کنترل آنلاین ph

کنترل آنلاین PH

دلیل سنجش و کنترل میزان اسیدی بودن محلول چیست؟

اندازه گیری pH یک گام کلیدی در بسیاری از مراحل آزمایش و تصفیه آب است: تغییر در سطح pH آب می تواند کنش و واکنش مواد شیمیایی موجود در آب را تغییر دهد.

pH بر کیفیت محصول و ایمنی مصرف کننده تأثیر می گذارد. تغییرات pH می تواند طعم ، رنگ ، ماندگاری ، ثبات محصول و اسیدیته را تغییر دهد. pH ناکافی آب لوله کشی می تواند باعث خوردگی در سیستم توزیع شده و باعث خروج فلزات سنگین مضر شود. مدیریت محیط های صنعتی آب صنعتی به جلوگیری از خوردگی و آسیب به تجهیزات کمک می کند.

سیستم کنترل pH سیستم ها با قابلیت تغییرپذیری و حساسیت شدید مشخص می شوند و همچنین در معرض مشکلات ناشی از تماس بین الکترودهای اندازه گیری و مایعات متخاصم قرار می گیرند.

تاریخچه موردی از تاسیسات نماینده نشان می دهد که موفقیت در اجرای این کنترل کننده pH نه تنها به ارزیابی پیچیدگی حلقه و انتخاب استراتژی کنترل بستگی دارد ، بلکه به تشخیص و اجتناب از مشکلات هنگام تعیین و نصب ابزار دقیق ، تجهیزات و لوله کشی نیز بستگی دارد.

کدام فرآیندها نیاز سنجش ph یک الزام می باشد و دلیل این الزام چیست؟

تصفیه آب آشامیدنی

pH آب آشامیدنی در چندین مرحله در کارخانه آب آشامیدنی اندازه گیری می شود. محدوده pH طبیعی آب لوله کشی در طول فرآیند تصفیه و توزیع بین 6.5-8.5 است. سطح pH آب آشامیدنی باید به حداقل برسد تا خوردگی ، آلودگی و اثرات سوء بر طعم ، بو ، رنگ و ظاهر به حداقل برسد.

تصفیه فاضلاب

تنظیم pH برای رسوب فلزات سنگین در کارخانه های فاضلاب ضروری است. در فرآیندهای تصفیه بیولوژیکی ، pH می تواند میکروارگانیسم ها را متابولیزه کند. اگر pH در حوضه های هوادهی بسیار بالا یا پایین باشد ، میکروارگانیسم ها توانایی تبدیل ضایعات به انرژی و مواد اولیه را از دست می دهند.

در حوضه های نیتریفیکاسیون ، اگر PH بیش از حد پایین بیاید ، باکتری های نیتریف کننده شروع به مهار فرآیند نیتریفیکاسیون می کنند.هضم کننده های بی هوازی باید تعادل بین چندین جمعیت میکروبی را حفظ کنند.

اگر pH خارج از محدوده قابل قبول افزایش یابد ، تولید متان متوقف شده و سیستم هضم کننده خراب می شود. برای رعایت مقررات pH باید در پساب اندازه گیری شود. تاسیسات باید از سیستم حذف آلاینده های ملی - NPDES پیروی کنند.

کاربردهای آب دیگ بخار

تعادل مناسب pH برای شیمی کلی دیگ بخار تقریباً در هر مرحله و حفظ آب با خلوص بالا بسیار مهم است. pH عامل مهمی در نظارت بر خواص خورندگی آب است که می تواند به تجهیزات آسیب برساند.

نحوه انتخاب الکترودهای pH

سنسور و فرستنده های pH در بسیاری از صنایع مانند مواد شیمیایی ، آب و فاضلاب ، مواد غذایی و آشامیدنی ، داروسازی ، نیروگاه ها ، اولیه و نفت و گاز استفاده می شود. انتخاب سنسور بستگی به کاربرد آن دارد.

دیافراگم سنسور شیشه ای و سیستم مرجع را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. از حسگرهای ISFET در جایی که شکستن شیشه غیرقابل تحمل است یا محیط حاوی مقادیر زیادی حلالهای آلی است استفاده کنید. در صورت نیاز به پایداری طولانی مدت و کمترین نگهداری ، از سنسورهای لعابکاری شده استفاده کنید.

نکات بسیار مهم هنگام انتخاب کنترلر دیجیتال ph

 1. ابزارها اغلب از طریق خطای تکرارپذیری ، سر و صدای اندازه گیری یا هیسترزیس دریچه ، منبع اختلال در سیستم های pH هستند.
 2. اگر نقاط تنظیم در قسمت های شیب دار منحنی های تیتراژ قرار گیرند ، حلقه های کنترل کننده دیجیتال pH بدون در نظر گرفتن حالت های تنظیم و تنظیم نوسان می کنند.
 3. مجموعه های غوطه وری الکترود pH با انتهای بدون کپسول در زیر سطح مایع در نهایت دارای پایانه های مرطوب خواهند بود.
 4. شیر کنترلی معرف که در سیستم های کنترل ph خطی به نقطه تزریق متصل نشده اند باعث تأخیر در تحویل معرف می شوند تا ابزارهای تجارت شما را توصیف کنند.
 5. برای تشخیص مشکلات تحویل معرف ، به یک جریان سنج یا یک بینا نیاز دارید.
 6. سیگنالهای پیشرو در جریان باید در خروجی های کنترل کننده pH ضرب شوند و برای عملکرد مستقیم شیرهای معرف یا ایجاد نقاط تنظیم جریان واکنش استفاده شوند.
 7. تأخیر در انتقال الکترودهای pH در خانه های تجزیه کننده از مهلت اختلاط فراتر می رود - به طوری که افزایش سهولت در چک کردن الکترودها با کاهش تسهیل در بررسی ضبط روند جبران می شود.
 8. برای کاهش مشکلات نگهداری و بهبود زمان پاسخگویی ، الکترودهای تزریقی باید در مقایسه با نمونه های نگهدارنده نمونه ترجیح داده شوند - اما همه الکترودهای تزریق به یک اندازه ایجاد نمی شوند.
 9. اگر مجبور نباشید آنها را کنترل کنید ، مخازن بزرگ خوب هستند. از حجم بالادست برای کاهش مصرف معرف یا پایین دست برای کاهش خطای کنترل استفاده کنید. اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که از کجا استفاده کنید ، آن را پایین دست قرار دهید.
 10. یک یا سه الکترود برای اندازه گیری pH نصب کنید.

اندرس هاوزر

شرکت آلمانی-سوئیسی اندرس هاوزر یکی از رهبران بلا معارض در زمینه ی تجهیزات آنالیز کیفیت سنجی محلول به ویژه آب به شمار می رود. ما در کالا صنعتی پیشنهاد برتر را به صنایع کاربردی مختلف محصولات کمپانی اندرس را می دهیم و لذا در این بخش تصمیم به تشریح و توضیح کامل نسبت به پیشنهاد اول فنی و راه حل برتر در صنایع را گرفته ایم: با ما همراه باشید...

اندازه گیری pH با الکترودهای شیشه ای و الکترودهای لعابکاری شده

مقدار pH به عنوان واحد اندازه گیری اسیدیته یا قلیائیت یک محیط مایع استفاده می شود. عنصر حساس به pH الکترودهای شیشه ای یک پیاز شیشه ای است که پتانسیل الکتروشیمیایی را تأمین می کند که به مقدار pH محیط بستگی دارد. این پتانسیل به این دلیل ایجاد می شود که یونهای H+ کوچک از لایه بیرونی غشا نفوذ می کنند در حالی که یون های بزرگتر با بار منفی در محلول باقی می مانند.

پروبهای pH شیشه ای دارای یک سیستم مرجع Ag/AgCl یکپارچه است که به عنوان الکترود مرجع مورد نیاز عمل می کند. مقدار pH از اختلاف پتانسیل بین سیستم مرجع و سیستم اندازه گیری با استفاده از معادله Nernst محاسبه می شود. سنسورها و فرستنده های pH ما به اندازه گیری خطی برجسته در محدوده pH بسیار وسیع دست می یابند!

اصل اندازه گیری الکترودهای pH لعابکاری شده با سنسورهای pH شیشه مطابقت دارد ، با این حال ، عنصر حساس به pH لعابکاری شده است.

اندازه گیری pH با الکترودهای ISFET

مقدار pH با ترانزیستور اثر میدان انتخابی یون (ISFET) اندازه گیری می شود. این یک ترانزیستور ساده با منبع و تخلیه است که توسط یک نیمه هادی از پایه جدا می شود.

یونهای هیدروژن از محیط ممکن است در اینجا جمع شوند. بار مثبت حاصله از بیرون در داخل پایه که در آن بار منفی رخ می دهد "معکوس" شده است. این باعث می شود که کانال نیمه هادی رسانا باشد. هرچه یون های H+ بیشتر روی پایه جمع شوند ، جریان بیشتری بین منبع و تخلیه جریان می یابد.

فواید

سنسورها و فرستنده های pH ما تمام الزامات را از عملکردهای اصلی تا اندازه گیری چند کانالی و چند پارامتری برآورده می کنند.

بافرهای pH ، محلولهای pH و استانداردهای pH را برای کالیبراسیون pH با دقت نهایی ارائه می کنند. آنها در آزمایشگاه کالیبراسیون دائمی خود تولید می شوند که دارای مجوز DAkkS (مرجع اعتباربخشی آلمان) است.

انواع مختلف الکترودها انواع دیافراگم ها و سیستم های مرجع را پوشش می دهند ، از اتصالات PTFE دافع خاک بر روی دیافراگم های سرامیکی بسیار حساس گرفته تا دیافراگم های باز مقاوم در برابر انسداد.

اندرس هاوزر ، مجموعه های pH را برای مجموعه های نصب ثابت ، مجموعه های غوطه وری ، مجموعه های جریان و مجموعه های جمع شونده ارائه می دهد.

بدین ترتیب بنا به سوابق و تجربه ی فروش موفق تیم فنی کالا صنعتی برای سیستم های خودکار برای کالیبراسیون ، تنظیم و تمیز کردن عملکرد مطلوب سنسور و فرستنده های pH را در فرایندهای شیمیایی ، تولید داروها یا برنامه های بهداشتی ، می توان محصولات کمپانی اندرس آلمان را که توسط سایت "کالا صنعتی" ارائه می گردد تضمین اجرائی و سلامت و اصالت نمود.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان