مقالات گیربکس

  • 235
  • 772 مرتبه
گیربکس بالابر مغازه | گیربکس بالابر ساختمانی
گیربکس بالابری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گیربکس بالابر مغازه | گیربکس بالابر ساختمانی

یک شنبه 21 بهمن 1397

گیربکس بالابر مغازه | گیربکس بالابر ساختمانی

شاید برای خیلی مغازه‌ها نصب بالابر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر به شمار رود. گیربکس بالابر جزء اولین تجهیزات موردنیاز برای نصب بالابر است. در وزن‌های کم توصیه بر این است که از وینچ استفاده شود. البته وینچ محدودیت‌هایی نیز دارد. وینچ برقی تک فاز عموماً در بازار برای یک کابل حدود 600 تا 800 کیلو نهایتاً بار بلند خواهد کرد. این در حالی است که به‌صورت دو کابل (رفت و برگشتی ) این قابلیت دو برابر خواهد شد. البته این مقادیر اسمی است و در واقعیت توان وینچ کمتر از این‌هاست.

لذا گیربکس بالابری در مغازه‌ها، رستوران‌ها، ادارات و فروشگاه‌ها، برای انتقال بار بین طبقات، کاربرد فراوانی دارد. امروزه کمتر ساختمان طبقاتی را می‌توان نام برد که در آن از گیربکس بالابر استفاده‌نشده باشد. ساختار گیربکس بالابر با گیربکس آسانسور خیلی متفاوت است و اصلاً از بالابر معمولی ساختمانی نباید به‌عنوان نفربر استفاده کرد.

اجزای گیربکس بالابر

گیربکس بالابر یک گیربکس حلزونی است که از یک ماردون و یک دنده‌برنجی تشکیل‌شده است. به‌صورت معمول این گیربکس با نسبت 1 به 46 تا 1 به 56 استفاده می‌شود. البته بسته به نیاز مصرف‌کننده می‌توان نسبت‌های مختلف برای بالابر نصب کرد. هرچه نسبت بالاتر باشد سرعت بالابر کمتر خواهد بود. در حقیقت نسبت در گیربکس بالابر همان نسبت تبدیل دور الکتروموتور به دور خروجی گیربکس است.

گیربکس بالابر عموماً به‌صورت VF نرمال استفاده می‌شود. VF نرمال به این معناست که شافت ورودی گیربکس با تسمه فولی به الکتروموتور متصل بوده و در خروجی بدون فلانچ است. این قابلیت علاوه بر این‌که کمک می‌کند با تغییر قطر فولی دور گیربکس را تغییر داد، در صورت قفل شدن گیربکس یا بار زیادی الکتروموتور آسیب کمتری می‌بیند.

بهترین گیربکس بالابری

گیربکس بالابر سهند یکی از بهترین و پرمصرف‌ترین انواع گیربکس حلزونی به شمار می‌رود. این کالا با دو نام و دو کیفیت در بازار عرضه‌شده است. گیربکس بهکار که کیفیت پایین‌تری دارد اما در بسیاری از بالابرهای ساختمانی از این گیربکس استفاده می‌شود و گیربکس سهند VF86 نرمال که پوسته آلومینیوم دارد و بسیار باکیفیت‌تر است.

مقایسه انواع گیربکس بالابر

گیربکس سایز 86 عموماً برای بارهای تا نهایتاً 500 کیلوگرم پیشنهاد می‌شود. برای بارهای تا 800 کیلوگرم سایز 110 پیشنهاد می‌شود. برای بارهای سنگین‌تر نیز از سایزهای بزرگ‌تر گیربکس حلزونی استفاده می‌شود. باید توجه داشت که انتخاب صحیح گیربکس حلزونی توسط افراد باتجربه بالا از هزینه‌های اضافی جلوگیری خواهد کرد. گروه کالا صنعتی باتجربه بالا درزمینهٔ انتخاب گیربکس بالابری، همواره بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهد داد.

تعمیر گیربکس بالابر

تعمیر گیربکس بالابر عموماً صرفه اقتصادی ندارد و پیشنهاد همواره بر این است که گیربکس بالابر جایگزین شود. درعین‌حال گروه کالا صنعتی عرضه‌کننده لوازم جانبی و قطعات گیربکس بالابر در ایران است. تعمیر گیربکس حلزونی در سایزهای بزرگ نیز توسط کالا صنعتی انجام می‌شود.

نکات مهم در مورداستفاده از گیربکس بالابری

اگر از کوپل مستقیم گیربکس بالابر با الکتروموتور استفاده می‌کنید، حتماً از موتور ترمز دار استفاده شود که در هر ارتفاعی که نیاز دارید بالابر بایستد.

گیربکس بالابر دارای پوسته آلومینیوم را در مکان‌هایی که ضربه کمتر است استفاده کنید که کمترین آسیب به پوسته برسد.

گیربکس بالابر با نسبت تبدیل پایین‌تر از 40 عموماً برگشت‌پذیر است و باید به این نکته توجه داشت که برای نسبت تبدیل بیش از 80 نیز به دلیل ریز شدن دنده‌ها، احتمال خورد شدن دنده گیربکس بالا می‌رود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان