مقالات پمپ

  • 373
  • 106 مرتبه
پمپ دنده ای یلدیز Yildiz چه پمپ هایی می سازد؟
انواع پمپ ماه و ستاره

پمپ دنده ای یلدیز Yildiz چه پمپ هایی می سازد؟

شنبه 19 مرداد 1398

پمپ ها به دو نوع دینامیکی و جابجایی مثبت تقسیم می شوند. یکی از پمپ های جابجایی مثبت، پمپ دنده ای است که انواع مختلفی دارند و یک نوع آن پمپ دنده خارجی یا ماه و ستاره است. شرکتهای زیادی در دنیا پمپ ماه و ستاره تولید می کنند، یک از این شرکت ها شرکت  Yildiz یلدیز ترکیه است. اگر پمپ های این شرکت را بر اساس قطر ورودی خروجی، طبقه بندی کنیم، محصولات این شرکت به این ترتیب است:

پمپ یلدیز

مدل های 1 اینچی

پمپ دنده ای یلدیز Yildiz مدل های YPو YK  و  YMKو  YMB که همراه با 1" نوشته می شوند، را تولید می کند که پمپ های یک اینچی این شرکت اند. از لحاظ دبی(آبدهی) سری YK دبی کمتری (حداکثر 2 متر مکعب بر ساعت) از بقیه دارد(حداکثر 3 متر مکعب بر ساعت). حداکثر فشار همه پمپ های دنده ای یلدیز Yildiz ده بار است. همه این پمپ ها تا سرعت 1500 دور بر دقیقه می توانند بچرخند. حداکثر غلظت سیال انتقالی 2500 ssu است. دمای کاری همه این پمپ ها 0 درجه تا 200 درجه سانتیگراد است، الا مدل  YMB که حداکثر تا 80 درجه سانتی گراد می باشد.

 

پمپ ماه و ستاره

مدل های 1.5 اینچی

در پمپ های دنده ای یلدیز Yildiz مدل YMB و YKF که دبی شان در مقایسه با یک اینچی ها حداقل 2 مترمکعب بیشتر است(5 متر مکعب بر ساعت)، به علاوه اینکه سیالات با ویسکوزیته تا دو برابر یک اینچی ها 5000 ssu را انتقال می دهند. این پمپ ها از لحاظ فشار تولیدی و ظرفیت سرعت چرخش مانند مدل قبلی هستند.  مدل YMB برای دماهای پائین تا 80 درجه و مدل YKF  برای دماهای بالا تا 200 درجه، به کار می روند.

 

پمپ سیاره ای یلدیز

مدل های 2 و 2.5 اینچی

مدل های YMB و YK پمپ دنده ای یلدیز Yildiz دو اینچی این شرکت هستند که دبی آنها به 12 متر مکعب بر ساعت هم می رسد. در مدل YKF-2.5  دبی به 20 متر مکعب نیز می رسد. مشابه مدل های قبلی حداکثر فشار آنها نیز 10 بار است. این پمپ ها در دو مدل برای دمای کاری تا 80 درجه(YMB-2”) و تا 200 درجه(YK-2”) عرضه می شوند. نکته مهم این نوع پمپ ها توانایی انتقال سیالات سنگین تر تا 30000 ssu می باشد، به همین دلیل حداکثر دور مجاز برای این پمپ ها 500 دور می باشد که برای رسیدن به دور به گیربکس نیاز دارید. پمپ دنده ای یلدیز Yildiz مدل YKUKF-2 ½ سیال با گرانروی 75000 ssu را هم انتقال می دهد.

پمپ یلدیز روی شاسی yildiz

مدل های 3 اینچ و بالاتر

مدل های سه اینچ شامل YKBF و YKF بوده که اولی دبی 55 متر مکعب و دومی 32 متر را تامین می کند. ضمنا  YKBF برای سیالات سنگین تر تا 100000 ssu مناسب است. در چهار اینچی ها دبی به 60 تا 90 متر مکعب افزایش می یابد. حداکثر گرانروی سیال در پمپ دنده ای یلدیز Yildiz مشابه YKBF 3” می باشد. برای پمپ های 5 و 6 اینچی حداکثر دبی بین 110 تا 135 متر مکعب بوده و قابلیت انتقال سیالات با گرانروی 250000 ssu را دارا می باشد.  حداکثر دور در پمپ دنده ای یلدیز Yildiz برابر 350 دور بر دقیقه است. در غیاب پمپ های 8 اینچی، پمپ های 8 اینچی تا 174 متر مکعب سیال را در هر ساعت پمپ می کنند، در حالی که بیشتر از 190 دور نمی توانند بچرخند.

کلام انتهایی

همراه با افزایش سایز پمپ قیمت پمپ افزایش چشمگیر می یابد، به طوری که پمپ های دو اینچی ده bar با قیمت حدود 12 میلیون تومان ولی پمپ چهار اینچی(بیش از ده bar) از 50 میلیون تومان هم فراتر می رود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان