اخبار جالب و خواندنی

  • 439
  • 915 مرتبه
تاثیر ویروس کرونا بر افزایش درآمد فروشگاه های اینترنتی

تاثیر ویروس کرونا بر افزایش درآمد فروشگاه های اینترنتی

جمعه 29 فروردین 1399

با توجه به اینکه انسان وارد عصر اطلاعات شده است، دیگر زمین و دارایی واقعی ثروت محسوب نمی شود و این اطلاعات و دیتا است که سرنوشت انسان ها و ثروت سازی را برای آنها به ارمغان می آورد. امروزه استقبال عمومی از خرید آنلاین کاملاً مشهود است به طوری که بسیاری از افراد ثروتمند جهان سرمایه دارانی هستند که تا چندی پیش در قیاس با دیگران سرمایه چندان زیادی نداشته و با استفاده از اینترنت ثروت خود را بیش از پیش به رخ جهانیان کشانده اند. یک از موفق ترین انسان هایی که در عرصه فروش آنلاین بسیار شناخته شده است، مالک و مدیر وبسایت آمازون است که امروزه با سرمایه چند میلیون دلاری فاصله چشمگیری با سایر رقبا دارد.

تاثیر ویروس کرونا بر بازار جهانی

استقبال عمومی از یک سو و شیوع ویروس کوید 19 یا همان کرونا و ترجیح انسان برای خرید آنلاین مایحتاج زندگی از سوی دیگر باعث شد که تمام کارشناسان بر لزوم استفاده مردم از فروشگاه های آنلاین اذعان داشته و صاحبان فروشگاه اینترنتی در سراسر جهان به ثروت خود بیافزایند. تمامی کارشناسان بر این عقیده هستند که در سال های نه چندان دور، تمامی کسب و کارها به صورت آنلاین خواهد بود و فروش سنتی کالا و عرضه کالا به صورت سنتی پایان خواهد یافت. حال با شیوع ویروس کرونا و اتفاقاتی نظیر آن، استقبال از خرید آنلاین دو چندان شده و مردم جهان با میل بیشتری به خرید آنلاین می پردازند.

تاثیر کرونا بر فروش آنلاین

اغلب کارشناسان اعتقاد داشتند که حداقل 20 سال زمان لازم است که حدود 70 تا 80 درصد انسان ها خرید آنلاین را ترجیح دهند، اما امروزه شاهد آن هستیم که این بازه بسیار کمتر شده و پیش بینی می شود که تا حدود 10 سال آینده کسب و کار اینترنتی جای فروش سنتی را بگیرد. از این رو کسانی که در فروش سنتی جایگاه خوبی دارند به این فکر هستند تا با راه اندازی یک کسب و کار مجازی، جلوی رکود بازار سنتی را گرفته و در فروش آنلاین هم جایگاهی باز کنند. البته بدیهی است که کسانی موفق خواهند بود که هم دانش کافی در مورد فروش آنلاین دارند و هم نیروی کارآمد در این حوزه را داشته باشند. 

تاثیر ویروس کرونا در بازار ایران

ایران نیز از قاعده افزایش فروش آنلاین بخاطر شیوع کرونا مستثنی نیست. نمونه بارز برای افزایش فروش آنلاین در دوران کرونا شرکت دیجی کالا و شرکت های بزرگ اینترنتی هستند که با سیل عظیمی از درخواست ها مواجه شده و تحویل های خود را به تعویق انداختند. این نشان دهنده این است که مردم ایران نیز به خرید آنلاین علاقه و اعتماد کافی را دارند و در آینده بسیار نزدیک، خرید آنلاین جای خرید از فروشگاه های سنتی را به کل خواهد گرفت. این موضوع باعث شده است که بسیاری از فروشندگان سنتی ایرانی نیز به فکر راه اندازی سایت فروش آنلاین بوده و به نظر می رسد چاره ای جز این نخواهند داشت. جالب اینجاست که الگوریتم های موتورها جستجوگر مثل گوگل نیز، اخیراً سایت های تخصصی هر حوزه را شناسایی کرده اند و برای خرید آنلاین کار ساده ای را پیش روی علاقه مندان خرید آنلاین قرار داده اند.

در این بین سایت هایی هستند که با معرفی تمامی فروشگاه های آنلاین در سراسر ایران، بهترین سایت برای خرید آن کالا را پیشنهاد می دهند. یکی از این سایت ها، ترب است که اپلیکیشن موبایلی آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. طرز کار این این اپلیکیشن ها به این صورت است که با معرفی ارزانترین سایت، با هر بار کلیک و وارد شدن به سایت هدف، مبلغی را از حساب کاربری صاحب آن کسب و کار کم کرده و به عنوان کارمزد بر میدارد. جالب اینجاست که همین شرکت ها نیز با افزایش شیوع کرونا درآمدشان افزایش داشته و همین موضوع نشان دهنده رشد استقبال عمومی مردم ایران برای خرید آنلاین است.

فروش آنلاین از طریق اینترنت برای کرونا

خرید آنلاین ممکن است تنها از طریق فروشگاه های آنلاین نباشد، امروزه اینستاگرام برای برخی کالاهای مصرفی یک پاساژ عالی برای عرضه کالا به شمار می رود. در ایران بسیاری از کاربران اینستاگرام با سفارش از طریق اینستاگرام، کالای مورد نظر خود را تهیه می کنند. الیته بدیهی است که اینستاگرام به دلیل سختی کار در جلب اعتماد عمومی رشد چندانی نداشته است و بسیاری از صفحات جعلی بوده و خرید از طریق اینستاگرام مشکلات خاص خود را در پی دارد. اما سایت های فروش آنلاینی که دارای نماد اعتماد معتبر و دوستاره هستند امروزه بهترین درگاه برای خرید آنلاین به شمار می رود. در این بین سایت هایی که علاوه بر نماد اعتماد دوستاره دارای شرایط پرداخت در محل می باشند نیز بهترین سایت ها برای خرید آنلاین هستند.

سایت کالا صنعتی بهترین درگاه برای خرید آنلاین الکتروموتور، گیربکس صنعتی، پمپ و بسیاری انواع دیگر کالای صنعتی به شمار می رود. لذا برای تامین کنندگان کالای صنعتی بهترین گزینه درج محصول به شمار می رود. نماد اعتماد دو ستاره، پرداخت در محل، ضمانت بازگشت کالا و بسیاری از خدماتی که سایت کالا صنعتی دارد در نوع خود بی نظیر بوده و این مزیت ها باعث شده تا کالا صنعتی بهترین سایت فروش آنلاین کالای صنعتی شناخته شود.

آیا درخواست کالای صنعتی بر اثر ویروس کرونا افزایش داشته است؟

کالای صنعتی و فروش آنلاین آن در روزهای اخیر رشد بسیاری داشته است. ثبت چندین سفارش در یک روز نشان دهنده رشد چشمگیر تقاضا برای خرید آنلاین کالای صنعتی بوده است. بدیهی است که الان زمان آن رسیده که تامین کننده و تولید کنندگان کالای صنعتی به فکر افزایش فروش از طریق فضای مجازی باشند و از آنجایی که الگوریتم های گوگل به سمتی می رود که سایت های صنعتی را شناسایی کرده، سایت کالا صنعتی بهترین درگاه برای درج و فروش کالای صنعتی برای تامین کنندگان به شمار می رود. پس در اینکه درخواست برای خرید آنلاین کالای صنعتی افزایش داشته شکی نیست.

اما آیا فروش و درآمد حاصل از فروش کالای صنعتی در این ایام رشد داشته است؟ متاسفانه پاسخ این سوال خیر است. برای این ادعا چندین دلیل وجود دارد. مهمترین دلیلی که باعث شده تا فروش کالای صنعتی رشد چندانی نداشته باشد، تعطیلی بسیاری از کارخانجات تولید کننده بر اثر شیوع کرونا است. این عامل در حقیقت باعث شده که تقاضا آنچنان که باید و شاید رشد نداشته باشد. علاوه بر این بسیاری از تامین کنندگان کالای صنعتی در ایران نیز در این ایام فروش خود را متوقف کرده و با توجه به نوسانات نرخ ارز، تمایل چندانی به فروش کالای خود نداشتند. کالا صنعتی علیرغم مشکلات زیاد برای ارسال کالا، هر آنچه که توانایی تحویل از انبار خود را داشت به مشتریان عرضه کرده و توانسته مشتریان خوبی به دست آورد، اما از آنجایی که مانند بسیاری از فروشگاه های اینترنتی کالا صنعتی نیز از انبار سایر شرکت ها برای تامین کالا صنعتی استفاده می کند، در تامین بسیاری از کالاها موفق نبوده است.

این موضوع باعث شده است که مدیران کالا صنعتی به دنبال راهکاری برای عرضه کالای صنعتی در دوران خاص نظیر شیوع بیماری های واگیردار نظیر کرونا باشند. بدیهی است که در سال های آینده با اتخاذ تصمیمات راهبردی تر، کالا صنعتی به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان کالای صنعتی ایران، تمامی کالاهای مورد نیاز مصرف کنندگان صنعتی را تامین نماید. زیرساخت بسیار قدرتمند سایت کالا صنعتی باعث شده تا با توجه به نیاز مشتریان، بتواند تمامی درگاه های لازم برای سهولت در خدمات دهی صنعتی را ایجاد کرده و موفق ترین سایت فروش آنلاین کالای صنعتی به شمار می رود.

ویروس کرونا و آینده بازار صنعتی

تحلیل گران اقتصادی در روزهای اخیر قطعاً راه کارهایی برای خروج از رکود بازار در اثر شیوع کرونا را بررسی و ارائه خواهند کرد اما چیزی که کاملاً مشهود است، افزایش درخواست خرید آنلاین در روزهای کرونایی بوده که باعث شده بسیاری از شرکت های تامین کننده کالای صنعتی به فکر تاسیس درگاه آنلاین خود باشند. آینده بازار صنعتی با شیوع ویروس های واگیردار نظیر کرونا چندان روشن نیست مگر اینکه کارخانجات با به کار گیری تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری کار خودر را ادامه داده و تامین کنندگان کالای صنعتی نیز از طریق فروشگاه های آنلاین اقدام به فروش کالای خود نمایند. این تنها راهی است که با کمترین هزینه بتوان بهترین بازدهی را در صنعت به دست آورد.

سخن پایانی

کالا صنعتی امروزه به عنوان بهترین درگاه برای فروش لوازم صنعتی در ایران شناخته شده است و بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده با دریافت درگاه فروش آنلاین، سعی در افزایش فروش خود دارند. بدیهی است که کار در شرکت کالا صنعتی یک کار تخصصی بوده و کارشناسان کار بلد این شرکت همواره در پی رشد مجموعه و فروش بالاتر هستند. رتبه الکسای بالا، جایگاه ویژه در کلمات کلیدی اصلی در گوگل، تنها سایت صنعتی با آتوریتی بالا در بین تمامی سایت های فروش آنلاین کالای صنعتی در ایران، تنها بخشی از مزیت های کالا صنعتی برای فروش آنلاین به شمار می رود.

کالا صنعتی میتواند درگاه ورود و تثبیت جایگاه شما در فضای مجازی باشد. این سایت خصوصاً به شرکت هایی که تازه وارد رقابت با کالاهای صنعتی شده اند، کمک خواهد کرد که کالای خود را در معرض دید بیش از 3000 بازدید کننده در روز قرار داده و فروش ویژه ای داشته باشند. پیشنهاد می شود حتماً صفحه پنل فروشندگان کالا صنعتی وارد شده و به طور دقیق شرایط همکاری با کالا صنعتی را مورد بررسی قرار دهید.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان