• 1739
 • 118 مرتبه
پمپ استیل

پمپ استیل

دوشنبه 20 تیر 1401

بدنه (پوسته) و پروانه الکتروپمپ های صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی و خانگی موجود در بازار از جنس های مختلفی ساخته می‌شوند که عمده آن به ترتیب چدن ضد زنگ، استیل 304، استیل 316، پروپیلن، برنج و برنز است.

انتخاب جنس بدنه و پروانه پمپ براساس نوع سیال و محیط کارکرد پمپ صورت می‌گیرد.

در این مقاله از کالا صنعتی قصد داریم با جزئیات بیشتر پمپ‌های استیل موجود در بازار را معرفی کرده و کاربردهای آن‌ها را ذکر کنیم. علاوه بر این در ابتدا مزایای استیل نسبت به چدن ذکر می‌شود.

آشنایی با کد پمپ‌های استیل در برندهای معروف بازار از جمله پمپ استیل لئو، پمپ استیل پنتاکس، پمپ استیل ابارا، پمپ استیل ایران تولید، پمپ استیل نقش جهان جهان، پمپ استیل روتوفلوئید، پمپ دیافراگمی بدنه استیل هاسکی گراکو، پمپ استیل سیلند و ... از دیگر بخش‌های اصلی این مقاله به‌شمار می‌رود.

انواع پمپ استیل

انتخاب پمپ استیل

شما می‌توانید برای خرید پمپ استیل و دریافت لیست قیمت پمپ استیل با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی در ارتباط باشید.

نکات مهمی برای انتخاب پمپ استیل باید مورد توجه قرار بگیرید که:

 • اولین آن تعیین نوع استیل (استیل 316 یا 304) است. پمپ استیل 316 دارای هزینه بیشتر و همچنین دارای مقاومت بیشتری در برابر خورندگی و محیط‌ های اسیدی و بازی است. صنایع غذایی و صنایع دارویی حساس، مواد اسیدی و بازی قوی با پمپ‌های استیل 316 منتقل می شوند.
 • پمپ استیل 304 نیز برای مواردی استفاده می‌شود که دارای حساسیت کمتری است. انتقال مواد غذایی و دارویی با درجه اهمیت کمتر، آب با شوری کم و کودهای مایع رقیق در حیطه کارکرد پمپ های استیل 304 قرار می‌گیرند.
 • مشابه سایر پمپ‌ها، انتخاب هد و دبی کاری یا ماکزیمم قدم بعدی برای انتخاب پمپ استیل است.
 • سایز ورودی و خروجی پمپ و نوع خروجی (رزوه ای یا فلنچی) هم پارامتری است که برای انتخاب پمپ استیل باید در نظر گرفته شود.
 • نوع پمپ اعم از اینکه پمپ دنده ای استیل، پمپ لجنکش استیل، پمپ کفکش استیل، پمپ شناور استیل، پمپ حلزونی استیل، پمپ خانگی یا پمپ پروانه نیمه باز استیل باشد دیگر حیطه‌ای است که کارشناسان کالا صنعتی می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

مقایسه پمپ استیل و چدن

مقایسه چدن و استیل

اگر چه هزینه‌های در نظر گرفته شده برای خرید پمپ استیل بیشتر از پمپ های چدنی است و این هزینه ها در پمپ‌های استیل 316 ملموس تر است، در این بخش به طور ویژگی های برتر پمپ‌های استیل نسبت به چدن بیان می‌شود:

 • تمیز کردن پمپ‌های استیل نسبت به چدن راحت تر است و در استفاده های طولانی مدت هزینه‌های کمتری را تحمیل می‌کند.
 • اگر چه در بازار هر دو جنس استیل و چدن با پسوند ضدزنگ ارائه می‌شود، اگر آب یا رطوبت در پمپ ساکن باشد، پمپ‌های چدن در معرض زنگ زدگی بیشتری قرار دارند.
 • بدون شک پمپ‌های استیل عمر مفید بیشتری دارند.
 • جنس چدن نسبت به استیل مقاومت کمتری در برابر ضربه دارد و شکننده تر است.
 • وزن سبک‌تر پمپ‌های استیل نسبت به چدن امتیاز مثبتی است که می‌توان در نظر گرفت.
 • واکنش پذیری شیمیایی پمپ استیل نسبت چدن در برابر سیال کمتر است. بنابراین پمپ‌های استیل می‌توانند برای انتقال اسید و باز و ... مورد استفاده قرار بگیرید.

پمپ های استیل در برندهای مختلف

معرفی پمپ‌های استیل براساس برند و نوع

در دنیای من امروز بسیاری از برندها وجود دارند که پمپ استیل، اعم از لجنکش، کفکش، دنده‌ای و ... تولید می کنند. معرفی همه برندها و انواع پمپ استیل قطعا امکان پذیر نیست، بنابراین در اینجا به طور خلاصه به پمپ‌های پرمصرف استیل پرداخته می‌شود.

پمپ دنده ای استیل

پمپ استیل ایران تولید، نقش جهان و روتوفلوید از جمله پمپ‌های دنده‌ای پرمصرف است. عمده کاربرد پمپ‌های دنده‌ای استیل برای انتقال و پمپاژ مواد غلیظ است.

کد معرف برای پمپ استیل ایرانی SHF است، درحالیکه پمپ دنده‌ای روتوفلوید تولید کشور هند تحت لیسانس ایتالیا با شناسه FTSS معرفی شده است.

پمپ‌های دنده‌ای استیل برای مواد غلیظ اسیدی، بازی، دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در دهانه خرو‌جی های متفاوتی تولید می‌شود.

توان و دور الکتروموتور متصل به پمپ های دنده‌ای استیل براساس هد و دبی مورد نظر براساس استاندارد انتخاب می‌شود.

پمپ دنده ای استیل

پمپ کفکش و لجنکش استیل

در این حیطه پمپ‌های زیادی داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. همانطور که مشخص است انتقال آب‌های صاف سطحی در چاه‌های نیمه عمیق توسط کفکش صورت می گیرد.

اگر آب دارای لجن یا اجسام جامد باشد نیاز به لجنکش است. کفکش و لجنکش استیل نیز برای آب‌های شور، لجن های اسیدی و فاصلاب‌های خروجی در کارخانه‌های مواد غذایی و دارویی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 • پمپ کف کش های ابارا EBARA از جنس استیل 304 هستند که در سری BEST در دسترس مشتریان قرار گرفته است.
 • همچنین کف کش استیل 304 ابارا با نام DW از توان 1 اسب تا 3 اسب تولید می‌شوند.
 • پمپ‌ لجنکش استیل پنتاکس PENTAX در سری های DG، DX، DH و DB تولید می‌شود.
 • پمپ‌ کف کش و لجن کش استیل لئو LEO در سری‌های LKS و XKP تولید می‌شوند.
 • اگر به دنبال برند ایرانی برای کفکش استیل 304 هستید برند راناب که به صورت دو جداره است توصیه می‌شود. این نوع کفکش استیل از 32 متر تا 75 متر تولید می‌شود.

پمپ گریز از مرکز حلزونی و زمینی استیل

پمپ‌های حلزونی از برندهای پمپیران، آبروان و سهند پمپ تبریز توسط مجموعه کالا صنعتی قابل تامین است که به صورت سفارشی با جنس استیل 316 قابل تامین است.

با توجه به اینکه این نوع پمپ‌ها کوپل غیر مستقیم است، توان و دور الکتروموتور متصل به آن براساس هد و دبی مشخص می‌شود.

برند لئو پمپ‌های زمینی استیل 304 و 316 تولید می‌کند که به ترتیب با کد XZS و XZB مشخص می‌شود. خروجی این نوع پمپ‌ها فلنچی است. برند ابارا نیز پمپ‌های زمینی استیل 304 و 316 تولید می کند که به ترتیب با کد 3LM/E و 3M/E مشخص می‌شود.

پمپ دیافراگمی استیل

یکی از پمپ‌های پرمصرف برای انتقال سیالات غلیظ و سیالات دارای ذرات جامد پمپ‌های دیافراگمی است.

این نوع از پمپ‌ها با توجه به اینکه الکتروموتور ندارند ضد انفجار به شمار می‌آید و معمولا در سه نوع بدنه آلومینیوم Al، استیل و پروپیلن pp تولید می‌شود.

برند گراکو آمریکایی، دیا پمپ ترکیه و پمپکار ترکیه با بدنه آلومینیوم Al، استیل و پروپیلن pp توسط مجموعه کالا صنعتی قابل تامین است. بنابراین در محیط‌های اسیدی می‌توان از استیل و پروپیلن استفاده کرد.

پمپ دیافراگمی استیل

پمپ شناور استیل

برای انتقال و پمپاژ آب از چاه‌های عمیق از پمپ‌های شناور استیل استفاده می‌شود. پمپ شناور استیل نسبت به چدن معمولی و چدن ضد زنگ مقاومت بیشتری از خود در مقابل آب شور نشان می‌دهد.

برند ابارا ایتالیا، پنتاکس ایتالیا و لئو چین جزء پیشگامان تولید پمپ شناور استیل هستند. ابارا ایتالیا پمپ‌های استیل خود را با شناسه ONK و OM روانه بازار کرده است.

جنس بدنه و پروانه پمپ‌های شناور استیل ابارا به ترتیب از استیل 304 و پلاستیک است. سری XRm و XR لئو به پمپ‌های شناور استیل تکفاز و سه فاز اطلاق می‌شود که در ادامه مشخصات فنی پمپ‌های موجود در مجموعه کالا صنعتی نشان داده شده است.

جدول مشخصات پمپ شناور چاهی XR-XRS

دوزینگ پمپ 

یکی از پمپ‌های پرمصرف برای پمپاژ سیال به میزان دقیق در فشار معین دوزینگ پمپ است. هد دوزینگ پمپ براساس نوع سیال می‌تواند استیل، پروپیلن و ... باشد.

محصولات دوزینگ پمپ برندهای پمپ اتاترون ایتالیا، پمپ سالم آب ایران و پمپ اینجکتا ایتالیا در مجموعه کالا صنعتی موجود است که می‌توانید برای خرید و مشاوره جهت انتخاب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پمپ‌ افقی طبقاتی استیل – پمپ عمودی طبقاتی استیل

بدون شک در بین کلیه پمپ‌های استیل معرفی شده، پمپ‌های افقی طبقاتی و عمودی طبقاتی استیل 304 و 316 بیشترین کاربرد را در صنعت دارند. پمپ عمودی طبقاتی استیل و پمپ افقی طبقاتی استیل وظیفه انتقال و پمپاژ آب با فشار (هد) زیاد را بر عهده دارد.

 • پمپ‌ افقی طبقاتی استیل برند لئو با شناسه ECH، ECHm، EDH و EDHm روانه بازار شده است که همه این مدل‌ها از جنس استیل 304 است.
 • در طرف مقابل پمپ‌های عمودی طبقاتی استیل لئو قرار می‌گیرد که می‌تواند از جنس استیل 304 (LVR-LVS) و استیل 316 (LVB) باشد.
 • برند پنتاکس نیز پمپ‌های افقی طبقاتی استیل خود را با شناسه ULTRA و ULTRA SA تولید می کند.
 • برند ابارا نیز با ارائه سری COMPACT توانسته نیاز مشتریان را برای تامین پمپ‌های افقی طبقاتی استیل 304 برطرف کند.
اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان