• 591
  • 58 مرتبه
سیستم کنترل بویلر

سیستم کنترل بویلر

16 شهریور 1400

هوای احتراق از طریق بادگیرهای اجباری و/یا فن های درگ القایی به پیش گرم کننده منتقل می شود که قبل از ورود هوا به دیگ بخار، هوا را تا دمای مطلوب گرم می کند.

مجاری هوا به نسبت هوای اولیه و هوای ثانویه به عنوان بار سوخت نیاز دارند. نسبت جریان جرمی سوخت به جریان جرمی هوا برای راندمان احتراق دیگ بخار بسیار مهم است.

با آگاهی از جریان جرم هوا قبل و بعد از پیش گرم کننده ، کارایی مطلوب پیش گرم کننده کنترل می شود.

فلومتر حرارتی

دستگاه های اندازه گیری جریان جرم هوا ترمال مس یا فلومتر حرارتی وسیله ای مناسب برای استفاده در مجاری هوای اولیه و ثانویه به منظور بهینه سازی نسبت هوا به سوخت دیگ بخار است.

مزایای فلومتر حرارتی

دستگاه های اندازه گیری جریان جرم هوا ترمال مس، ابزار مورد استفاده برای استفاده در مجاری هوای اولیه و ثانویه به منظور بهینه سازی نسبت هوا به سوخت دیگ بخار است.

سیستم آب تغذیه بویلر

آب تغذیه مورد استفاده در دیگ های بخار نیروگاه های سوخت سوز برای جلوگیری از خوردگی بسیار تصفیه می شود. به دلیل سطح بالای تصفیه ، عایق الکتریکی می شود و امکان اندازه گیری جریان با متر الکترومغناطیسی را از بین می برد.

دستگاه بویلر

کاربرد سیستم کنترل بویلر

مطلوب ترین راه حل برای اندازه گیری آب خوراک ، خانواده آلسونیک جریان سنج مافوق صوت است ، دستگاه های اندازه گیر می توانند جریان مایعات را بدون در نظر گرفتن هدایت الکتریکی آنها اندازه گیری کنند.

علاوه بر این برای نصب دستگاه های اندازه گیری جریان سنج مافوق صوت نیازی به یک کارخانه گران قیمت نیست. انعطاف پذیری جریان سنج های قابل حمل و نصب ثابت ما را قادر می سازد تا در بسیاری از نقاط مختلف یک نیروگاه،برای مایعات مختلف و روی لوله های تقریباً از هر ماده معمولی و قطرهای 10 میلی متر تا بیش از 3000 میلی متر (0.4 اینچ>>) استفاده شود.( 118 ").

سایر کاربردها مانند آب تغذیه ، آب خنک کننده و اندازه گیری جریان میعانات ، تأیید عملکرد پمپ ، دریچه و جریان سنج داخلی ، تشخیص نشت و انسداد ، اندازه گیری خطوط دفع خاکستر بادی و اندازه گیری روغن سوخت سنگین.

مزایای سیستم کنترل بویلر

مزایای سیستم کنترل بویلر

  • از خانواده جریان سنج های اولتراسونیک ، مترهای بست برای اندازه گیری آب تغذیه دیگ بخار استفاده می شود. جریان سنج های الکترومغناطیسی به دلیل محدود بودن رسانایی الکتریکی نمی توانند آب خوراک را اندازه گیری کنند.
  • خانواده جریان سنج های مافوق صوت همچنین با موفقیت در اندازه گیری جریان آب خنک کننده و جریان میعانات ، تأیید عملکرد پمپ ، دریچه و جریان سنج خطی ، تشخیص نشت و انسداد ، اندازه گیری خطوط دفع خاکستر بادی و اندازه گیری روغن سوخت سنگین استفاده می شود.

چرخش مجدد گاز دودکش

دستگاه های اندازه گیری جریان جرم هوا ترمال مس برای بهینه سازی عملکرد دیگ بخار که دارای گردش مجدد گاز دودکش است استفاده می شود.

گاز دودکش برای حفظ دمای مطلوب کوره و کاهش انتشار دوده در گردش مجدد است. اندازه گیری جریان گردش مجدد گاز برای محاسبه جریان گردش بهینه مورد نیاز برای حفظ دمای صحیح خروجی کوره مورد نیاز است.

گردش مجدد گاز دودکش از خروجی اکونومایزر به داخل کوره از طریق درگاه های خنک کننده که در بالای سطح مشعل ها قرار دارد انجام می شود.

مزایای اندازه گیری جریان گردش مجدد گاز

اندازه گیری جریان جرم هوا ترمال مس برای بهینه سازی عملکرد دیگ بخار که دارای گردش مجدد گاز دودکش است استفاده می شود

با خواندن این مقاله حتما این سوال به ذهنتان میرسد که آیا هر فلومتری که از مکانیزم الکترومغناطیسی بهره ببرد را می توان در موارد یاد شده استفاده کرد؟ پاسخ منفیست.

چرا که شما باید برای انتخاب فلومتر متناسب خود حداقل 8 الی 11 فاکتور را در نظر بگیرید. واینجا ارزش قسمت راه حل ها یا SOLUTION نمود پیدا میکند. برای این مهم با کارشناسان کالا صنعتی در ارتباط باشید.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان