کالای اتوماسیون

سوالات متداول

از اینورترها در چه مواردی استفاده می شود؟
پاسخ: اینورترها معمولا قطعات متحرک ندارند و به همین دلیل در طیف های مختلف و گسترده ای از ابزار های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند.از طیف های گسترده کاربرد اینورتر ها می توان به منبع تغذیه کامپیوتر ها و ابزارهای بزرگ حمل و نقل فله اشاره کرد.استفاده دیگری که از اینورترها می شود تامین جریان
AC از منابع DC مثل پانل های خورشیدی یا باتری ها می باشد.

یک تعریف برای اینورترها بنویسید.
پاسخ: اینورتر را می توان به عنوان یک نوسان ساز الکترونیکی با قدرت بالا توصیف نمود.دلیلی که باعث شده این وسیله اینورتر نام بگیرد عملی است که این دستگاه در جهت عکس مبدل
AC به DC متداول انجام می دهد.اینورتر یا درایو AC به دستگاهی گفاه می شود که بتوان از طریق آن سرعت یک موتور AC سه فاز را بدون اینکه قدرت و گشتاور موتور کاهش یابد، کنترل نمود .طراحی اینورتر ها به گونه ای است که در ظرفیتهای مختلفی ساخته می شوند برای مثال برای موتوری که دارای توانی به اندازه 20 اسب بخار باشد،اینورتر HP20 مناسب تر از سایر اینورتر های موجود است.

از نظر ورودی اینورتر ها به چند بخش تقسیم می شوند؟
پاسخ: اینورتر ها از نظر ورودی آنها در دو بخش ساخته می شوند که دسته اول اینورتر های تک فاز و دسته دوم اینورترهای سه فاز می باشند.البته ذکر این نکته الزامی است که خروجی تمام اینورتر های موجود سه فاز است؛ همینطور اینورترهایی که توانی بالاتر از 3 اسب بخار دارند،ورودی شان نیز سه فاز است.

چه زمانی با هشداری مبنی بر عدم استفاده از اینورترها جهت روشن نمودن لامپ های فلوئورسنت معمولی مواجه می شویم؟
پاسخ:ممکن است در بعضی اینورترها با هشداری مواجه شویم به ما بگوید از اینورتر موجود برای روشن کردن لامپ های فلوئور سنت استفاده نکنیم ؛ علت این هشدار این است که خازن تصحیح توان به روش موازی به لامپ فلوئور سنت وصل شده است.ما میتوانیم با قطع اتصال این دو و با برداشتن خازن این مشکل را رفع نماییم.

ویژگی های اینورتر را نام ببرید.
پاسخ: اینورترها ویژگی هایی دارند که با شناختن آنها می توانیم با نحوه استفاده از آنها آشنا شویم:
كاهش انرژی مصرفی و در نتیجه كاهش هزینه برق، كاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور ، امكان تغییر سرعت موتور، امكان تغییر جهت حركت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امكان كار موتور در شرایط متغیر بودن ولتاژ ورودی ، امكان كنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور و  برنامه ریزی كردن حركت.

کار اینورتر چیست؟
پاسخ: اینورتر می توامد به صورت هوشمند و برنامه ریزی شده میزان باری که به موتور وارد می شود را تشخیص دهد و متناسب با همان بار وارد شده به موتور جریان دهند.این جریان در اکثر اوقات حتی از جریان نامی موتور نیز کمتر است.

جریان نامی موتور را تعریف کنید.
پاسخ: جریان نامی موتور دستگاهی است که به وسیله آن می توانند سرعت را در موتورهای سه فاز تغییر دهند.

راه اندازی نرم موتور چگونه است؟
پاسخ: در راه اندازی نرم موتور،هیچگونه ضربه ای به قسمتهای مکانیکی مانند کوپلینگها،گیربکس ها ،تسمه ها ، زنجیرها و ... وارد نمی شود که در نتیجه این امر طول عمر مفید موتور بیشتر شده و همچنین عمر مفید بخش های مکانیکی نامبرده شده نیز افزایش خواهد یافت.

چگونه از موتور در برابر اضافه بار محافظت می شود؟
پاسخ: معمولا برای میزان بارها استانداردی وجود دارد که اگر میزان بار از حالت مجاز بیشتر شود،اینورتر اقدام به خاموش کردن موتور می کند و به کاربر هشدار اضافه بار را می دهد.

چگونه یک موتور سه فاز را با برق خانگی و به صورت عادی راه اندازی می کنند؟
پاسخ: امكان استفاده از برق تكفاز 220 ولت به جای سه فاز 380 ولت برای راه اندازی موتور سه فاز حداكثر با توان 3
HP( 2.2kw ) ممکن است؛ به این معنی كه می توان با برق خانگی یك موتور سه فاز را بدون ایجاد هیچ مشکلی و كاملا به صورت عادی راه اندازی نمود .

یک موتور قابلیت داشتن دورهای مختلف به صورت حافظه ای را دارد،این جمله به چه معناست؟
پاسخ: در یک موتور این امکان وجود دارد که به صورت حافظه ای دورهای مختلفی وجود داشته باشد،موتور یک دور به موتور چند دور با سرعتهای مختلف تبدیل شود و در کاربرد پمپ ها فشار ثابت ایجاد شود؛ معنای این جمله ها این است که می توان با تغییردادن دور موتور فشار مورد نظر را ثابت نگه داشت مثلا می توان فشار یک مخزن را به طور ثابت و بدون تغییر حفظ کرد در نتیجه هنگام مصرف آب دور موتور به صورت خودکار زیاد می شود و وقتی آبی مصرف نشود،دور موتور به طور خودکار کاهش پیدا می کند.نتیجه ای که از این فرآیند گرفته می شود آن است که با مصرف آب دور موتور تغییر می کند سپس آب با یک فشار ثابت به تمام نقاط می رسد.

دلیل اتصال انکدر به اینورتر چیست؟
پاسخ: مکان اتصال اینورتر به انکدر باعث میشود دور یک موتور با موتور دیگری یکسان و بدون تفاوت باشد.این اتصال سبب میشود کنترل در موتور در موارد لازم با توجه به میزان محصولی که تولید شده،متغیر باشد.

از مزایای استفاده از اینورترها برای کنترل دور موتور به چند مورد اشاره کنید.
پاسخ: امروزه استفاده از اینورترها شکل گسترده تری پیدا کرده و از آنها بر روی پمپ،فن و کمپرسور ها استفاده می کنند.از طرفی از اینورتر ها جهت کنترل دور موتور نیز استفاده میشود که این کار مزایایی به همراه دارد، مثلا: عدم نیاز به دستگاههای كنترل دبی مكانیكی،ذخیره انرژی تا 50
%،نبودن شوك راه اندازی،افزایش عمر مفید قطعات مكانیكی.

نواحی استفاده از اینورترها کدامند؟
پاسخ: از اینورترها در سه ناحیه استفاده می گردد
:
فعالیتهای گشتاور ثابت مثل میكسرها , اكسترودرها , نوارهای نقاله و . . .،فعالیتهای توان ثابت مثل كشش و دستگاههای ماشین،فعالیتهای گشتاور متغیر مثل فن و پمپ.

میان دور موتور و توان مصرفی در اینورتر ها چه رابطه ای وجود دارد؟
پاسخ:
در پمپها و فنها میزان دبی متناسب با سرعت موتور است اما توان مصرفی با مكعب سرعت تناسب دارد. برای نمونه جهت تفهیم بیشتر مطلب می توانیم بگوییم که  اگر دور موتور به میزان 50% كاهش یابد آنگاه توان مصرفی لازم 12.5% است که این عدد به مفهوم 87.5% صرفه جویی در انرژی می باشد.

 

برای آگاهی از لیست قیمت اینورتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

برای دریافت کاتالوگ اینورتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

اینورتر در مشهد  باخرز -  بجستان  بردسکن   تایباد   تربت جام  تربت حیدریه  جغتای  جوین  خلیل‌آباد  خواف  خوشاب  داورزن درگز  رشتخوار -  زاوه   سبزوار   سرخس  طرقبه شاندیز  فریمان  فیروزه  قوچان   مه ولات   نیشابور  چناران  کاشمر   کلات  گناباد   اسفراین   جاجرم  راز و جرگلان  شیروان  فاروج  مانه و سملقان  گرمه  اسلامیه طبس فردوس قائن قاین قاینات  ایرانشهر    چابهار    خاش   دلگان    زابل     زاهدان    میرجاوه    زهک    سراوان    سرباز    سیب و سوران    قصرقند    کنارک    مهرستان    نیک‌شهر    نیمروز    هامون    هیرمند

تهران    مشهد   اصفهان      کرج        شیراز   تبریز      قم    اهواز     کرمانشاه       ارومیه       رشت      زاهدان     همدان      کرمان     یزد     اردبیل      بندرعباس    اراک    اسلام ‌شهر       زنجان        سنندج        قزوین        خرم‌آباد        گرگان     ساری        شهریار      قدس       کاشان             ملارد          دزفول         نیشابور          بابل        خمینی‌شهر        سبزوارگلستان      آمل        پاکدشت        نجف‌آباد         بروجرد         آبادان         قرچک        بجنورد        ورامین        بوشهر      ساوه        قائم‌شهر       بیرجند         نسیم‌شهر         سیرجان        خوی       ایلام        بوکان     شهرکرد      سمنان    فردیس      مراغه      شاهین‌شهر      مهاباد       سقز       بندر ماهشهر       رفسنجان         گنبد کاووس         شاهرود         مرودشت          کمال‌شهر         جهرم            تربت حیدریه       مریوان        اندیمشک        شهرضا         زابل           یاسوج           میاندوآب        خرمشهر               مرند             جیرفت              بم             بهبهان         نظرآباد          دورود             
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان