی است که برای اندازه‌گیری سطح مایعات، مواد غیر مایع و اجسام جامد با استفاده از تغییر ظرفیت یک خازن در پاسخ به تغییر فاصله بین دو الکترود استفاده می‌شود.

این دستگاه شامل دو الکترود است که به عنوان صفحات خازن عمل می‌کنند. یکی از صفحات خازن ثابت است و به دستگاه متصل شده است، در حالی که صفحه دیگر به یک پروب سطح سنج متصل است. وقتی پروب به سطحی نزدیک می‌شود، فاصله بین دو صفحه خازن کاهش می‌یابد و ظرفیت خازن بیشتر می‌شود. این تغییر ظرفیت باعث تولید سیگنالی در خروجی دستگاه می‌شود که مستقیماً با سطح مایعات یا مواد جامد در ارتباط است. 

ﺣوزه ﮐﺎری سطح سنج خلزنی

ﺳﻧﺳورھﺎی ﺳطﺢ ﺳﻧﺞ ﺳری ﺑرای اﻧدازه ﮔﯾری ﺳطﺢ ﻣواد ﺟﺎﻣد فله و ﻣﺎﯾﻌﺎت که دارای خاصیت اﻟﮑﺗرﯾﮑﯽ ﭘﺎیدار هستند مورد استفاده قرار می گیرد. ﺟﻧس ﭘروب ﺳﻧﺳور صنعتی بستگی به ﻧوع ﻣواد درون مخزن دارد، به اﯾن ﺻورت که اﮔر ﻣواد درون ﻣﺧزن ﻧﺎرسانا ھﺳﺗﻧد از ﻧوع ﭘروب ﺑودن روﮐش و ﺑرای ﻣواد رﺳﺎﻧﺎ، ﭼﺳﺑﻧده و ﺧورﻧده ﻧﯾز از ﭘروب ﺑﺎ روﮐش مناسب آن ﻣﺎده اﺳﺗﻔﺎده ﻣﯾﮕردد.

لول ترانسمیتر خازنی برای مایعات

اصول اندازه گیری

در سطح سنج خازنی پروب و دیواره مخزن نقش دو الکترود خازن و مواد درون مخزن نقش دی الکتریک را دارند. با تغییر سطح مواد درون مخزن، ظرفیت خازنی تغییر کرده و سنسور با اندازه گیری این تغییر ظرفیت خازنی نسبت به ظرفیت خالی مخزن، خروجی آنالوگ 4 تا 20 میلی آمپر یا مدباس (RS485) می دهد. این خروجی با توجه به نوع سنسور و برند آن می تواند هر دو یا یکی از آنها باشد.

لول ترانسمیتر خازنی برای جامدات فله

ﻣزاﯾﺎ سطح سنج خازنی

اﯾن روش اﻧدازه ﮔﯾری ﺳطﺢ از ﻧظر اﻗﺗﺻﺎدی ﺑﺳﯾﺎر به صرفه ھﺳﺗﻧد و اﻣﮑﺎن اﻧدازه ﮔﯾری در ﮐل طول ﺳﻧﺳور و ﺑدون منطقه ﻣرده است. طول ﺳﻧﺳور به طور ﺳﻔﺎرﺷﯽ ﺳﺎزی (برای برند های داخلی و ﺑرای اﻧواع ﻣﺧﺎزن) ﺑﺎ ارﺗﻔﺎع ﺑﻠﻧد و ﮐوﭼﮏ مناسب اﺳت و ﻧﺻب آن بسیار آﺳﺎن اﺳت. اﯾن ﺳﻧﺳور ھﺎ داری ﻋﻣر طوﻻﻧﯽ و ﺗﻌﻣﯾر و نگهداری ﮐم ﻧﯾز است.

نکات مهم هنگام خرید سطح سنج خازنی

در هنگام خرید سطح سنج خازنی، باید به چند نکته مهم توجه کرد:

 • دقت: دقت دستگاه یکی از مهمترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود. دقت دستگاه باید با توجه به نوع کاربری و نوع مایعات یا مواد جامدی که قرار است اندازه گیری شوند، انتخاب شود.
 • محدوده اندازه گیری: محدوده اندازه گیری نیز باید با توجه به نوع کاربری و نوع مایعات یا مواد جامدی که قرار است اندازه گیری شوند، انتخاب شود.
 • قابلیت اتصال به سیستم: برخی از سطح سنج‌های خازنی قابلیت اتصال به سیستم کنترل و مانیتورینگ را دارند که می‌توانند تحت کنترل دستگاه‌های دیگر قرار گیرند. در صورتی که قصد دارید دستگاه را با سیستم کنترل دیگری ادغام کنید، باید مطمئن شوید که دستگاه قابلیت اتصال به سیستم مورد نظر را دارا باشد.
 • مقاومت در برابر شرایط سخت: بسته به نوع کاربری، باید دستگاهی که می‌خواهید تهیه کنید، برای شرایط سختی از جمله فشار بالا، درجه حرارت بالا و غیره مقاوم باشد.
 • قیمت: طبق قانون بازار، قیمت دستگاه‌های لول سنج خازنی با توجه به کیفیت و امکاناتی که دارا هستند، متفاوت است. در هنگام خرید، باید با توجه به نیاز خود، دستگاهی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید. شکل زیر نمونه ای از یک لول ترانسمیتر مدل ADAK LT91 است.

لول ترانسمیتر مدل آداک

نکات مهم در قیمت سطح سنج خازنی

قیمت سطح سنج خازنی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و از چندین دلیل به این شکل باشد:

 1. دقت دستگاه: دستگاه‌های با دقت بالاتر، قیمت بالاتری دارند.
 2. محدوده اندازه گیری: دستگاه‌های با محدوده اندازه‌گیری بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
 3. قابلیت اتصال به سیستم: دستگاه‌های قابلیت اتصال به سیستم کنترل و مانیتورینگ را دارند، قیمت بالاتری دارند.
 4. مقاومت در برابر شرایط سخت: دستگاه‌هایی که برای شرایط سختی از جمله فشار بالا، درجه حرارت بالا و غیره مقاوم هستند، قیمت بالاتری دارند.
 5. برند: برندهای مختلف دستگاه‌های سطح سنج خازنی با قابلیت‌ها و کیفیت‌های مختلف موجود هستند و قیمت این دستگاه‌ها نیز با توجه به برند متفاوت است. 

بنابراین، برای انتخاب بهترین دستگاه سطح سنج خازنی، باید با توجه به نیاز خود، دستگاهی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید. همچنین، قبل از خرید، بهتر است با محصولات مختلف آشنا شوید و برای انتخاب بهترین محصول، از نظرات و تجربیات کاربران دیگر نیز استفاده کنید. شکل زیر نمونه ای از سطح سنج خازنی آداک مدل LT 92 است.

سطح سنج خازنی آداک

در آخر شرکت های بزرگی در زمینه ی تولید لول ترانسمیترهای خازنی فعالیت می کنند برندهایی لروپایی نظیر اندرس هاوزر، وگا و برندهای داخلی نظیر آداک سنجش کویر. شرکت کالاصنعتی مفتخر است در زمینه ی خرید لول ترانسمیتر های خازنی به شما مشاوره های لازم را توسط کارشناسان فنی ارائه دهد.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور