ويبراتور

ويبراتور صنعتي يا همان ويبره بدنه يکي از اجزاي پر مصرف در صنايع مختلف است. براي دريافت ليست قيمت ويبراتور و کاتالوگ ويبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

ويبراتور کمپ KEMP ويبراتور OMB ويبراتور چيني تولز Tools

انواع سيستم هايي که در آن از ويبره بدنه صنعتي استفاده مي شود به دودسته تقسيم بندي مي شود. سيستم هاي با نوسان آزاد و سيستم هاي نوساني محدود به رزونانس(تشديد). در سيستم هاي آزاد، ميتوان از دو روش خطي و چرخشي براي ويبره زدن استفاده کرد. در يک سيستم با نوسان آزاد خطي، بايد از دو موتور ويبره مشابه با هم و با پارامترهاي فني يکسان که خلاف جهت يکديگر حرکت مي کنند، استفاده کرد.

در سيستم نوسان آزاد خطي، نيروي ارتعاشي به صورت رفت و برگشتي اثر کرده و اين امر باعث حرکت خطي ميشود نام ديگر اين سيستم، سيستم ويبراتور تک جهته نيز مي باشد. اما در يک سيستم ويبره چرخشي، از يک عدد موتور ويبره استفاده مي شود که در مرکز ميز قرار دارد و عموماً در زير ميز بسته مي شود. نيروي ارتعاشي در سيستم ويبره چرخشي به صورت يکسان در تمام 360 درجه ايجاد مي شود. تصاوير زير سيستم ويبره بدنه خطي و چرخشي را نمايش مي دهد.

سيستم ويبره خطي

سيستم ويبره چرخشي

اما سوالي که پيش ميايد اين است که سيستم ويبره خطي و چرخشي در دنياي واقعي در کدام بخش صنعت کاربرد دارد؟ ويبره بدنه با سيستم خطي عموماً در دستگاه هاي تخليه، ابزارآلات اندازه گيري، سرندها و نوارنقاله ها يا همان کانواير استفاده مي شود. اين در حالي است که از سيستم چرخشي در فيلترها، سيلوهاي سيمان و ... ، فيلتراسيون ها و دستگاه هاي ساده براي جداسازي مواد استفاده مي شود.

روش تنظيم صحيح وزنه ها در موتور ويبره تقريبا اسان است، اما بايد توجه داشت که تنظيم مناسب و صحيح بر عملکرد و طول عمر قطعات و تجهيزاتي که موتور وبيره به آن ها متصل است تاثير زيادي دارد. در بازار عموماً ويبره بدنه با نام هاي موتور ويبره، ويبره صنعتي ، ويبراتور سه فاز و تکفاز ، ويبراتور صنعتي و ميز ويبره استفاده مي شود.

در يک ويبره معمولي، نيروي ارتعاشي از طريق نصب دو عدد لنگ در دو طرف شافت يک موتور استفاده مي شود. اين موتور ميتواند 3000 دور ، 1500 دور ، 1000 دور يا 750 دور باشد. مقدار لنگ ويبره بدنه نيز قابل تنظيم خواهد بود. در حقيقت نيروي ارتعاشي در ويبراتور صنعتي به وزن جرم دوار ، فاصله مرکز ثقل آن جرم از مرکز چرخش و سرعت دوراني بستگي دارد.

اگر تنظيم وزنه هاي ويبره بدنه در دو سر ويبره يکسان نباشد، عملکرد نا منظمي خواهد داشت و علاوه بر اينکه عمر ويبره بدنه کن خواهد شد، بازده مناسب را نيز نخواهد داشت.

در بسياري حالات با توجه به اينکه توان موتور ويبره هاي با سايز کوچک کم است، ميتوان با استفاده از يک خازن بر سر راه ويبره آنرا به يک موتور ويبره تکفاز تبديل کرد. براي دريافت مشاوره رايگان براي خريد ويبره صنعتي با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

براي آگاهي از ليست قيمت ويبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

براي دريافت کاتالوگ ويبراتور با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان