مقالات مرتبط صنعتی

  • 173
  • 138 مرتبه
استفاده از درایو یا اینورتر ABB در پمپ ها
استفاده از اینورتر ABB در پمپ ها

استفاده از درایو یا اینورتر ABB در پمپ ها

چهار شنبه 09 آبان 1397

استفاده از درایو یا اینورتر ABB در پمپ ها

استفاده از اینورتر ABB در پمپ ها و بوستر پمپ ها مزیت های فراوانی دارد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

کاهش هزینه برق

این درایو کنترل بهینه موتور و کاهش مصرف انرژی را هنگام پمپاژ آب تضمین میکند و دارای کنترل بهینه انرژی داخلی است که در هر آمپر کمترین انرزی را از منبع تغذیه می کشد و بیشترین گشتاور را تحویل میدهد. محاسبه گر انرژی داخلی این درایو به کاربر جهت نظارت و تنظیم دقیق فرایند کمک می کند .

با زبان پمپ ها صحبت کنید

برای صنعت آب و فاضلاب، درایو با کاربرد تخصصی این صنعت برای بهینه کردن عملکرد پمپ ها پیشنهاد می شود. که کنترل هوشمند

Intelligent multi-pump control

 Sensorless flow calculation

Level control

Soft pipe fill

Quick ramps

 Dry pump protection

Pump cleaning

را شامل می شود. همچنین دسترسی از راه دور به درایو با استفاده از کنترل پنل بلوتوث دار این درایو امکان پذیر می باشد.

درایو ACQ اینورتر ABB

1- قابلیت Multi- pump functionality

این ویژگی سبب می گردد در صورتیکه یک یا چند پمپ از یک سیستم ایستگاه پمپاژ موازی (تاحداکثر ۸ پمپ) از کار بیافتد، مجموعه بدون مشکل به کار عادی خود ادامه می دهد. این ویژگی سبب می گردد که بر اساس تغییرات فشار یا دبی، تعداد مورد نیاز پمپ های روشن یا دور پمپ ها بهینه گردند.

2- قابلیت Quick-ramp

حفاظت از بیرینگ ها در یک پمپ شناور در هنگام راه اندازی نیازمند شیب تند افزایش سرعت می باشد به کمک این ویژگی، موتور می تواند با شیب مناسب به سرعت بهینه رسیده که سبب افزایش طول عمر موتور می گردد

3- قابلیت  Dry run protection

شفت و پروانه پمپ با سرعت بالایی می چرخند و در صورت عدم وجود آب انرژی به صورت گرما آزاد می شود که این امر در طول زمان به پمپ آسیب می رساند و طول عمر پمپ را کم می کند. که این ویژگی از پمپ در این حالت جلوگیری میکند.

4- قابلیت Pump protection

حفاظتهای پیش بینی شده در این درایو، این اطمینان را میدهد که پمپ با بهترین شرایط ممکن کار خواهد کرد. حفاظت "حداکثر فشار" کمک میکند موتور و سیستم در موارد انسداد لوله محافظت شوند . در موارد پارگی لوله حفاظت "فشار پایین" یک آلارم یا خطا تولید می کند .همچنین می توان درایو را طوری تنظیم نمود که با سرعت مطمئن بدون وارد شدن آلودگی به آب از محل شکستگی، آب در خطوط روان می گردد. تنظیم فشار ورودی سبب جلوگیری از بوجود آمدن پدیده کاویتاسون می گردد. هنگامیکه فشار ورودی از فشار مطلوب ورودی پمپ کمتر باشد حباب های کوچکی تشکیل می گردند که تماس این حباب ها با پروانه پمپ سبب ایجاد شوک و ایجاد حرارت میگردد که باعث خوردگی پروانه میگردد.

5- قابلیت Sensorless flow calculation

اطمینان از میزان آب جاری شده در خطوط بدون نیاز به خرید سنسور اضافه. این ویژگی باعث می شود بدون نیاز به فلومتر فیزیکی و مشکلات نصب، تنظیمات و نگرانی از دست دادن اطلاعات آن از میزان دبی تأمین شده توسط پمپ اطلاع پیدا کرد.

بهترین اینورتر برای پمپ ها

6- قابلیت Pump priority

هدف از این ویژگی رسیدن به ماکزیموم صرفه جویی انرژی است که این امر با روشن کردن پمپ با ظرفیت بالاتر در هنگام نیاز میسر میگردد.

7- قابلیت Pump cleaning

با استفاده از راه اندازی های هجومی بین کمترین و بیشترین سرعت پمپ ، عمل تمیز کردن پروانه پمپ انجام می گیرد.

8- قابلیت Soft pipe fill

با این ویژگی می توان فشار مناسب برای پر کردن خطوط را به دقت تحت کنترل قرار داد. این مسئله کمک میکند که از فشارهای ناگهانی که باعث به وجود آمدن ضربه قوچ می گردند جلوگیری شود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان