تخفیف شگفت انگیز

سنسور | آنالایزر نیترات

سنسور | آنالایزر ، نیترات، نیتریت، فسفات و فسفر کل

مواد مغذی برای زندگی در آب و خشکی ضروری هستند. اما مصرف بیش از حد مواد مغذی (Eutrophication) مضر است.

مواد مغذی مهم عبارتند از ترکیبات نیتروژن نیترات (NO3-)، نیتریت (NO2-)، آمونیاک (NH3) و آمونیوم (NH4+). گاهی اوقات اندازه گیری جداگانه آن مهم است، اما گاهی اوقات نیتروژن کل (Total-N) مهم است.

یکی دیگر از مواد مغذی مهم فسفات (مخفف ارتوفسفات، PO43-) است. به جای اندازه گیری خاص فسفات، گاهی اوقات فسفر کل (Total-P) مهم است.

آنالیزگرها و حسگرهای آنلاین شیمیایی نظیر نیترات ، نیتریت ، فسفات و فسفر مجموع خروجی های تصفیه خانه های فاضلاب را کنترل می کنند تا از رعایت مقررات و به حداقل رساندن هزینه های تخلیه اطمینان حاصل کنند.

آنها به بهینه‌ سازی کنترل هوادهی و دوز رسوب‌ دهنده در طی تصفیه بیولوژیکی فاضلاب کمک می‌کنند و فرآیندهای نیترات زدایی را برای حمایت از شما در تامین آب آشامیدنی سالم، آب معدنی و آب فرآیندی نظارت می‌کنند.

ما در این بخش سعی کردیم شما را با مکانیزم و ویژگی های سنسور آنلاین نیترات و آمونیوم از برند های معتبر آلمان ، ایتالیا ، امریکا و برند های معتبر چین به طور مختصر اشنا خواهیم کرد و شما عزیزان می توانید با توجه به میزان بودجه و آپشن های مد نظر خود با نگاهی جامع تر و کامل تجربه ی خرید موفق را با کالا صنعتی تجربه کنید.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین

نحوه انتخاب آنالیزور نیترات و آمونیوم

آنالیزور ها و حسگرهای مواد مغذی در صنعت آب و فاضلاب استفاده می شود. انتخاب آن ها به برنامه بستگی دارد.

سنسورهایی که در محل نصب می شوند را برای نیترات و آمونیاک انتخاب کنید چرا که در آن اندازه گیری روند سریع برای دستیابی به کنترل به موقع و دقیق فرآیند مورد نیاز است.

برخی از مواد مغذی ذکر شده را می توان با سنسورهای به اصطلاح ISE (Ion Selective Electrode) اندازه گیری کرد.

مزیت این سنسورها این است که می توان از آنها نسبتاً ارزان و سریع استفاده کرد. با این حال، از آنجایی که کالیبراسیون در مدت زمان کوتاهی منقضی می‌شود، این حسگرها باید مرتباً کالیبره شوند و بنابراین عمدتاً برای اندازه‌گیری‌های دستی و برای تشخیص «وقوعات» (اختلال‌های کوتاه‌ مدت) و کمتر برای اندازه‌گیری و تعیین روندهای پیوسته مناسب هستند.

اندازه گیری دقیق مواد مغذی بسیار مهم است، اما به تجهیزات اندازه گیری با کیفیت بالا نیاز دارد.

هنگامی که به تجزیه و تحلیل دقیق نقاط کنترل بحرانی برای مطابقت با مقادیر حدی تعیین شده توسط مقامات آب نیاز است، آنالایزرهای رنگ سنجی را برای آمونیاک، نیتریت، فسفات و فسفر کل از برند اندرس هاوزر آلمان انتخاب کنید.

تجزیه و تحلیل نیترات و آمونیوم با آنالایزرهای رنگ سنجی

معرف ها به نمونه اضافه می شوند تا نیترات و آمونیوم مورد تجزیه و تحلیل را "رنگ آمیزی" کنند. سپس شدت رنگ بر اساس این واقعیت که مواد مغذی نور با طول موج خاصی را جذب می‌کنند، به صورت فتومتریک اندازه‌گیری می‌شود.

جذب متناسب با غلظت ماده مغذی رنگ شده است و با استفاده از منحنی های کالیبراسیون از پیش تعیین شده تعیین می شود. برخی از مواد مغذی در شکل شیمیایی مناسب برای ایجاد یک واکنش رنگی نیستند، آنها باید با افزودن یک معرف در دمای بالا آماده شوند.

تجزیه و تحلیل مواد مغذی با سنسورهای نوری

این روش مبتنی بر این واقعیت است که یون های نیترات نور UV را در محدوده تقریباً 190 تا 230 نانومتر جذب می کنند. نور فرابنفش یک لامپ فلاش از طریق رسانه منتقل می شود.

پرتو شکافته شده و به دو گیرنده با فیلتر هدایت می شود. یکی شدت نور را در طول موج اندازه گیری و دیگری در طول موج مرجع تعیین می کند.

نسبت بین دو اندازه گیری به عنوان نتیجه اندازه گیری استفاده می شود و با استفاده از یک منحنی کالیبراسیون از پیش تعیین شده به غلظت نیترات تبدیل می شود.

  • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان