مقالات گیربکس

  • 195
  • 93 مرتبه
اطلاعات لازم برای انتخاب گیربکس صنعتی (بخش اول)
مشخصات لازم برای انتخاب گیربکس صنعتی

اطلاعات لازم برای انتخاب گیربکس صنعتی (بخش اول)

چهار شنبه 14 آذر 1397

هنگام انتخاب گیربکس صنعتی چه اطلاعاتی لازم است بدانیم ؟ (بخش اول )

شاید برای شماهم این سوال پیش آمده باشد که در هنگام انتخاب گیربکس باید به چه پارامتر هایی توجه کرد و این پارامتر ها چگونه بدست می آیند. در این مقاله اطلاعاتی را که لازم است قبل از انتخاب گیربکس دانست بررسی شده است.


اولین پارامترهای اساسی که باید در انتخاب یک گیربکس در نظر گرفت به شرح زیر هستند :

انتخاب گیربکس صنعتی

دورها , n2و n1:

 n1 از روی نوع موتور و n2 از تقسیم آن بر نسبت تبدیل گیربکس (i) به دست می آید . با تحليل دقيق شرایط کار در انتخاب مناسبترین گیربکس ، می توان دور ورودی را بیش از RPM

۱۴۰۰ گرفت . البته  بهتر است در صورت امکان موتور را با دور RPM ۱۴۰۰ یا كمتر انتخاب کرد . در گیربکس های نوع MAS , MR , RAP , RAO , RAN , RVF می توان موتوری تا دور RPM ۳۰۰۰ انتخاب کرد ، مگر خلاف آن ذکر شود . در صورت انتخاب دوری بیشتر از RPM ۱۴۰۰ لازم است تا حداکثر توان مجاز گیربکس بررسی شود .

باید توجه داشت که وقتی لازم است که نسبت تبدیل گیربکس های متوسط و بزرگ ، پایین باشد( کمتر از ۱۰: ۱) و در دور ورودی بالایی نیاز است ، باید براساس توان انتقال یافته ، آزمایشاتی انجام داد و از این رو پیشنهاد می کنیم که این نکته در موقع سفارش ذکر شود و جهت انتخاب بهتر گیربکس صنعتی با کارشناسان فروش در تماس باشید. در جدول 1، ضرایب مورد استفاده در پیدا کردن توان انتقال یافته براساس دور ورودی ( ,n) وضرایب کار واحد (1=s.f.) داده شده است . اگر گیربکس های حلزونی سری VF/ VF ، VF به طور پیوسته کار می کنند ، پیشنهاد می شود که با کارشناسان فروش سایت تماس گرفته و تمام جزئیات کاربرد را اعلام کنید تا جهت انتخاب بهتر نوع گیربکس صنعتی راهنمایی لازم را ارائه دهند . اگر کار گیربکس نا پیوسته است ، انتخاب براساس ضرایب جدول ۲
صورت می گیرد .

انتخاب گیربکس حلزونی

انتخاب گیربکس

 توجه : اعداد داده شده برای HP وہKW در جدول ۱ و ۲ | براساس دور ورودی(n1) 1400 RPM است.

ادامه مطلب در هنگام انتخاب گیربکس صنعتی چه اطلاعاتی لازم است بدانیم ؟ (بخش دوم)

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان