الکتروموتور ترمزدار

امروزه به واسطه کاربرد وسیع الکتروموتور در صنایع مختلف ، شرکت های بزرگ در صدد تولید محصولات با ویژگی های خاص هستند تا بتوانند بازار را در دست بگیرند. در این میان الکتروموتور ترمزدار با خاصیت استاپ و استارت در زمان دلخواه ، بسیار مورد توجه بوده است. این کالا که با نام های الکتروموتور استپ دار ، الکتروموتور بالابر و آسانسور و Brake Electro Motor هم شناخته می شود کاربری های متفاوتی دارد. از آن جمله میتوان به بالابرهای حمل کالا و نفر ، الکتروموتور برای پله برقی ، فرودگاه ها ، الکتروموتور بالابر ساختمانی و حتی پرده سینما اشاره کرد و به طور کلی هر کجا نیاز به الکتروموتور ی باشد که ایست و حرکت نیاز دارد از الکترموتور ترمزدار استفاده می شود.

همچنین ترمز الکتروموتور می تواند به طور جداگانه بر روی آن نصب شود. ترمز مغناطیسی تنوع بالایی داشته و عموماً به دو صورت تک و دوبل تولید و بر روی انواع الکتروموتور قابل سوار کردن است. نحوه عملکرد این ترمزها در الکتروموتور به این شکل است که در زمان اتصال برق، لنت توسط مگنت از صفحه آزاد و باعث می شود روتور الکتروموتور بچرخد. با قطع برق الکتروموتور، صفحه و نهایتاً موتور ثابت شده و ترمز عمل میکند.

 

سوال صنعتیسوالات متداول

آیا الکتروموتور ترمز دار ام جی ام MGM نمایشگری دارد که مشخص شود موتور خاموش است یا روشن؟

پاسخ: در موتور های ام جی ام MGM آشکارساز میکروسوئیچ قرار دارد که نمایشگر روشن یا خاموش بودن الکتروموتور است.

نصب ترمز بر روی الکتروموتور در کدام صنایع کاربرد دارد؟

پاسخ: الکتروموتور ترمز دار برای انواع جرثقیل وینچی ، آسانسور ، نفربر و بالابرها ، کلایمر ، دستگاه شرینک ، نوار نقاله های زاویه دار ، دستگاه بسته بندی و بسیاری صنایع دیگر کاربرد فراوان دارد.

ترمز های SEW چه مزیتی دارند؟

پاسخ:

الف) ایمنی بسیار بالا

ب) دامنه گستره ترمزها برای الکتروموتور انتخابی

ج) طراحی کامپکت و فشرده که باعث کاهش طول و وزن ترمز شده است.

 

الکتروموتور ترمزدار در مشهد هم موجود است؟

پاسخ: فروش الکتروموتور ترمزدار در مشهد هم وجود دارد و علاوه بر این میتوانید الکتروموتور ساده خود را برای ما ارسال کرده و با بستن ترمز روی الکتروموتور آنرا به صورت موتور ترمزدار تحویل بگیرید.

از الکتروموتور ترمزدار برای چه مصارفی استفاده میشود؟

پاسخ: از دینام ترمزدار به عنوان الکتروموتور بالابر کوپل شده با گیربکس استفاده می شود. به عنوان یک مثال ساده الکتروموتور بالابرهای ساختمانی اگر با موتور ترمزدار بسته شود به صورت آنی قابلیت ایستادن دارد اما اگر موتور ترمزدار نباشد با کمی تاخیر خواهد ایستاد.

دینام ترمزدار ایرانی بهتر است یا دینام ترمزدار خارجی؟

پاسخ: الکتروموتور ترمزدار ایرانی عموماً بدون ترمز تولید میشود و برای ترمزدار کردن دینام باید بر روی الکتروموتور ترمز نصب شود. دینام ترمزدار خارجی اما موجود است. در سایت کالا صنعتی الکتروموتور ترمزدار چینی با ترمز فابریک به فروش میرسد. قیمت موتور ترمزدار را از کارشناسان فروش دریافت نمایید. 

دینام کلاچ دار با دینام ترمزدار چه تفاوتی دارد؟

پاسخ: الکتروموتور کلاچ دار همان الکتروموتور ترمزدار است و با نام های موتور ترمزدار ، موتور کلاچ دار ، موتورگیربکس کلاچ دار ، موتورگیربکس ترمز دار و ... شناخته می شود. 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان