نمایشگر سطح

اندازه گیری سطح توسط شاخص های سطح (معیارها)

نمایشگر سطح چیست؟

نمایشگر سطح ، نشانگر سطح ، شاخص سطح عناوین مربوط به دستگاه هایی هستند که در اندازه گیری سطح مایعات در کاربردهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. از این دستگاه ها برای تعیین سطح مایع در مخازن ، طبل ها استفاده می شود. مخازن تحت فشار و غیره

بسیاری از شاخص های سطح متناسب با نیازهای برنامه های مختلف وجود دارد. به طور معمول ، مایعات به اشکال مختلف در صنایع بسیار تجاری استفاده می شوند. بدون دستگاه های مناسب ، پیدا کردن مقدار و سطح مایع ذخیره شده بسیار دشوار خواهد بود.

همچنین ، در شرایط خاصی که ماهیت مایع خطرناک است یا مکانی که مایع در آن ذخیره می شود از چنان ماهیتی برخوردار است که دستیابی به سطح آن غیرممکن است ، شاخص های سطح از اهمیت بالایی برخوردار هستند.بسته به نوع برنامه مورد استفاده ، نوع شاخص سطح باید انتخاب شود.

انواع شاخص های سطح

انواع مختلفی از شاخص های سطح وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

 1. شاخص های سطح شفاف در صنایع شیمیایی و کودهای پتروشیمی بسیار مفید هستند. از آنجا که سیال در فشار بالا و دمای بالا ذخیره می شود ، شاخص سطح شفاف برای یافتن سطح سیال بسیار مفید است.
 2. شاخص های سطح رفلکس برای کاربردهایی است که شامل درجه حرارت بالا ، فشار بالا و استفاده از مایعات خورنده است. مایع بی رنگ استفاده شده در این دستگاه وضوح بیشتری را به نشانگر سطح می بخشد.
 3. اندیکاتورهای سطح مغناطیسی فالوورهای قرمز رنگی هستند که به نشانگرهای سطح مغناطیسی نیاز دارند. شناورهای استوانه ای و آهنرباهای قوی برای یافتن سطح سیال استفاده می شود. حرکت شناور با کپسول های مغناطیسی و در نتیجه ، سطح نشان داده شده دنبال می شود. این نوع نشانگر دید خوبی دارد و استفاده از آن کاملاً ایمن است زیرا دارای محفظه فلزی غیر شکننده است.

برخی دیگر از شاخص های سطح برای مرجع عبارتند از:

 1. شاخص های سطح لوله ای 
 2. شاخص های سطح شناور و تخته 
 3. شاخص جریان دید 
 4. شاخص های نوع دید پنجره
 5. مانومتر
 6. شاخص های دو رنگ

برخی از شاخص های سطح با ویژگی های مختلف مانند کنترل داخلی ، اندازه گیری مداوم خروجی و سوئیچ های زنگ قابل تنظیم ارائه می شوند.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

سطح سنج نوع گلس گیج

 • سنسورهایی وجود داشتند که می توانستند سطح مایع لوله های شیشه ای عایق بندی شده را در زمان معینی اندازه گیری کنند. نوآوری ما یک سنسور سطح است که می تواند سطح مایع را به طور مداوم و بدون تماس اندازه گیری کند.

سطح سنج خارج گیج شیشه ای /سطح سنج مداوم برای اندازه گیری شیشه سنج

 1.  می تواند سطح مایع را به طور مداوم بدون تماس کامل اندازه گیری کند.
 2.  پس از نصب سنسور ، می توانید سطح مایع را با نگاه به لوله شیشه ای بررسی کنید.
 3. نیازی به قرار دادن شناور یا عنصر دیگر در لوله شیشه ای نیست.
 4. (کاربرد)
 5.  اندازه گیری سطح بدون تماس مایع در لوله شیشه ای ، لوله آزمایش یا ظرف کوچک
 6.  اندازه گیری سطح مایع بدون تماس در لوله تفلون و پلاستیک
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان